سانا عایق سانا عایق سانا عایق
Menu
مشاور آنلاین

پلنیوم باکس

Scroll Down


معرفی پلنیوم باکس

پلنیوم باکس یک جعبه مربوط به تهویه هواست که در دستگاه تهویه به کار گرفته می شود. این جعبه هوای مطبوع را به صورت مساوی در همه بخش های ساختمان به گردش در می آورد. دستگاه تهویه که از اجزای اصلی بسیاری از ساختمان هاست، با عناصر و بخش های مختلفی مثل همین جعبه پلنیوم کار می کند. این سیستم تهویه مزایای بی شماری برای ساختمان و ساکنین آن دارد. دستگاه تهویه برای انواع ساختمان ها استفاده می شود.

هوای مطبوع مهم ترین کاری است که دستگاه تهویه انجام می دهد. رطوبتی که در ساختمان وجود دارد، با استفاده از چنین دستگاهی از بین می رود. رطوبت یکی از آسیب های جدی را می تواند به مصالح و تجهیزات وارد کند.

برای اینکه با پلنیوم باکس و مزایای آن در دستگاه تهیوه آشنا شوید، ادامه این مقاله را مطالعه کنید. در ادامه درباره ماهیت جعبه پلنیوم، مزایای این جعبه، مدل های مختلف آن، اهمیت استفاده از جعبه پلنیوم، تعمیر و نگهداری از این جعبه و در نهایت اهمیت استفاده از دستگاه تهویه در انواع ساختمان ها صحبت می کنیم.


پلنیوم باکس چیست؟

سیستم های تهویه مطبوع از اجزای اساسی و ضروری برای بسیاری از ساختمان ها به حساب می آیند. دستگاه های تهویه مطبوع وظیفه تامین هوای مناسب را بر عهده دارند. این دستگاه ها از طریق مجرا ها و دریچه ها، هوای گرم یا سرد را عبور می دهند و در سطح داخلی ساختمان پخش می کنند.

پلنیوم باکس یک جعبه توزیع هوا به حساب می آید. این جعبه باید مستقیم به پریز برق وصل شود. فیلتر های هوایی در این دستگاه وجود دارد که گرد و غبار و سایر آلاینده ها از آن عبور می کنند. این فیلتر ها باید به صورت منظم تعویض شوند؛ زیرا تمیز بودن آن ها در عملکرد دستگاه نقش مهمی دارد.


مزایای پلنیوم باکس چیست؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم، پلنیوم یکی از بخش های اصلی دستگاه تهویه است. پلنیوم برای دستگاه تهویه مزایای زیادی دارد. برای اینکه با این مزایا بیشتر آشنا شوید، موارد زیر را بررسی کنید.


کاهش سر و صدا

اولین مزیتی که پلنیوم باکس دارد، کاهش سر و صداست. جعبه پلنیوم هوای مطبوع را به صورت بی سر و صدا و یکنواخت توزیع می کند. این قطعات برای استفاده در مکان هایی با ترافیک بالا یا حساس گزینه بسیار ایده آلی است. علاوه بر آن پلنیوم برای خنک کنندگی محیط بسیار کارآمد است؛ زیرا گرما را از مکان مورد نظر دور نگه می دارد.


بهبود جریان هوا

یکی از مهم ترین نقش های پلنیوم باکس بهبود جریان هوا در سیستم های تهویه است. این قطعه رطوبت را کاهش می دهد و محیط راحتی برای تنفس و زندگی روزمره فراهم می کند. جریان هوای بهتر فضای خنک تر و گرم تری را فراهم می کند. به یاد داشته باشید که در این راستا باید اطمینان حاصل کنید اجزا و به طور کلی دستگاه به خوبی کار می کند.


محافظت از سیستم تهویه در برابر آلودگی

اگر از سیستم تهویه استفاده می کنید، باید تا حد امکان مجرا ها را تمیز نگه دارید تا ذرات آلوده و ریز داخل سیستم تهویه وارد نشوند. جعبه پلنیوم با عملکرد درستی که دارد می تواند در محافظت از سیستم تهویه موثر باشد.

با ما تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید