سانا عایق سانا عایق سانا عایق
Menu
مشاور آنلاین

چسب مایع مخصوص عایق

Scroll Down


کاربرد چسب مایع مخصوص عایق چیست؟

چسب مایع مخصوص عایق مهم‌ترین کاربرد را در اتصال عایق‌ها و محصولات پلیمری دارد. کل درزها و اتصالات را می‌توان با استفاده از چسب مایع مخصوص عایق، عایق‌کاری کرد. عایق‌ها به وسیله چسب مایع مخصوص عایق به سطوح مختلف زیر چه صاف و چه خمیده باشند، می‌توانند نصب و متصل شوند:

• کانال‌های هوا

• مخازن

• منابع

• اتصالات

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره نوار درزگیر فومی هستید به این صفحه مراجعه کنید.


قیمت چسب مایع مخصوص عایق

اگر بخواهید قیمت چسب مایع مخصوص عایق را بدانید باید تاثیر عواملی مانند وزن چسب و برند آن را در نظر بگیرید. البته نوسانات بازار هم تا حد زیادی می‌تواند روی قیمت چسب مایع مخصوص عایق تاثیر بگذارد. به‌طور کلی در بیشتر برندها چسب مایع مخصوص عایق در وزن‌های 1، 2، 3 و 14 کیلوگرمی به فروش می‌رسد که قاعدتا با افزایش وزن چسب‌ها قیمت آن‌ها نیز افزایش می‌یابد. حداقل قیمتی که (سال 1400) که برای چسب‌های مخصوص عایق در نظر گرفته شده حدود 100 هزار تومان است.


خرید چسب مایع مخصوص عایق

برای آنکه خرید چسب مایع مخصوص عایق را با اطمینان‌خاطر و به دور از پشیمانی انجام دهید باید از قبل اطلاعات خود را در این‌باره تکمیل کنید. به‌کارگیری نکات زیر خرید چسب مایع مخصوص عایق را برای شما مطمئن‌تر و راحت‌تر می‌کند:

• حتما برای خرید چسب مایع مخصوص عایق برندی را انتخاب کنید که معتبر باشد و سابقه خوبی در زمینه تولیدات چسب‌های عایق داشته باشد.

• برای انتخاب وزن مناسب چسب مخصوص عایق، مقدار سطحی را که قرار است چسب‌کاری شود به فروشنده اعلام کنید تا شما را برای وزن مناسب چسب به‌درستی راهنمایی کند.

• کیفیت را فدای قیمت ارزان چسب نکنید و برای یک چسب باکیفیت حتی اگر از نظر شما گران است هزینه کنید تا عایق‌کاری شما بدون اشکال انجام شود.

مجموعه سانا عایق مفتخر است تمامی خدمات مربوط به عایق چاکدار چسبدار مسلح را در اختیار شما قرار دهد.


بارز ترین ویژگی‌ های چسب مایع عایق

چسب مایع عایق با داشتن ویژگی‌های زیر از سایر چسب‌ها متمایز می‌شود:

• ضدآب

• مقاوم در برابر حرارت و اشعه فرابنفش

• قابل استفاده برای تمام سطوح

• ایجاد چسبندگی بالا

• سازگار با پلاستیک و انواع رنگ‌های پایه آب

• قابلیت ترکیب با انواع ملات

• مقاوم در برابر شوینده‌های اسیدی و بازی

تشخیص چسب مایع عایق‌کاری باکیفیت

یک چسب مایع عایق‌کاری زمانی باکیفیت محسوب می‌شود که قدرت چسبندگی بالایی داشته باشد و مایعی به سطح آن قابل نفوذ نباشد.


چسب مایع عایق الاستومری چیست و چه کاربردی دارد؟

چسب مایع الاستومری همان‌طور که از نام آن می‌توانید حدس بزنید، برای چسباندن و نصب عایق الاستومری به سطح‌های مختلف صاف و خمیده کانال‌های هوا، لوله، دیوار، منابع و مخازن به کار می‌رود. ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که عایق الاستومری چیست اگر دوست دارید در این‌باره بیشتر بدانید، در ادامه همراه ما باشید.

عایق الاستومری به عنوان عایقی مقاوم در بازار شناخته می‌شود که در حوزه‌های مختلف ساختمان‌سازی، پتروشیمی، نفت، گاز، خودروسازی، غذایی، بهداشتی و شیمیایی کاربرد دارد. انواع عایق الاستومری را دسته‌بندی زیر قرار می‌دهند:

• رولی

• لوله‌ای

• شانه تخم‌مرغی

حال که با عایق الاستومری آشنا شدید، درک بهتری از چسب مخصوص آن پیدا می‌کنید. ترکیبات چسب مایع عایق الاستومری شامل پلیمرهای لاستیکی و رزین‌های صنعتی است که در مخلوطی از حلال‌ها حل شده است.


مهم‌ ترین ویژگی‌ های چسب مایع الاستومری

برای مهم‌ترین ویژگی‌‌های چسب مایع الاستومری موارد زیر را ذکر می‌کنند:

• مقاومت در برابر تنش‌های محیطی و بالا و پایین شدن دما

مقاومت بالا در برابر نفوذ رطوبت و بخار آب که همین ویژگی سبب شده تا چسب مایع الاستومری در محیط‌های باز، برف و باران به عنوان یک چسبنده محکم به‌درستی عمل کند.


قیمت چسب عایق الاستومری

برای قیمت چسب عایق الاستومری نمی‌توان عدد ثابتی را ذکر کرد چون بسته به نوسانات بازار، وزن و برند چسبی که خریداری می‌کنید قیمت آن متفاوت محاسبه می‌شود. هر چقدر برند چسب عایق معتبرتر و وزن آن بیشتر باشد، قیمت چسب نیز بیشتر خواهد شد. برای خرید چسب عایق الاستومری به این موضوع توجه داشته باشید که اکثر فروشگاه‌های عایق الاستومری نیز چسب مخصوص این عایق را هم برای فروش دارند.

آنچه باید برای استفاده از چسب عایق الاستومری رعایت کنید

برای استفاده از چسب عایق الاستومری باید نکات زیر را مد‌نظر قرار دهید:

• سطحی که قرار است چسب‌کاری شود باید تمیز، سالم، خشک و بدون گرد‌و‌غبار باشد.

• قوطی چسب عایق را به خوبی قبل از استفاده تکان دهید تا یکدست شود.

• اگر سطح انتخابی شما برای چسب زدن چندان صاف و هموار نیست، ممکن است نیاز باشد تا به جای یک مرحله دو مرحله چسب‌کاری انجام دهید.


نکاتی مهم برای استفاده از چسب مایع الاستومری

• مدت زمان استفاده از چسب مایع الاستومری حدود یک سال است البته تا زمانی که در آن را باز نکرده باشید زیرا بعد از آنکه در این چسب باز می‌شود خاصیت آن تا مدت زمان کوتاهی پایدار می‌ماند.

• از آنجا که چسب مایع الاستومری مستعد اشتعال است حتما آن را از شعله و جرقه آتش دور نگه دارید.

ش اگر می‌خواهید کیفیت چسب عایق شما حفظ شود دمای نگهداری آن باید حداقل 15 درجه سانتی‌گراد باشد.

• بهتر است چسب مایع عایق الاستومری را در جایی نگه‌داری کنید که مجهز به تهویه مناسب باشد.

• نصب چسب مایع الاستومری به حدود 20 دقیقه زمان نیاز دارد.


بعضی از انواع روش‌ های چسب‌ کاری عایق الاستومری

برای چسب‌کاری عایق‌های الاستومری با توجه به عایق و سطح عایق‌کاری روش خاصی انتخاب می‌شود که در قسمت زیر درباره بعضی از این روش‌ها صحبت کرده‌ایم:


چسب‌ کاری ساده

در روش چسب‌کاری ساده عایق الاستومری بدون هیچ‌گونه پوششی به صورت خام چسب‌کاری می‌شود چسب‌کاری ساده این ویژگی‌ را دارد که روی هر نوع ضخامتی قابل اجرا است.


چسب‌ کاری نخ‌دار

به هر دلیلی ممکن است عایق الاستومری دچار لرزش یا آسیب‌هایی تحت تاثیر عوامل فرسایشی شود. در چنین شرایطی دیگر چسب‌کاری ساده کارساز نیست و چسب‌کاری عایق الاستومری باید با نخ‌های مخصوص همراه باشد. وجود این نخ در چسب‌کاری باعث می‌شود تا عایق الاستومری به لایه‌ای مستحکم تبدیل شود.


با پوشش فویل آلومینیوم

اگر بخواهید عایق الاستومری را به سطحی بچسبانید که حالت روباز دارد برای محافظت و مراقبت از این عایق باید از پوشش فویل آلومینیومی استفاده کنید. ضخامت این فویل‌های آلومینیومی از 130 تا 400 میکرون متفاوت است که باید براساس شرایط آب و هوایی و میزان فرسایش‌پذیری عایق الاستومری انتخاب شود. روش کار چسب‌کاری با پوشش فویل آلومینیوم بدین صورت است که ابتدا سطحی از عایق الاستومری را باید با چسب به فویل آلومینیومی بچسبانید و سپس عایق با پوشش آلومینیوم را به سطح مد‌نظرتان چسب‌کاری کنید. در نظر داشته باشید که چسب‌کاری با پوشش فویل آلومینیومی را می‌توان به دو صورت ساده و نخ‌دار انجام داد.


سخن پایانی

انجام عایق‌کاری باوجود چسب‌های مخصوص عایق‌کاری کامل‌تر و محکم‌تر انجام می‌شود. البته مهم است که شما چسبی را انتخاب کنید که به اندازه کافی در برابر حرارت و عوامل نامساعد محیطی مقاوم باشد و چسبندگی ایجاد کند. چسب مایع مخصوص عایق را می‌توان برای اتصال و نصب عایق روی سطوح مختلف مانند کانال هوا، منابع و لوله‌ها به کار برد. یکی از انواع عایق‌های مقاوم در بازار عایق الاستومری است که برای چسباندن آن به سطوح مختلف باید از چسب عایق الاستومری استفاده کرد. مقاومت در برابر حرارت، رطوبت و بخار آب از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های چسب عایق الاستومری است. چسب‌کاری عایق‌های الاستومری به روش‌های مختلف ساده، پوشش فویل آلومینیوم و نخ‌دار انجام می‌شود. انتخاب هر یک از این روش‌ها به مدل سطحی بستگی دارد که قرار است شما عایق را به آن بچسبانید. به‌طور مثال اگر سطح مد‌نظر شما روباز است باید ابتدا عایق را با پوشش فویل آلومینیومی چسب‌کاری کنید و بعد عایق را به سطح بچسبانید تا از عایق به خوبی محافظت شود.

اگر می‌خواهید چسب عایقی را که خریداری می‌کنید عایق‌کاری شما را بدون درز و اشکال انجام دهد، از برند معتبر آن را بخرید. برای قیمت چسب‌های مخصوص عایق ذکر عدد ثابت عملا معنایی ندارد زیرا این قیمت باید براساس عواملی مانند وزن چسب، برند و نوسانات بازار گفته شود اما شما می‌توانید در ذهن خود حداقل قیمت این چسب را حدود 100 هزار تومان در نظر بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نصب عایق موتورخانه با کارشناسان ما تماس بگیرید.

با ما تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید