سانا عایق سانا عایق سانا عایق
Menu
مشاور آنلاین

کانال فلکسیبل داکت برزنتی

Scroll Down

کانال فلکسیبل داکت برزنتی


کانال فلکسیبل داکت برزنتی از نمونه‌ های انعطاف‌ پذیر است که در امور تهویه و هوارسانی بسیار پرکاربرد بوده و در فضا های سربسته و فضا های دارای سقف‌ های کاذب و امثال آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به‌ دلیل قابلیت بالای سازگاری این نوع داکت با فضای اطراف امروزه مهندسین و کارگزاران استقبال بالایی از آن انجام می‌دهند که به تولید بیشتر و موارد استفاده وسیع‌ تری از این نوع داکت منجر شده است.

این داکت‌ ها دارای تنوع در تولید هستند و داکت برزنتی یکی از نمونه‌ های معروف و پرکاربرد آن هاست.

در مطلب پیش رو به معرفی این محصول و کاربرد های آن می‌پردازیم.

ما در مقاله های قبلی درباره کانال هوا ماشینی توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.


کانال فلکسیبل داکت برزنتی چیست؟

کانال‌ ها اصولا هدف هدایت هوا از جایی به جای دیگر را در فضا های بسته به‌عهده دارند. از نظر جنس این داکت‌ ها یا یکدیگر متفاوت بوده و دارای انواع گوناگون هستند.

کانال فلکسیبل داکت برزنتی یکی از این انواع است که از الیاف پلی استر روکش‌ دار ساخته شده و با فنر فولادی و PVC حجم یافته است. این محصول در تنوع سایز از نظر قطر تهیه می‌شود. انتخاب سایز مناسب در هر مورد بستگی به محل استفاده از آن دارد

سایز های متداول این نوع کانال‌ های برزنتی بر مبنای سانتی‌ متر عبارتند از:

۱۰-۱۵-۲۰-۲۵-۳۰-۳۵-۴۰-۴۵-۵۰-۵۵-۶۰

از نظر طول نیز بسته به میزان نیاز از شاخه‌ های 5 و 6 متری استفاده می‌شود که به‌شکل بسته‌ بندی در بازار عرضه می‌شوند.

با توجه به موارد کابرد این داکت‌ ها در سیستم‌ های سرمایشی و گرمایشی لازم به یادآوری است که دمای قابل تحمل و مناسب برای کاربرد کانال فلکسیبل داکت برزنتی بین 10- تا 70+ و در برخی نمونه‌ ها نیز بین 20- تا 120+ درجه سانتی‌ گراد است. بدیهی است چنین حوزه وسیعی از تحمل دما از کانال فلکسیبل خرطومی برزنتی محصولی با تنوع بالا در کاربرد ساخته است.

در ادامه به بررسی ویژگی‌ های این نوع لوله خرطومی برزنتی می‌پردازیم.

با ما همراه بمانید.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره گسکت فومی برزنتی هستید به این صفحه مراجعه کنید.


ویژگی‌ کانال فلکسیبل برزنتی

کانال فلکسیبل خرطومی برزنتی دارای ویژگی‌ ها و مشخصاتی است که در این بخش به‌ آن ها می‌پردازیم.


• استحکام کششی بالا:

کانال فلکسیبل داکت برزنتی از الیاف قابل انعطاف ساخته شده که تحمل کشش بالا را داشته و در برابر فشار و نیز دچار شکستگی و آسیب نمی‌شوند. این ویژگی به‌ دلیل نوع کاربرد آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است و به مثابه بخش مهمی از کیفیت آن ها محسوب می‌شود.


• دارای وزن کم و مزیت پرتابل:

این روز ها رساندن ملزومات مختلف صنعتی به وزن پایین در عین حفظ کیفیت از اهمیت بالایی برخوردار است. در مورد کانال فلکسیبل داکت برزنتی نیز این استاندارد به‌ خوبی رعایت شده که به حمل آسان و سهولت کاربرد این محصول منجر شده است.


• انعطاف‌ پذیری فوق‌ العاده:

خاصیت فلکسیبل یا انعطاف‌ پذیری با توجه به فضا هایی که این نوع داکت‌ ها مورد استفاده قرار می‌گیرند از الزامات کاربردی آن ها به‌ شمار می‌آید. تا جایی که بدون وجود این مزیت، روکش کانال دچار آسیب و پارگی شده و به مجموعه خسارت مالی وارد می‌کند.


• مقاومت بالا در برابر لرزش و ارتعاش:

از آنجا که در اثر چرخش هوا در این کانال‌ ها لرزش پدید می‌آید، لازم است کلیه اجزاء در برابر ارتعاش مقاوم بوده و آسیب نبینند. به این ترتیب حتی پس از بارها استفاده و ساعات طولانی تحمل لرزش کانال فلکسیبل داکت برزنتی دچار آسیب نمی‌شود.

برای کسب اطلاعات درباره کانال هوا با ما تماس بگیرید.


• عایق سرما و گرما:

انواع کانال فلکسی برزنتی در برابر حرارت و برودت به‌طور نسبی مقاوم بوده و خواص عایق از خود نشان می‌دهد. این ویژگی امکان استفاده وسیع از این نوع کانال را در هر دو سیستم گرمایشی و سرمایشی فراهم می‌‌آورد. به‌ طوری‌ که از اسپیلت تا هود را می‌توان توسط کانال فلکسیبل داکت برزنتی تجهیز نمود.


• قابلیت فشردگی بالا:

این نوع داکت را می‌توان به‌شکل فشرده و در کمترین فضا جاسازی نمود که از نظر حمل و با توجه به وزن سبک این ملزومات فاکتوری بسیار مثبت و موثر به‌شمار می‌آید.


• تنوع رنگی:

کانال فلکسیبل داکت برزنتی در رنگ‌ های متنوع خاکستری، سفید و سیاه و آبی تولید می‌شود که امکان همراه‌ سازی آن را با نمای دکوراتیو محل ایجاد کرده و مانع از بر ه خوردن نمای زیبای به‌ کار رفته در هر موقعیت می‌شود.

اکنون که از ماهیت و ویژگی‌ های این نوع کانال و داکت تهویه آگاه شدیم، بد نیست مروری نیز بر کاربرد های آن داشته باشیم.


کانال فلکسیبل داکت برزنتی در چه مواردی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

از این نوع کانال داکت برزنتی استفاده‌ های فراوانی می‌شود که از جمله آن ها می‌توان به سیستم‌ های تهویه ساختمان اشاره کرد. ساختمان‌ های مسکونی، اداری و تجاری و برج‌ ها از کاربران این نوع کانال فلکسیبل داکت برزنتی هستند.

هتل‌ ها، استخر ها، مجتمع‌ های دارو سازی، فروشگاه‌ های عرضه کننده اقلام دارویی و خوراکی، سالن‌ های نمایش و مکان‌ های سربسته پذیرای جمعیت و بسیاری دیگر از اماکن عمومی نظیر رستوران‌ ها و فست فود ها از کاربران عمده این نوع کانال فلکسیبل برزنتی هستند.

به دلیل مزایای کاربردی موجود در این تجهیزات کاربرد آنها در سال‌ های اخیر از رونق و رواج زیادی برخوردار شده است. از دیگر موارد کاربرد آن ها خارج نمودن آلاینده های سبک و گرد و غبار از محیط است که به پاکسازی هوای تنفسی کمک شایانی می‌کند.

به این ترتیب با استفاده از این عایق‌ های انعطاف‌ پذیر ضمن راحتی فوق‌ العاده در نصب و کاربرد از ویژگی‌ های پاک‌ کنندگی هوا نیز بهره‌مند می‌شوید.


معرفی کانال فلکسیبل داکت اسپیلت 

با توجه به بالا گرفتن گرمایش زمین در سال‌ های اخیر از یک‌ سو و تراکم شهرسازی و افزایش خودرو ها و کارخانجات از سوی دیگر نیاز به کاربرد تجهیزات خنک کننده و تهویه مطبوع طی این سال‌ ها با رشد چشمگیری روبرو بوده است. ضمن اینکه تفاوت موجود بین نمونه‌ های صنعتی و خانگی این تجهیات نیز، به ابداع ملزوماتی متنوع و متناسب با هر نمونه مصرفی انجامیده است.

بر این اساس اسپیلت‌ ها با هدف کاهش آلودگی صوتی و نیز بالا بردن راندمان سرمایشی و تهویه محیط پا به عرصه وجود گذاشته و خیلی زود به بخش ثابتی از زندگی شهری بدل شده‌اند.

امروزه چه در مکان‌ های عمومی مانند سالن‌ های سینما و رستوران‌ ها و بسیاری دیگر از اماکن مشابه و چه در محدوده شخصی و منازل می‌توان فعالیت نمونه‌ های تنوعی از اسپیلت‌ ها را به فراوانی مشاهده نمود.

در همه این موارد، کانال فلکسیبل داکت اسپیلت از کاربردی‌ ترین و اصلی‌ ترین اجزای کار است که می‌توان با استفاده از آن ارتباط سیستم با فضای مورد نظر را برقرار نموده و از سرمایش پدید آمده استفاده حداکثری نمود.

مزیت‌ هایی نظیر انعطاف‌ پذیری و قابلیت فشرده‌ سازی از ویژگی‌ های مهم این نوع کانال فلکسیبل داکت برزنتی هستند که کاربرد آن را در چنین فضایی مفید و آسان می‌کند.

در بسیاری موارد محدودیت‌ های محل نصب اسپیلت در ساختمان با به‌ کارگیری این نوع داکت قابل جبران است.

به این ترتیب ضمن به‌ کارگیری این بخش از ملزومات سیستم سرمایشی و تهویه، از سهولت و سرعت در نصب نیز بهره‌مند می‌شویم.

تنوع در رنگ نیز از دیگر مزیت‌ های کاربردی این محصولات است که امکان کاربرد هماهنگ و دکوراتیو آنها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

این محصولات در 4 رنگ پرکاربرد سفید و سیاه، خاکستری و آبی تولید و عرضه می‌شوند که به‌ خوبی از عهده تامین نیاز کاربران با هر نوع سلیقه و الزامات کاربردی برآمده و رضایت مشتریان را جلب می‌کنند.


قیمت کانال فلکسیبل خرطومی برزنتی 

کانال فلکسی برزنتی با نام تجاری فلکسیبل داکت Flexible Duct را می‌توانید در قطر های متنوع و متناسب با نیاز خود تهیه نموده و و مورد استفاده قرار دهید.

استاندارد های جهانی اعمال شده بر این محصولات شما را بابت کیفیت در ساخت و کاربرد این محصولات آسوده‌ خاطر می‌کند، ضمن اینکه زمینه استفاده از تنوع موجود را برای کاربران پدید می‌آورد.

امروزه و با اقبال به نیاز کاربران 4 نمونه soft و silver، برزنتی پورتابل و برزنتی نسوز از این تولیدات با قیمت‌ های متنوع در بازار موجود است.

برای آگاهی از لیست قیمت‌ هر یک از این محصولات با قطر و ویژگی‌ های خاص می‌توان به جداول استعلام سایت‌ های معتبر فروش این تجهیزات مراجعه نمود.

البته لازم به ذکر است که با توجه به تاثیر نوسانات ارز و قیمت‌ ها و عوامل حاشیه‌ ای دیگر نمی‌توان و نباید به جداول قدیمی ارائه شده درباره قیمت لوله خرطومی برزنتی اعتماد نمود.

برای داشتن خریدی موفق پیشنهاد می‌شود ضمن استعلام روزانه قیمت‌ ها، از موقعیت پدید آمده برای مشاوره با کارشناس فروش در فروشگاه‌ های اینترنتی عرضه کننده این محصولات و نمایندگی‌ های معتبر نیز استفاده نمایید.

همچنین در نظر داشتن الزامات کاربردی و تبادل نظر درباره آنها با فروشگاه مربوطه می‌تواند راهنمای خوبی برای خرید کانال فلکسیبل داکت برزنتی و دیگر تجهیزات جانبی برای این مورد باشد.


سخن آخر...

امروزه و با توجه به بالا بودن گرمایش و آلودگی هوا، تهویه و استفاده کاربردی از سیستم‌ های سرمایشی و گرمایشی بخش مهمی از سیستم‌ های تضمین کننده سلامتی را در سازه‌ های مختلف شامل می‌شود. بر این اساس و با توجه به قانون عرضه و تقاضا، نیاز به تجهیزاتی مانند کانال فلکسیبل داکت برزنتی و امثال آن روز به‌ روز بیشتر می‌شود.

بر این اساس و با توجه به تامین بخش‌ های مختلف این ملزومات، آگاهی از ویژگی‌ ها، الزامات کاربردی، تنوع در ساخت و قیمت و در نهایت انتخاب بهینه نمونه‌ های مناسب برای این کار ضروری می‌نماید.

ضمن اینکه مراجعه به سیستم‌ های استعلام با قابلیت به روز شدن نیز از مزایای در نظر گرفته شده در بسیاری از سایت‌ های معتبر فروش کانال فلکسیبل داکت برزنتی است که در اختیار مشتریان قرار دارد.

پیشنهاد آخر ما برای کاربران این تجهیزات مشاوره با کارشناسان خبره و کار آزموده در مجموعه‌ های فروش و کسب اطلاعات لازم در این زمینه و تطبیق آن با نیاز ها و الزامات کاربردی در هر سازه است.

با کانال فلکسیبل داکت برزنتی بهترین کاربری از سیستم تهویه و دما را تجربه کنید!

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کانال فلکسیبل داکت کومبی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

با ما تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید