سانا عایق سانا عایق سانا عایق
Menu
مشاور آنلاین

کانال فلکسیبل داکت کومبی

Scroll Down

کانال فلکسیبل داکت کومبیکانال فلکسیبل داکت کومبی چیست؟

ممکن است به عنوان یک تأسیسات کار یا کسی که در زمینه ساخت و ساز فعالیت دارد، این کانال را به خوبی بشناسید. حتی گاهی اوقات بارها آن را دیده‌اید و ممکن است نام آن را ندانید.

در اصل این کانال وسیله‌ای است که برای تهویه هوا و انتقال تأسیسات بیشتر از آن استفاده می‌شود.

داکت بخشی از یک سازه است که به صورت یک کانال یا فضا، کابل‌ها، لوله‌های تأسیسات، هواکش‌ها و مواردی از این قبیل از آن عبور می‌کنند. به عنوان مثال فضایی که کنار سرویس‌های بهداشتی برای تهویه در نظر گرفته می‌شود یکی از انواع داکت است.

حال برای این عبور هوا یا لوله‌های تأسیسات نیاز است تا ساماندهی بیشتری صورت گیرد. کانال فلکسیبل داکت کومبی بیشتر برای تهویه هوا مورد استفاده قرار می‌گیرد. کانال فلکسیبل داکت الاستومری یکی از انواع باکیفیت این کانال است که کاربردهای زیادی دارد.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره کانال فلکسیبل داکت برزنتی هستید به این صفحه مراجعه کنید.


ساختار کانال فلکسیبل داکت کومبی الاستومری

طراحی این نوع کانال به گونه‌ای صورت گرفته است تا بیشترین کارایی را داشته باشد. لوله‌های ساده و پلاستیک خشک یا آلومینیومی محکم که برای انتقال هوا از دستگاه‌هایی مانند هود یا هواکش‌ها استفاده می‌شد، قدرت عمل و انعطاف‌پذیری بیشتری داشتند. به همین علت در مواقعی که مانعی سر راه آن‌ها قرار داشت، انتقال به فضای مورد نظر به سختی و با اضافه کردن ابزار بیشتری صورت می‌گرفت.

کانال فلکسیبل داکت کومبی با انعطاف‌پذیری بالایی که دارد به راحتی می‌تواند از هر محیطی عبور کند و نیازی به لوله‌های خرطومی یا فضای بیشتری برای انتقال آن نیست. ساختار این کانال به صورت خرطومی و دارای لایه‌های مستحکم است و در صنایع و ساختمان‌سازی کاربرد زیادی دارد. کانال فلکسیبل داکت الاستومری یکی از بهترین مدل‌های این کانال تهویه هوا است.

برای کسب اطلاعات درباره کانال هوا با ما تماس بگیرید.


جنس کانال فلکسیبل داکت کومبی

معمولاً کانال‌هایی که برای تهویه هوا در گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفت از نوع پی‌وی‌سی و آلومینیوم و حتی گاهی اوقات پلاستیک فشرده بودند. کانال فلکسیبل داکت الاستومری از یک لایه فویل نازک آلومینیومی ساخته شده است.

لایه میانی عایق فشرده الاستومری و EPDM لایه خارجی روکش محافظ از جنس فویل آلومینیوم قرار گرفته است.

این ساختار باعث می‌شود تا استحکام و مقاومت کانال بیشتر شود. یک فنر فولادی در ساختار این کانال قرار دارد و به صورت پیچشی در طول آن ادامه می‌یابد. این فنر ساختاری گرد و استوانه‌ای را به کانال داده است. البته ممکن است در انواع کانال فلکسیبل انتقال هوا از جنس‌ های و لایه‌ های متفاوتی استفاده شود.

ما در مقاله های قبلی درباره کانال هوا ماشینی توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.


مزایای کانال فلکسیبل داکت کومبی

کانال فلکسیبل از همان ابتدا که وارد بازار شد، نظر افراد زیادی را به خود جلب کرد و توانست به سرعت جایگزین کانال‌های تهویه مکش و کانال‌های دمش شد. در ادامه برخی از مزایای این کانال را مورد بررسی قرار می‌دهیم.


انعطاف‌ پذیری بالا در کانال فلکسیبل داکت کومبی

مهم‌ترین مزیتی که برای این نوع کانال می‌توان عنوان کرد، انعطاف‌پذیری بالایی است که دارد. برای انتقال کانال در سازه‌ها گاهی اوقات فضای کمی وجود دارد و باید کانال بتواند به خوبی پیچش لازم را داشته باشد.

این کانال در عین حال که ساختار گرد و منسجم خود را حفظ می‌کند، به هر سمتی که نیاز باشد با انعطاف‌پذیری کامل می‌چرخد و کار دمش یا مکش هوا، مکش غبار و آلاینده‌ها و ... را به خوبی انجام می‌دهد.


مقاومت بالا

جنس کانال فلکسیبل کومبی به گونه‌ای است که در برابر عوامل آسیب رسان و ضربه مقاومت بالایی دارد. آلومینیوم خود مقاومت بالایی دارد و در برابر رطوبت و گرمای محیط می‌تواند تا حد زیادی مقاوم باشد.

با این حال این کانال با پی‌وی‌سی و پلی استر هم بهینه شده است تا در شرایط محیطی مختلف به راحتی کار کند. استفاده از این کانال برای ساختمان‌ها با اطمینان خاطر از عمر طولانی که دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد.


سطح داخلی صاف و هموار

هر چند کانال فلکسیبل داکت کومبی دارای پیچش و نوارهایی در بدنه خود است تا بتواند انعطاف‌پذیری و استحکام بالایی داشته باشد؛ اما سطح داخلی آن کاملاً صاف و هموار طراحی شده است. در مواقعی که این کانال برای انتقال آلاینده‌ها یا گرد و غبار در نظر گرفته می‌شود، ناهموار بودن سطح می‌تواند یک نقطه ضعف برای آن محسوب شود تا این آلاینده‌ها در ناهموارها ته نشست شوند. به همین علت سطح داخلی کاملاً صاف طراحی شده است.


عمر مفید بالا در کانال فلکسیبل داکت الاستومری

از دیگر مزایایی که برای این نوع کانال می‌توان در نظر گرفت، عمر مفیدی است که دارند. همان‌طور که گفته شد، کانال فلکسیبل داکت کومبی دارای مقاومت بالایی است و از جنس باکیفیت و مقاوم ساخته شده است. به همین علت برای مدتی طولانی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. این کانال‌ها به مرور زمان فرسوده یا سوراخ نمی‌شوند و همین عامل هم سبب طول عمر بالای آن‌ها می‌شود.


نصب آسان کانال فلکسیبل داکت کومبی

با توجه به حالت انعطاف‌پذیری که این کانال دارد، نصب آن بسیار راحت است و همین‌طور عبور دادن آن از فضاهای کوچک و چرخشی به سادگی صورت می‌گیرد. همین عامل هم سبب شد تا در همان ابتدای ورود به بازار، به سرعت جایگزین کانال‌های خشک و بدون انعطاف شود.


وزن بسیار کم

در سازه‌های بزرگ، اجزای کوچک هم مورد بررسی قرار می‌گیرند تا در نهایت وزن کلی سازه کمتر شود. کانال فلکسیبل داکت کومبی هیچ‌گونه وزن اضافه‌ای را روی سازه قرار نمی‌دهد و باعث می‌شود تا در هر محیطی قابل استفاده باشد.

با توجه به مزایایی که کانال فلکسیبل کومبی نوع با عایق الاستومری دارد به وفور از آن در صنعت، ساختمان‌سازی، کارگاه‌های تولیدی و ... استفاده می‌شود.

ما در مقاله های قبلی درباره کانال فلکسیبل داکت الاستومری توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.


کاربرد کانال فلکسیبل داکت کومبی

به طور کلی می‌توان گفت که از این کانال برای تهویه، مکش هوا و دمش هوا در هر فضایی می‌توان استفاده کرد. در سیستم‌های جابه‌جایی و تخلیه هوا مانند دریچه هودهای آشپزخانه‌های بزرگ و کوچک، تهویه هوای سرویس‌های بهداشتی و مواردی از این قبیل از کانال فلکسیبل داکت کومبی استفاده می‌شود.

از دیگر کاربردهای این کانال برای هوای رفت و برگشت پکیج یونیت‌ها است که در اکثر سازه‌ها و ساختمان‌های اداری و مسکونی استفاده می‌شوند.

کانال‌کشی داکت کولرهای گازی اسپلیت و کانال‌کشی فن‌کوئل‌ها هم از دیگر متقاضیان استفاده از کانال فلکسیبل انتقال هوا هستند.

لوله خرطومی کومبی در سایزهای مختلفی از 4 تا 20 اینچ وجود دارند و با توجه به نیاز محیط، سایز مناسب آن انتخاب می‌شود. به علاوه طول استاندارد آن‌ها 10 متر است که بسته به نیاز کاربر می‌توان طول مناسب آن را تهیه کرد.


قیمت کانال فلکسیبل داکت کومبی

بدون شک هنگامی که در مورد یک محصول اطلاعات کسب می‌کنید، برایتان اهمیت زیادی دارد که بدانید قیمت آن چگونه است. جالب است بدانید که با وجود این همه مزایایی که برای این نوع کانال ذکر شد، قیمت آن بسیار به صرفه است و نسبت به لوله‌های آلومینیومی و ضخیم قیمت مناسب‌تری دارد.

با این حال قیمت نهایی بسته به فاکتورهای مختلفی است. در اصل قیمت کانال فلکسیبل داکت کومبی بسته به سایز کانال، طول مورد نیاز، برند و کمپانی تولیدکننده و ... است. از این رو ممکن است قیمت‌های متفاوتی را در بازار برای این محصول ببینید.

با این وجود باید از مراکز معتبر برای خرید کانال فلکسیبل داکت کومبی بهره ببرید تا از نظر کارایی و کیفیت بتوانید بهترین‌ها را در اختیار داشته باشید.


خرید کانال فلکسیبل داکت کومبی

برای خرید کانال فلکسیبل داکت کومبی مراکز متعددی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها خرید کنید. با این حال باید موقع خرید دقت داشته باشید که چه محصولاتی را با چه کیفیتی تهیه می‌کنید. محصولات با کیفیت پایین گاهی اوقات از نظر ظاهری هیچ تفاوتی با کیفیت بالا ندارند.

با توجه به این کانال فلکسیبل داکت الاستومری را برای تأسیسات به کار می‌برید و باید عمری طولانی داشته باشند. باید از مراکز معتبر برای خرید بهره ببرید. در این صورت نگرانی از بابت کیفیت محصولات نخواهید داشت.

به خصوص که در این مراکز مشاوره برای تهیه بهترین کانال فلکسیبل انتقال هوا هم به شما داده می‌شود تا با توجه به نیاز خود بهترین سایز و کیفیت را انتخاب کنید.

ما در مقاله های قبلی درباره ساخت کانال گالوانیزه صنعتی توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.

با ما تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید