سانا عایق سانا عایق سانا عایق
Menu
مشاور آنلاین

معرفی برند

سانا عایق

@title
@title
@title
@title
@title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title @title

قطعات پیش ساخته

زانویی ها، قسمت های T شکل و سایر اتصالات پیش ساخته K-FLEX به صورت ساده و با انواع روکش آلومینیوم قابل ارائه در انواع سایزها و ضخامت ها می باشند.

K-FLEX ST

عایق های رولی جهت عایق کاری کانال ها، مخازن، لوله های سایز بسیار بالا و اتصالات مورد استفاده قرار می گیرند. این عایق ها محصولی ایده آل برای جایگزینی با عایق های سنتی بوده و دارای کاربرد وسیعی در در صنایع مختلف می باشد .

K-FLEX HT

عایق های لوله ای جهت عایق کاری کلیه لوله های مسی، فولادی و پنج لایه با کاربرد وسیع و مورد استفاده در صنایع مختلف از جمله: تهویه مطبوع، ساختمان، نفت، گاز، پتروشیمی غذایی، بهداشتی، دارویی، بیمارستانی، شیمیایی، خودروسازی و ... می باشد..

عایق های روکش دار و چاک دار

عایق های لوله ای چاک دار K-Flex به صورت برش خورده و در انواع مختلفی تولید می شوند. افزایش سرعت نصب, کاهش ضایعات, یکنواختی در برش عایق و ... از مزیت این محصول می باشد.

ملزومات نصب

نصب عایق های K-FLEX بوسیله چسب مخصوص عایق و انواع نوار درزگیر به سرعت و راحتی صورت می گیرد.

ملزومات نصب

ملزومات نصب

عایق کی فلکس


معرفی عایق کی فلکس

عایق کافلکس یک محصول ایتالیایی برای جلوگیری از اتلاف انرژی است. عایق کی فلکس به دور تاسیسات و لوله های صنعتی پیچیده می شود. وقتی لوله ها در صنایع مختلف عایق بندی می شوند، از اتلاف انرژی یا حرارت جلوگیری می شود.

عایق کی فلکس از مواد اولیه مقاوم و ایمنی ساخته شده اند. برخی از آن ها خاصیت ضد آتش دارند و می توانند تا چند ساعت در برابر احتراق مقاومت کنند. این مقاومت در برابر آتش تجهیزات و دستگاه ها را در برابر آسیب و خسارات مادی ایمن می کند.

اگر به یکی از عایق کی فلکس نیاز دارید، باید اطلاعات کافی درباره آن ها داشته باشید؛ زیرا تنوع نسبتا زیادی دارند. در ادامه درباره ماهیت عایق کافلکس، شرکت تولید کننده، هدف استفاده از این عایق، انواع عایق و نصب آن صحبت می کنیم.

ما در مقاله های قبلی درباره عایق kflex ایتالیا هم توضیح دادیم میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.


عایق کافلکس 

این روز ها بازار خرید و فروش عایق کافلکس ، رونق زیادی دارد. عایق کافلکس دارای ویژگی های فنی مختلفی هستند. برای اینکه با اهمیت و ماهیت عایق کیفلکس آشنا شوید، باید یک تعریف کلی از آن ارائه کنیم. به طور کلی عایق یا عایق حرارتی ماده ای است که راندمان حرارتی یک وسیله را افزایش می دهد.

عایق کافلکس در مکان ها و برای لوازم مختلفی استفاده می شوند. افزایش راندمان حرارتی توسط عایق به دلیل این است که مواد اولیه به کار رفته در عایق، حرارت یا انرژی را هدر نمی دهند. از همین رو عایق می تواند مقاومت حرارتی هر سازه ای را هم بیشتر کند.

این ویژگی برای ساختمان های صنعتی و کارگاه هایی که از دستگاه های صنعتی با حرارت بالا استفاده می کنند، اهمیت زیادی دارد. این ویژگی ها به عایق بندی ساختمان های عمرانی، ساختمان های صنعتی، سیستم های ارتباطی، تجهیزات و سازه های مهندسی کمک می کند. عایق کافلکس از خنک شدن یا گرم شدن بیش از حد لوله ها جلوگیری می کنند.

برای کسب اطلاعات درباره عایق فوم الاستومری میتوانید با ما تماس بگیرید.


عایق کافلکس و ویژگی های محصولات آن

شرکت تولید کننده عایق کافلکس یک برند محبوب ایتالیایی است که سال هاست در زمینه نسل جدید عایق فعالیت می کند. این شرکت در بازار جهانی نام و آوازه خوبی پیدا کرده است. این شرکت ایتالیایی سهم قابل توجهی از تولید خود را به طراحی و عرضه عایق های فومی اختصاص داده است.

عایق کافلکس فومی برای ایجاد عایق حرارتی لوله و سیستم های ارتباطی استفاده می شود. با توجه به اینکه کیفیت تولیدات این شرکت بسیار بالاست، کشور های سراسر جهان محصولات آن را می فروشند. تقاضای زیاد از طرف شرکت های مختلف، موجب افزایش قدرت و محبوبیت هر چه بیشتر این شرکت شده است.

عایق کی فلکس دارای مزایا و ویژگی های فوق العاده است. این عایق طول عمری طولانی دارد و در برابر شرایط آب و هوایی مختلف بسیار مقاوم است. با توجه به مقاومت بالایی که در ساخت عایق کافلکس در نظر گرفته می شود، اثرات خوردگی در آن کم خواهد شد.

عایق کیفلکس در برابر رطوبت بسیار مقاوم است و با محیط زیست سازگاری دارد. شما می توانید به راحتی و به سرعت این عایق را در جای دلخواه نصب کنید.


عایق کی فلکس و هدف استفاده

مواد اولیه ای که برای ساخت عایق کی فلکس استفاده می شوند، علاوه بر عملکرد حرارتی جنبه تزئینی و زیبایی هم دارند. یک عایق هم در برابر آسیب های تهاجمی و حرارتی مقاوم است و هم یک جزء زیبایی شناختی به حساب می آید.

همانطور که گفتیم عایق حرارتی در سازه های مهندسی و حرارتی زیاد به کار می رود. دمای محتویات مخازن و لوله ها ممکن است پایین یا بیش از حد بالا باشد. در این شرایط وجود یک عایق، تنظیم دمای لوله ها را تضمین کند.

هر چقدر دستگاه و لوله های آن در دمای بهتر و متعادل تری کار کنند، عملکرد کلی آن هم بهتر و بهینه تر خواهد بود. محصولات شرکت تولید کننده عایق کی فلکس دارای طیف گسترده ای از کاربرد ها هستند.

یکی از این کاربرد ها در سیستم تهویه مطبوع معنا پیدا می کند. عایق کی فلکس حرارتی کانال های سیستم تهویه مطبوع را پوشش می دهد تا عملکرد بهتر و بهینه تری داشته باشد. از دیگر کاربرد های این عایق می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • کشتی سازی
  • شیر های جداسازی
  • حمل و نقل عمومی
  • شبکه های گرمایش
  • صنعت نفت، سکوی گرمایشی
  • لوله های حرارتی و تجهیزات آزمایشگاه

برای خرید عایق تهویه مطبوع میتوانید با ما در ارتباط باشید.


انواع عایق کی فلکس

محصولات شرکت عایق کافلکس تنوع نسبتا زیادی دارند. همانطور که اشاره کردیم، صنایع و مکان های زیادی وجود دارند که به یکی از عایق کافلکس شرکت کی فلکس نیاز دارند. با توجه به اهمیت و محبوبیت عایق ها، تنوع آن ها بسیار اهمیت دارد.

به طور کلی عایق کیفلکس یک لاستیک فومی است که با استفاده از اکستروژن تولید می شود و ساختاری فومی دارد. انعطاف پذیری این مواد اولیه بسیار بالاست. علاوه بر این مواد، از پلیمر ها، مواد ضد حریق و مواد معدنی برای ساخت عایق کی فلکس استفاده می شوند.

فرایند تولید و فناوری این شرکت به صورت مرتب رو به بهبود و پیشرفت است. با این روند، تولید کننده عایق کافلکس محصولاتی با بالاترین کیفیت ارائه می کند. برای انتخاب عایق های شرکت کافلکس باید ابتدا نیاز های خود را بررسی کنید و متناسب با آن محصول دلخواهتان را انتخاب کنید.


کی فلکس ST

یکی از مدل های عایق کافلکس، پایه های لاستیکی دارند. این پایه های لاستیکی با سه لایه فویل آلومینیومی پوشش داده شده اند. مواد به کار رفته در این نوع عایق کی فلکس برای جداسازی خنک کننده ها و سیستم های مهندسی به کار می آیند. این مواد هم از ریزش میعانات جلوگیری می کنند و هم یک محافظ حرارتی به حساب می آیند.


عایق HT

مدل دیگری از عایق کیفلکس برای عایق بندی سیالات پر حرارت به کار می آید. این عایق در شاخص های حرارتی بالا با بخار آب مفید است.


کی فلکس ایر

کی فلکس ایر مدل دیگری از عایق کافلکس است که کانال های شفت تهویه و سیستم تهویه مطبوع را آب بندی می کند. دمای عملیاتی کمتر از 30 درجه سانتیگراد و بیشتر از 80 درجه سانتیگراد برای این نوع عایق مناسب است. اگر به فکر افزایش بهره وری در سیستم تهویه هستید، عایق کافلکس ایر برای شما مناسب تر است.


کی فلکس اکو

در برخی از صنایع و کسب و کار ها الزامات ایمنی از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. در این صنایع و تولیدات از عناصر و تجهیزات خاصی استفاده می شود. به عنوان مثال صنایع داروسازی، مترو و فرودگاه ها به تجهیزات ایمنی نیاز دارند. یکی از این تجهیزات ضروری برای صنایع حساس، عایق کافلکس اکو است.


AL CLAD

این مدل از عایق کی فلکس برای محافظت از لوله های صنعتی و سیستم های مهندسی به کار می آید. از ویژگی های این نوع عایق کافلکس می توانیم به مقاومت بالای آن در برابر سیالات قوی و تهاجمی مثل سیالات فنی، محصولات پتروشیمی و آسیب های مکانیکی اشاره کنیم.


LGO

ساختار سلولی این عایق از شرکت کی فلکس ریز با منافذ بسته است. این ویژگی آن را از دیگر مدل های عایق متمایز کرده است. با این ساختار از نفوذ بخار جلوگیری می شود. از همین رو می توانید از عایق مدل LGO کافلکس برای سیستم های حرارتی لوله و جوش های زیرزمینی استفاده کنید.


ST/SK

یکی از مشهور ترین عایق کی فلکس همین عایق ST/SK است. از این عایق برای سیستم های تهویه مطبوع بیشتر استفاده می شود. برای تثبیت این نوع عایق باید از چسب مخصوصی استفاده شود.

به طور کلی باید بگوییم که انواع عایق کی فلکس به کمترین میزان اتصال دهنده های اضافی نیاز دارد. برای تعمیرات این لوله ها باید یک برنامه منظم داشته باشید. هر چقدر در سرویس و نگهداری عایق کی فلکس ها دقت بیشتری به خرج دهید، دوام و طول عمر آن ها بیشتر خواهد بود.

برای اینکه مواد عایق را تعمیر کنید، باید از چسب استفاده کنید. هر یک از انواع مدل های عایق و آسیب های مختص آن ها به چسب خاصی نیاز دارند.

مجموعه سانا عایق مفتخر است تمامی خدمات مربوط به عایق روکشدار مسلح را به شما ارائه دهد.


نصب عایق کی فلکس

برای نصب عایق باید شرایط مقدماتی آن را فراهم کنید. سطح لوله باید تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد. فقط در صورتی که سطح عایق تمیز باشد، چسبندگی عایق افزایش پیدا می کند و عملکرد آن قابل اعتماد می شود.

برای اینکه عایق را نصب کنید، باید سطح لوله بخش داخلی عایق را به چسب آغشته کنید. پس از چسب زدن 2 تا 3 دقیقه صبر کنید تا مواد چسب به عایق نفوذ کند. پس از اینکه از چسبندگی آن اطمینان پیدا کردید، با کمی فشار عملیات نصب به پایان می رسد.

به یاد داشته باشید که باید در یک برنامه ریزی مرتب عملکرد عایق و چسب آن را بسنجید. پیش از آن که هرگونه آسیب جدی به عایق یا تجهیزات وارد شود، برای تعمیر یا تعویض عایق بندی اقدام کنید.

در نهایت با استفاده از عایق کی فلکس عملکرد دستگاه تهویه یا لوله های صنعتی را بهبود ببخشید. در هر نوع سیستمی از جمله تهویه مطبوع وقتی همه عناصر در شرایط مطلوبی قرار دارند، بهتر کار می کنند.

اگر عایق را به درستی انتخاب کنید، می توانید از اتلاف انرژی و حرارت جلوگیری کنید. این عملکرد سبب کاهش هزینه های انرژی در بلند مدت می شود. اگر کانالی برای سیستم گرمایش، سرمایش و تهویه نیاز دارید، عایق بندی یکی از بهترین اقدام هاست.

برای دریافت اطلاعات درباره نصب عایق موتورخانه میتوانید به این صفحه مراجعه کنید.

مطالعه بیشتر

زبان مورد نظر را انتخاب نمایید
FA EN FA