سانا عایق سانا عایق سانا عایق
Menu
مشاور آنلاین

گواهینامه فنی عایق الاستومری

Scroll Down

گواهینامه فنی عایق الاستومریصدور گواهینامه فنی عایق الاستومری

آیا درباره گواهینامه فنی عایق الاستومری چیزی شنیده اید؟ کسانی که این گواهینامه را صادر می کنند، استاندارد بودن عایق را تضمین می کنند. برای اینکه این گواهینامه فنی صادر شود، مراحل مختلفی طی می شود.

این مراحل باید به ترتیب و با نظم پیش روند. برخی از آزمایش ها به صورت کلی و ثابت هستند و برخی دیگر به صورت انفرادی و ویژه انجام می شوند. عایق ها در تجهیزات مختلف اهمیت زیادی دارند. آن ها در صنایع عملکرد کسب و کار را بهبود می بخشند و موجب بهره وری هر چه بیشتر از انرژی می شوند.

وقتی انرژی به خوبی مصرف شود، هزینه های بلند مدت هم کاهش پیدا می کند. یک عایق با ویژگی های کامل، از نظر ایمنی در رتبه بالایی قرار می گیرد. در روند کسب گواهینامه فنی عایق الاستومری، عایق را در معرض آسیب های مختلفی از جمله ضربه قرار می دهند.

آسیب های احتمالی از این طریق شبیه سازی می شوند. کسانی که مسئولیت صدور گواهینامه فنی علایق الاستومری را دارند، نتایج را با دقت بررسی می کنند. در نهایت نتایج مطلوب نهایی منجر به کسب گواهینامه می شود.

برای اینکه با این عایق و نحوه کسب گواهینامه فنی عایق الاستومری بیشتر آشنا شوید، باید مراحل و کیفیت آن را بشناسید. در ادامه درباره فرایند کسب گواهینامه، مراحل کسب گواهینامه، کاربرد عایق و اهمیت استفاده از آن صحبت می کنیم.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره عایق الاستومری ضد حریق هستید به این صفحه مراجعه کنید.


فرایند یک عایق برای گرفتن گواهینامه فنی عایق الاستومری

عایق ها در صنایع مختلف محبوبیت زیادی دارند. با توجه به اهمیت بالای عایق، شرکت های تولید کننده مختلفی در سراسر دنیا به تولید و فروش آن ها مشغول اند. تنوع بالای این محصولات آن را برای مکان ها و صنایع مختلفی مناسب کرده است.

در بسیاری از صنایع، استاندارد و ایمنی حرف اول را می زند. از همین رو برای فروش عایق، آن را طی یک فرایند بررسی می کنند. آزمایش هایی که برای ارزیابی عایق انجام می شود، به مدل و ساختار آن بستگی دارد. آزمایش هایی وجود دارند که متناسب با نوع عایق انجام می شوند ولی برخی از آن ها که بر قابلیت های عایق حرارتی تمرکز دارند، در همه مدل ها ثابت است.

مجموعه سانا عایق مفتخر است تمامی خدمات مربوط به نسل جدید عایق را در اختیار شما قرار دهد.


مراحل بررسی و آزمایش عایق قبل از گرفتن گواهینامه فنی عایق الاستومری

فرایند بررسی و آزمایش درون کارخانه انجام می شود. برای اینکه این آزمایش ها روی عایق انجام شود، بخشی از آن ها برای گرفتن گواهینامه فنی عایق الاستومری به آزمایشگاه فرستاده می شوند. باقی عایق ها در یک دمای ثابت با تهویه مطبوع در انبار نگهداری می شوند.

در مرحله اول برای گرفتن گواهینامه فنی عایق الاستومری باید عملیات شناسایی انجام شود. برای بررسی انطباق عایق با استاندارد های موجود، باید همه مشخصات عایق بررسی شود. این مشخصات شامل ابعاد، چگالی و ضخامت عایق است.

در مرحله بعدی اپراتور نمونه ها را برای آزمایش های تکی آماده می کند. تعداد این نمونه ها بستگی به آزمایش های مورد نظر دارد. آزمایش ها شامل موارد زیر می شوند:


آزمایش حرارتی

تست های عملکرد حرارتی یکی از اصلی ترین مراحل برای گرفتن گواهینامه فنی عایق الاستومری است. سرعت انتقال حرارتی در دو طرف عایق، برای سنجیدن این فاکتور اهمیت زیادی دارد.


آزمایش مکانیکی

برای گواهینامه فنی عایق الاستومری باید عملکرد عایق در برابر آسیب ها و ضربه های مکانیکی در طول نصب و استفاده سنجیده شود. کشش، فشرده سازی و خزش در طول زمان می تواند باعث آسیب به عایق شود. در صورتی که این آزمایش به خوبی انجام شود، گواهینامه فنی عایق الاستومری دریافت می شود.

به عنوان مثال عایقی که زیر بتن نصب می شود، باید تحت آزمایش های خزش و تراکم قرار گیرد. در این آزمایش عایق در طی دوره های چند ماهه، در معرض یک فشار ثابت قرار می گیرد. هر نوع تغییر شکل عایق در این مرحله مورد بررسی قرار می گیرد. نتایج این بخش از آزمایش ها در تعیین گواهینامه فنی عایق الاستومری اثرگذار است.


سایر آزمایش ها

عایق ها علاوه بر آزمایش فنی و حرارتی تحت آزمایش های دیگر هم قرار می گیرند. در این آزمایش ها شرایطی که قرار است عایق در آن قرار بگیرد، شبیه سازی می شود. یکی از این آزمایش ها این است که عایق را در معرض تماس با رطوبت و مایعات قرار می دهند.

این آزمایش نشان می دهد که عایق در صورت تماس با آب یا غوطه ور شدن در سیالات چگونه عمل می کند. به این صورت شرایط احتمالی آینده عایق شبیه سازی می شود. هرگونه تغییرات در ابعاد یا شکل عایق، در صدور گواهینامه فنی عایق الاستومری اثر دارد.

در آخر پس از اینکه همه آزمایش ها انجام شد، یک گزارش جهت گرفتن گواهینامه فنی عایق الاستومری عایق صادر می شود. مدیر صدور گواهینامه فنی عایق الاستومری نتایج آزمایش را با ادعا های سازنده مقایسه می کند. اگر این مقادیر با یکدیگر مطابقت داشته باشند، گواهینامه فنی عایق صادر می شود.

اگر به دنبال خرید عایق الاستومری کانال تاسیسات هستید به این صفحه مراجعه کنید.


کاربرد عایق با گواهینامه فنی عایق الاستومری

در صورتی که یک عایق با گواهینامه فنی عایق الاستومری و به درستی نصب شود، مزایای زیاد و طولانی مدتی دارد. این عایق از نیروی کار، تجهیزات، سیستم و بودجه شما محافظت می کند. محافظت از همه این عوامل موجب صرفه جویی در هزینه های بلندمدت شما خواهد شد.

برای اینکه با این مزایا بیشتر آشنا شوید، در ادامه، آن ها را به صورت مفصل توضیح می دهیم. وقتی سیستم عایق بندی به درستی اجرا شود، هزینه های انرژی را کاهش می دهد و منجر به صرفه جویی می شود.

در سطوح داغ و لوله ها با استفاده از عایق بندی، اتلاف حرارت تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. با توجه به اینکه همه صاحبان سرمایه به دنبال بیشتری سود و کمترین اتلاف انرژی هستند، استفاده از این عایق یک گزینه ایده آل است.


اهمیت عایق بندی لوله ها با گواهینامه فنی عایق الاستومری

عایق کاری صنعتی با استفاده از پشم شیشه و پشم معدنی انجام می شود. عایق الاستومری مزایای زیادی برای صاحبان ساختمان و کسب و کار ها دارند. یک عایق عملکرد سیستم را ایمن و پایدار نگه می دارند. برای اینکه با مزایای عایق صنعتی بیشتر آشنا شوید، در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم:


پایداری دما برای محافظت از پرسنل

پرسنل مجموعه برای کار کردن یا تعمیرات باید با لوله ها و تجهیزات تماس داشته باشند. با توجه به اینکه دستگاه ها در طول مدت استفاده داغ می شوند، ایمنی پرسنل اهمیت زیادی دارد. انواع عایق ها تا حدودی این سطح ایمنی را فراهم می کنند. برای اینکه نیروی کار خود را ایمن نگه دارید، وجود عایق با گواهینامه فنی عایق الاستومری اهمیت زیادی دارد.


تثبیت دما در فرایند کار

انتخاب یک عایق مناسب دما را در فرایند کاری ثابت نگه می دارد. برای اینکه عایق در این زمینه به خوبی عمل کند، ضخامت آن اهمیت زیادی دارد. هر چقدر تجهیزات و لوله ها در دمای ثابت تری بمانند، عملکرد کلی مجموعه بهتر و با کیفیت تر خواهد بود.


جلوگیری از تراکم و خوردگی

یکی از نگرانی های صاحبان سرمایه، خوردگی و به طور کلی آسیب به تجهیزات است. هر عایقی که گواهینامه فنی عایق الاستومری داشته باشد، در برابر انواع آسیب ها مثل ضربه و خوردگی مورد آزمایش قرار گرفته است. در این مورد هم باید به اندازه کافی به ضخامت عایق دقت کنید.

ما در مقاله های قبلی درباره عایق الاستومری آماده فلنج توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.


حفاظت در برابر آتش

اگر نگران خطر آتش سوزی هستید، باید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید. بیشتر عایق ها با گواهینامه فنی عایق الاستومری دارای این مزیت هستند. آن ها می توانند مدت زمان مشخصی در برابر آتش مقاومت کنند تا آسیبی به تجهیزات و وسایل فنی وارد نشود. برای اینکه از این بابت اطمینان پیدا کنید، درباره مواد اولیه عایق و مقاومت آن در برابر احتراق مطمئن شوید.


کاهش سر و صدا

در فرایند استفاده از لوله و تجهیزات، سر و صدای نسبتا قابل توجهی تولید می شود. با استفاده از عایق بندی می توانید از سر و صدا های هر چند اندک را کاهش دهید.


محافظت از محیط زیست

امروزه اهمیت محیط زیست و تاثیر سلامت آن در زندگی ما نقش پر رنگی دارد. از همین رو بسیاری از کسب و کار های دغدغه مند و استاندارد، در پی اقداماتی برای حفظ محیط زیست و کاهش اثرات آسیب های زندگی صنعتی هستند.

با استفاده از یک عایق با گواهینامه فنی عایق الاستومری می توانید اثرات مخرب محیط زیست را کاهش دهید. وقتی اثرات سیستم های صنعتی مثل حرارت بالا را کاهش دهید، در مراقبت از محیط زیست نقش مهمی را ایفا خواهید کرد. انتخاب یک عایق با کیفیت با گواهینامه فنی عایق الاستومری برای حفظ محیط زیست در کنار دیگر فاکتور ها اهمیت زیادی دارد.

در نهایت با خرید یک عایق مناسب می توانید هزینه های انرژی را کاهش دهید. عایق ها در بهره وری سیستم و نیاز به تعمیر آن ها نقش مهمی را ایفا می کنند. برای اینکه یک عایق مناسب خریداری کنید، حتما با گواهینامه فنی عایق الاستومری و ضخامت آن توجه کنید.

این نکته را در طول استفاده از عایق در نظر بگیرید که تعمیرات و نگهداری عایق اهمیت زیادی دارد. در صورتی که به نگهداری و تعمیرات عایق اهمیت ندهید، باید هزینه بیشتری برای خرید مجدد عایق کنار بگذارید. گاهی این تعمیرات با چسب انجام می شوند و گاهی باید اقدامات جدی تری روی عایق صورت بگیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عایق الاستومری زانویی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

با ما تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید