سانا عایق سانا عایق سانا عایق
Menu
مشاور آنلاین

کانال فلکسیبل داکت الاستومری

Scroll Down

کانال فلکسیبل داکت الاستومری


در سازه‌ ها، ساختمان‌ ها و تأسیسات ابزار های مختلفی به کار گرفته می‌شوند که روی هم رفته باعث می‌شوند تا یک سیستم به خوبی کار کند. کانال فلکسیبل هم یکی از ابزار پرکاربردی است که به وفور از آن استفاده می‌شود.

برای تهویه هوا یا انتقال آلودگی‌ها از محیط، از کانال‌های مختلفی استفاده می‌شود. به علاوه برای تأسیسات و کابل‌های مختلف نیز نیاز به یک فضای مجزا وجود دارد.


کانال فلکسیبل چیست؟

در هر فضایی ممکن است نیاز باشد تا یک سری تجهیزات، هوا، آلودگی و مواردی از این قبیل به محیطی دیگر انتقال داده شوند. به همین علت کانال‌های متعددی در سازه‌ها طراحی می‌شوند. از طرفی برای هدایت این موارد به بیرون از ساختمان یا پخش کردن آن‌ها در سایر فضاهای داخلی، نیاز است تا کانالی آن‌ها را به صورت جداگانه هدایت کند.

در گذشته از کانال‌های فلزی و محکمی استفاده می‌شد که مقاومت بالایی هم داشتند. با این حال انعطاف‌پذیری کمی که این کانال‌ها داشتند، استفاده از آن‌ها را در بخش‌های مختلف ساختمان با محدودیت همراه می‌کرد. برای رفع این مشکل، کانال فلکسیبل طراحی شد که انعطاف‌پذیری بالایی داشتند.

کانال فلکسیبل از موادی انعطاف‌پذیر و با ضخامت کم ساخته می‌شود تا بتواند در مابین فضاهای تنگ و باریک هم به خوبی حرکت کرده و به محیط مورد نظر هدایت شود.

در ساختار کانال فلکسیبل داکت الاستومری که یکی از انواع این کانال‌ها است، سیمی انعطاف‌پذیر در میانه لایه‌های آن تنیده شده است که با پیچش خود باعث می‌شود تا لایه‌های نازک استحکام بیشتری پیدا کنند و همین‌طور انعطاف‌پذیری و پیچاندن این کانال‌ها در فضاهای کوچک هم بهتر صورت گیرد.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره عایق فلکسیبل پتویی هستید به این صفحه مراجعه کنید.


بهترین کانال فلکسیبل داکت الاستومری 

همان‌طور که گفته شد، کانال فلکسیبل در انواع مختلفی ساخته شده است. یکی از رایج‌ترین آن‌ها که کیفیت بالایی هم دارد، کانال از نوع کانال فلکسیبل داکت الاستومری بوده که دارای عایق‌بندی مناسبی است. یک لایه عایق الاستومری بر روی این کانال وجود دارد.

بدین صورت از نشت آب و رطوبت و حتی انتقال صوت یا حرارت به محیط اطراف جلوگیری می‌شود. در مواقعی که کانال فلکسیبل در محیط‌هایی که عایق بودن اهمیت دارد، استفاده می‌شود، بهتر است که از کانال‌های عایق‌کاری‌شده و استاندارد استفاده شود. حتی گاهی اوقات تحمل حرارت، فشار و رطوبت نیز مد نظر است.

با توجه به کیفیت بالایی که کانال فلکسیبل داکت الاستومری دارد، می‌توان آن را یکی از بهترین کانال‌هایی دانست که در تأسیسات برای انتقال کابل‌های مختلف، انتقال هوای گرم و سرد، هوای مکش هود و ... به کار می‌رود.

با توجه به این که کانال فلکسیبل عایق است و کیفیت بالایی دارد، بهترین انتخاب برای هودهای آشپزخانه، کانال‌های کولر، کابل‌های برق و تأسیسات دیگر در خانه و مراکز اداری و صنعتی است. طول عمر این کانال‌ها بالاست و همین عامل هم سبب می‌شود تا برای سازه‌هایی که برای طولانی مدت از آن‌ها استفاده می‌شود، یک انتخاب عالی باشد.کاربرد های کانال فلکسیبل داکت الاستومری

شاید تاکنون با بررسی مشخصات کانال فلکسیبل با عایق الاستومری تقریباً توانسته باشید کاربردهای آن را هم متوجه شوید. با این حال کاربردهای مختلفی که این ابزار دارند، در ادامه مورد بررسی قرار می‌گیرند:

• مورد استفاده در هواکش و هود

• انتقال هوای کولر

• کانال تهویه هوا در محیط‌های صنعتی

• انتقال کابل و سیم‌های برق در محیط ساختمان

• انتقال کابل‌های تلفن، کامپیوتر و مخابرات

این موارد همگی می‌توانند جزو کاربردهای معمول کانال فلکسیبل باشند. با این حال کاربردهای بسیار بیشتری را می‌توان برای آن‌ها متصور شد.

مجموعه سانا عایق مفتخر است تمامی خدمات مربوط به کانال فلکسیبل داکت کومبی را در اختیار شما قرار دهد.


مزایای کانال فلکسیبل داکت الاستومری

کانال فلکسیبل با عایق الاستومری علاوه بر این که در بخش‌های مختلفی از ساختمان قابل استفاده است، مزایای زیادی هم دارد. استفاده از این کانال‌ها می‌توانند کار گروه تأسیسات را راحت‌تر کنند؛ زیرا کیفیت بالایی داشته و خصوصیات بیشتری را به همراه داشته است.

• انعطاف‌پذیری و استفاده راحت

یکی از مزایایی که استفاده از این کانال‌ها به همراه دارد، انعطاف‌پذیری بالایی است که دارند. کانال فلکسیبل داکت الاستومری برای محیط‌هایی که کانال باید از بخش‌های مختلفی عبور داده شود، قابل استفاده است. این مسئله در کانال‌های قدیمی به عنوان یک مشکل دیده می‌شد. استفاده از این نوع کانال، امکان عبور تأسیسات را از فضاهای مختلف فراهم می‌کند.

• عایق بودن و محافظت از تأسیسات

هنگامی که کابل‌های برق و کولر از این ابزار رد می‌شوند، نیاز است تا عایق‌کاری هم صورت گیرد. این کانال‌ها خود عایق‌بندی شده‌اند و در برابر رطوبت به خودی عایق‌بندی می‌شوند.

به علاوه برای سیستم تهویه هوا که از این کانال‌ها استفاده می‌شود، عایق‌بندی حرارتی هم هستند و از نظر تبادل هوا و حرارت مشکلی پیش نمی‌آید. بدین صورت در صرفه‌جویی انرژی هم به خوبی عمل کرده‌اید.

برخی از تأسیسات دارای سر و صدای زیادی هستند. عایق الاستومری تا حد زیادی امواج صوتی را هم جذب خود می‌کند. به همین علت می‌تواند جلوی پخش شدن صدا را هم بگیرد.

• مقاومت بالا و عمر طولانی

یکی دیگر از مزایای استفاده از کانال فلکسیبل داکت الاستومری طول عمر بالایی است که این ابزار دارند. با توجه به این که تأسیسات باید برای مدتی طولانی در ساختمان وجود داشته باشند و عمری به اندازه عمر یک ساختمان دارند، بسیار مهم است که از کانالی با عمر طولانی و مقاومت بالا استفاده شود. نحوه طراحی و جنس کانال‌های فلکسیبل به گونه‌ای است که در برابر ضربه، فشار و رطوبت مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد. بدین صورت در طول زمان فرسوده نمی‌شود و کیفیت و کارایی خود را از دست نمی‌دهد. به همین علت از این نوع کانال‌ها به وفور در سازه‌های مختلف استفاده می‌شود.

قیمت مناسب و به صرفه

یکی از فاکتورهایی که در هنگام خرید کانال فلکسیبل داکت الاستومری برای افراد مهم است، قیمت این ابزار است. این کانال‌ها با توجه به کارایی که دارند، قیمت آن‌ها مناسب است و ضخامت کمی که دارند باعث می‌شود تا هزینه تولید آن‌ها در نهایت بالا نرود. به همین علت با قیمتی به صرفه و مناسب می‌توان از آن‌ها در سازه‌های بزرگ استفاده کرد و قیمت نهایی تأسیسات را در این سازه‌ها به مقدار زیادی کاهش داد.

ما در مقاله های قبلی درباره کانال هوا ماشینی توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.


آیا استفاده از کانال فلکسیبل معایبی هم دارد؟

بدون شک هر ابزار یا محصولی با توجه به مزایایی که دارد، معایبی را هم ممکن است نسبت به سایر محصولات مشابه خود داشته باشند. پس بهتر است قبل از خرید و استفاده از این محصولات، مزایا و معایب آن‌ها را به طور کامل بررسی کنید. کانال فلکسیبل داکت الاستومری مزایای زیادی داشت که مورد بررسی قرار گرفت.

با این حال می‌توان معایبی را هم برای آن در نظر گرفت. به عنوان مثال معایب کانال فلکسیبل در مقایسه با کانال‌های قدیمی و برای حفظ انعطاف‌پذیری خود، ضخامت کمتری دارند و همین عامل سبب شده است تا نسبت به مدل‌های قدیمی کانال‌های آلومینیومی مقاومت کمتری در برابر خراش و سوراخ شدن داشته باشد.

هر چند این مورد را می‌توان جزو معایب کانال فلکسیبل در نظر گرفت اما با توجه به کارایی و مزایایی که کانال فلکسیبل داکت الاستومری دارد، این ایراد کوچک چندان دیده نمی‌شود و می‌تواند در برابر کاربردهایی که از آن انتظار داریم مقاومت خوبی را از خود نشان دهد.


قیمت کانال فلکسیبل داکت الاستومری

می‌رسیم به یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که برای خرید کانال فلکسیبل به آن پرداخته می‌شود. قیمت کانال فلکسیبل با توجه به موارد مختلفی در نظر گرفته می‌شود. فاکتورهایی مانند جنس و مواد اولیه مورد استفاده در کانال، کیفیت طراحی و ساخت، نوع جنس عایق این کانال‌ها و ... همگی در قیمت کانال فلکسیبل موثر است.

اگر به دنبال خرید کانال فلکسیبل داکت برزنتی هستید به این صفحه مراجعه کنید.


خرید کانال فلکسیبل داکت الاستومری

با توجه به کاربرد بالای کانال فلکسیبل در ساختمان‌سازی و صنعت، خرید این ابزار نیز به وفور انجام می‌گیرد. کسانی که در زمینه تأسیسات، تأمین لوازم مربوط به تأسیسات، ساختمان‌سازی، صنعت و ... فعالیت دارند، سعی می‌کنند تا بهترین انواع کانال فلکسیبل را خریداری کنند. به علاوه ممکن است به صورت دوره‌ای نیاز باشد تا خرید خود را انجام دهند. در این روزها خرید غیرحضوری بسیار فراگیر شده است و همین امر هم سبب می‌شود تا بتوان به خوبی در انرژی و هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرد.

برای این که بتوانید به راحتی بهترین کانال فلکسیبل را خریداری کنید، نیازی نیست تا به بازار رفته و وقت خود را در شلوغی و ترافیک مسیر و رفتن به مغازه‌های مختلف هدر دهید. به راحتی می‌توانید با خرید اینترنتی کانال فلکسیبل این کار را انجام دهید. مراکز معتبر امکان خرید اینترنتی را هم برای مشتریان خود فراهم می‌کنند. بدین صورت نگرانی از بابت این محصولات نخواهید داشت. استفاده از خدمات یک مرکز معتبر به صورت غیرحضوری و خرید اینترنتی کانال فلکسیبل مزایای زیادی را برایتان به همراه دارد که برخی از آن‌ها را در ادامه می‌بینید:

• صرفه‌جویی در وقت و انرژی خود

• صرفه‌جویی در هزینه‌ها و کاهش هزینه‌های جانبی

• خرید سریع و تحویل درب منزل

• امکان انتخاب محصولات باکیفیت و مقایسه محصولات مختلف با همدیگر

• خرید اینترنتی کانال فلکسیبل در شهرهای دور از دسترس

با توجه به مواردی که گفته شد، به راحتی می‌توانید با خرید اینترنتی کانال فلکسیبل خریدی امن، راحت و به صرفه داشته باشید. البته باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که خرید خود را حتما از مراکز معتبر و شناخته شده انجام دهید که اطمینان بالایی از محصولات و کیفیت آن‌ها دارید. به علاوه بتوانید قیمت مناسبی را هم از آن‌ها دریافت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کانال فلکسیبل انتقال هوا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

با ما تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید