سانا عایق سانا عایق سانا عایق
Menu
مشاور آنلاین

عایق حرارتی برودتی صوتی

Scroll Down

عایق حرارتی برودتی صوتی


عایق حرارتی برودتی صوتی را به‌درستی باید از پیشرفته‌ ترین محصولات برآمده از فناوری روز دنیا در زمینه عایق‌کاری نامید. محصولی با ویژگی‌ های برتر که ضمن جایگزینی شایسته به‌ جای تولیدات کلاسیک در این زمینه، توانسته بدون آسیب به محیط زیست و با کاربرد آسان و اصولی نقش مهمی در عایق‌ کاری بخش‌ های مختلف ساختمان و تاسیسات ایفا کند.

تنوع در مدل‌ها و شیوه اصولی استفاده از این نوع عایق‌های الاستومری باعث شده روز به روز بر تعداد کاربران این محصولات و رضایت آنها افزوده شود.

در نوشتار پیش رو به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

با ما تا انتهای مطلب همراهی کنید.


عایق حرارتی برودتی صوتی چیست؟

عصری که در آن زندگی می‌کنیم به‌جهاتی با همه دوران پیش از خود متمایز است. افزایش بی سابقه جمعیت، بهره‌مندی از چکیده دانش روز دنیا و دسترسی آسان و همگانی به فناوری‌ها از اصلی‌ترین دلایل این تمایز است.

امروزه فرصتی استثنایی برای راحتی بیشتر و استفاده از ابداعات در زمینه‌های مختلف برای همگان پیش آمده که تا قبل از این به‌هیچ عنوان فراهم نبوده است.

این تفاوت در زمینه علوم و صنایع مختلف بسیار چشمگیر و به‌راحتی قابل مشاهده است. برای مثال نقش فناوری‌های مرتبط با بهینه‌سازی مصرف انرژی و راه‌های صرفه‌جویی در آن از جمله مواردی هستند که طی چند دهه اخیر شاهد پیشرفت زیادی بوده و تغییرات اساسی را از سر گذرانده‌اند.

در واقع می‌توان گفت با ابداع عایق های حرارتی و برودتی و به‌دنبال آن نمونه‌های عایق صوتی، مجموعه یکپارچه و کاملی از این تولیدات به دنیای صنایع مدرن اضافه شد. مجموعه‌ای که در عمل و کاربرد نقش به‌مراتب مهم‌تر و کامل‌تری نسبت به عایق حرارتی برودتی صوتی در نمونه‌های کلاسیک مانند پشم شیشه، پشم سنگ و دیگر انواع عایق‌های سنتی ایفا نمود.

ویژگی‌های کاربردی این تولیدات و وجود ویژگی‌های تخصصی و مهندسی شده در هر نمونه از عایق حرارتی برودتی صوتی الاستومریک به‌خوبی ارزش کاربرد حساب شده این تولیدات را نشان داده و مزایای استفاده از آنها را نمایان می‌کند.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره عایق لاستیکی صوتی کف هستید به این صفحه مراجعه کنید.


عایق حرارتی برودتی در تهران از تولید تا واردات!

تهران کلانشهری در دل ایران و پایتختی پرازدحام است. از ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری تا صنایع و کارخانجات دایر در این شهر همه روزه میزبان فعالیت‌ های زیادی در حوزه‌ های مختلف هستند.

در این میان محافظت از نما و بخش‌ های مختلف این بناها و تاسیسات مرتبط با آنها از اهمیت خاصی برخوردار است.

بخشی از این برنامه به حفاظت از این موارد در برابر رطوبت، تنش‌های دما و نیز آلودگی‌های صوتی مربوط می‌شود. تا جایی که بدون وجود سیستم‌های محافظتی در مدت کوتاهی شاهد فرسودگی گسترده در این بخش‌ها و بروز مشکلات ثانویه در آنها خواهیم بود.

عایق‌کاری از روش‌های مرسوم در این زمینه است که امروزه در موارد مختلف اجرا می‌شود. عایق حرارتی برودتی تهران در انواع الاستومری امروزه بیشترین نقش را در اجرای این پروسه دارد.

کاربرد چندمنظوره این ملزومات در نقش عایق حرارتی برودتی صوتی ضمن سهولت و سرعت بخشیدن به کار، صرفه‌جویی بالایی در هزینه و زمان را نیز به‌دنبال دارد.

به‌عبارتی با استفاده از این ملزومات در عایق‌کاری ساختمان و تاسیسات با یک تیر چند هدف را نشانه می‌روید:

از مزیت محصولات کیفی با عملکرد قوی بهره‌مند می‌شوید...

در یک زمان سازه و تجهیزات به‌کار رفته درآن را در برابر چندین عامل نظیر رطوبت، تغییرات دما، صداهای مزاحم و ذرات آلاینده ایزوله می‌کنید...

هم‌چنین به‌دلیل آماده به مصرف بودن این نوع عایق حرارتی برودتی صوتی کار را در زمانی کوتاه و با سهولت باورنکردنی به پایان می‌رسانید.

تا چندی پیش نمونه‌های این نوع عایق‌ها به‌طور مستقیم از کشورهای اروپایی وارد می‌‌شدند. اما امروزه و با ورود فناوری و تجهیزات ساخت، انواع عایق حرارتی برودتی صوتی الاستومریک در داخل کشور و به‌دست تولید کنندگان داخلی ساخته و به بازار عرضه می‌شود.

این موضوع با کاهش جدی هزینه‌ها و قیمت عایق حرارتی و برودتی همراه بوده است. به‌طوری که امروزه موضوع فروش عایق حرارتی و برودتی شاهد تعادل بیشتری در قیمت‌هاست. این تعادل به کاربرد وسیع و عمومی ملزومات عایق‌کاری در تهران و شهرستان‌ها منجر شده که تاثیر بالایی در ارتقاء سطح کیفی و نگهداری بهینه از بناها و تاسیسات موجود در آنها داشته است.

مجموعه سانا عایق مفتخر است تمامی خدمات مربوط به تایل عایق صوتی دیوار را در اختیار شما قرار دهد


اما عایق حرارتی و برودتی و صوتی چیست و چه مواردی را شامل می‌شود؟

در ادامه مطلب به مقایسه عایق حرارتی برودتی صوتی مدرن با انواع قدیمی می‌پردازیم.

عایق‌های کلاسیک، مشکلات و کاستی‌ها...

در گذشته‌ای نه‌چندان دور، عایقکاری لوله و سطوح در مقابل سرما، گرما و آلاینده‌های گوناگون با متریال سنتی و به روش غیر علمی انجام می‌شد و خبری از نمونه‌های امروزی عایق حرارتی برودتی صوتی نبود.

در آن دوران پشم سنگ و پشم شیشه از معمول‌ترین موادی بودند که برای این کار از آنها استفاده می‌شد، متریالی که البته از جهات مختلف نیز خالی از نقص نبود.

ذرات الیافی که از پشم شیشه جدا می‌شد سیستم تنفسی و پوست را تحت‌تاثیر قرار داده و ایجاد حساسیت و مشکلات مختلف می‌کرد. ضمن اینکه پوشش عایق درآن کافی و کامل نبود و نمی‌توانست حفاظت لازم را انجام دهد.

از طرفی موضوع ماندگاری و دوام این محصولات کلاسیک مانند تیغی دو لبه عمل می‌کرد:

از یک‌سو به‌دلیل وجود الیاف شیشه این نوع عایق‌ها در طبیعت به‌راحتی تجزیه نمی‌شدند و آسیب زیست محیطی زیادی وارد می‌کردند. از سوی دیگر ماندگاری مناسبی در نقش عایق نداشته و با گذشت مدتی از فواید آنها در عایق‌کاری به‌شدت کم شده و دچار خوردگی و پوسیدگی می‌شدند.

به این ترتیب مشتری با استفاده از این عایق‌های سنتی هم از نظر اقتصادی متضرر می‌شد و هم نادانسته به طبیعت آسیب می‌رساند. ضمن اینکه به‌دلیل نبود نمونه‌های تخصصی از مدل‌های محدودی در همه موارد استفاده می‌شد و به‌عبارتی پشم شیشه و پشم سنگ محصولاتی منحصربه‌فرد در این زمینه بودند.

خوشبختانه با ورود نسل جدید عایق حرارتی برودتی صوتی موسوم به الاستومری شرایط به‌کلی تغییر کرد.

در ادامه مطلب به معرفی این محصولات و مزایای کاربردی آنها می‌پردازیم.


آشنایی با مزایای عایق حرارتی برودتی صوتی الاستومری و کاربرد های آن

کاربرد عایق‌های حرارتی برودتی که اغلب آن را با نام سرمایشی گرمایشی می‌شناسیم در نمونه‌های مختلف و برای موقعیت‌های گوناگون تهیه می‌شود. این محصولات امروزه جایگاه خاصی در سیستم‌ها و صنایع مختلف یافته‌اند.

تا جایی که از کوچکترین‌ موارد در یک ساختمان مسکونی تا عظیم‌ترین پروژه‌های تاسیساتی به انتخاب اول کارفرمایان، مجریان و مهندسین تبدیل شده‌اند.

مزایای فراوانی برای این عایق‌ها متصور است. با هم به مرور برخی از آنها می‌پرازیم.

نخستین و مهم‌ترین مزیت مشترک در کاربرد همه انواع عایق حرارتی برودتی صرفه‌جویی بالا در مصرف انرژی و پیشگیری از اتلاف آن است. موردی که با توجه به بحران امروزی انرژی در جهان اهمیت بیشتری نیز یافته است. ضمن اینکه این صرفه‌ جویی با موضوع کاهش هزینه‌ ها و صرفه اقتصادی بالایی نیز همراه است که از دید کاربران نکته مثبت و مهمی به‌شمار می‌آید.

دوام بالا و مقاومت در برابر خوردگی هم از دیگر ویژگی‌های عایق حرارتی برودتی صوتی است. این محصولات نه‌تنها در برابر پوسیدگی و سایش و خوردگی مقاوم‌ هستند، بلکه به‌دلیل کاربرد متریال صنعتی و غیر گیاهی در ساخت آنها به‌هیچ‌عنوان خوراک جانوران موذی و حشرات نیز نمی‌شوند. به این ترتیب کاربرد آنها در تاسیسات صحرایی و مواردی مانند صنایع سنگین نظیر لوله‌های صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کاملا ایمن و ماندگار است.

نصب آسان و سریع این ملزومات نیز از دیگر مواردی است که در بیان مشخصات عایق های حرارتی و برودتی باید به آن توجه داشت. این مورد به‌ویژه در نمونه‌های پشت چسب‌دار و آماده برای نصب به‌وضوح قابل مشاهده است.

این ویژگی نه‌تنها کار نصب و استفاده از عایق‌ها را آسان و سریع می‌کند، بلکه به دلیل کاهش زمان و نیروی انسانی مورد نیاز برای نصب از صرفه اقتصادی بالایی نیز برخوردار است.

اگر به دنبال خرید عایق مخازن پتروشیمی هستید به این صفحه مراجعه کنید.


نکات مهم در انتخاب عایق حرارتی برودتی صوتی

در کنار همه موارد ذکر شده از مشخصات و مزایای این محصولات، توجه به الزامات کاربردی در استفاده از این عایق‌ها بسیار لازم و ضروری است. بسته به اینکه عایق حرارتی برودتی صوتی را برای کدام بخش از ساختمان یا تاسیسات لازم دارید نوع آن متفاوت خواهد بود.

هم‌چنین انتظاری که از کاربرد یک عایق الاستومری دارید تنها در صورتی تامین می‌شود که در کلیه مراحل از انتخاب تا نصب و استفاده به شیوه صحیح کار توجه داشته باشید.

برای مثال نمونه‌های مختلفی از این تولیدات از نظر شکل ظاهری و نحوه نصب وجود دارد. انواع عایق الاستومری در شکل پتویی، نمونه‌های روکش‌دار و بی‌روکش و نیز عایق‌های پروتکت بلک و پشت چسب دار تولید و به بازار عرضه شده است.

در صورتی که این تفاوت‌ها هوشمندانه به‌کار گرفته شوند زمینه کاربرد بهتر از این محصولات را پدید می‌آورد. در مورد تاسیسات و لوله‌هایی با حجم و قطر متفاوت کاربرد نمونه مناسب از اهمیت بالایی برخوردار بوده و نقش مهمی در کیفیت نهایی کار ایفا می‌گند.


سخن پایانی

عایق حرارتی برودتی صوتی امروزه نقش فعال و مهمی در صرفه‌‌جویی در مصرف انرژی داشته و تاثیر به سزایی در بهینه‌سازی مصرف آن دارد.

کاربرد این عایق‌ها با سهولت و سرعت انجام گرفته و زمان و انرژی زیادی از افراد نمی‌گیرد. ضمن اینکه ماندگاری بالا و خواص کامل آن در محافظت از ساختمان و تاسیسات نیز نسبت به نمونه‌های قدیمی به‌مراتب بیشتر است.

علاوه بر همه این موارد، صرفه اقتصادی و سازگاری بالای این متریال با محیط زیست از دیگر مواردی است که بر تعداد طرفداران و کاربران این محصولات افزوده است.

در نهایت توصیه می‌شود هنگام انتخاب و خرید انواع عایق حرارتی برودتی صوتی از نوع الاستومری برای رسیدن به بهترین نتیجه مورد نظر از توجه کامل به الزامات کاربردی خود غافل نشوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پنل جاذب صوت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

با ما تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید