سانا عایق سانا عایق سانا عایق
Menu
مشاور آنلاین

نوار درزگیر فومی

Scroll Down


خرید نوار درزگیر فومی

یکی از اقدامات برای جلوگیری از هدر رفت انرژی و ورود هوای سرد به داخل منزل، پوشاندن درزهای درب و پنجره‌ها است. بهتر است برای جلوگیری از اتلاف انرژی و هزینه زیاد تمامی درزها و ترک‌های درب و پنجره منزل خود را پیدا کرده و با نوار درزگیر مناسب بپوشانید.

نوارهایی که به منظور درزگیری درب و پنجره در برابر گرد و غبار و سرما استفاده می‌شوند، تنوع زیادی دارند. یکی از بهترین انواع این درزگیرها، درزگیر فومی است. در صورتی که قصد تهیه درزگیر برای درب و پنجره منزل خود را دارید، بهتر است ابتدا اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید. در ادامه قصد داریم در مورد نوارهای درزگیر، ویژگی، کاربرد و قیمت خرید آن صحبت کنیم، تا بتوانید بهترین انتخاب را از بین انواع نوارهای درزگیر داشته باشید.

در خرید نوار درزگیر فومی باید به عواملی چون تناسب داشتن سایز فوم با محل نصب مورد نظر، ضخامت مناسب و جنس فوم توجه کرد. یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید به هنگام خرید نوار درزگیر به آن توجه کرد جنس آن با توجه به نوع تولید آن است که به دو دسته سلول باز یا سلول بسته تقسیم می‌شود و هر کدام کاربرد خاص خود را دارند.

از ویژگی‌های نوار درزگیر فومی سلول باز مقاومت زیاد آن در برابر گرد و خاک و ذرات معلق هوا است، در صورتی که مقاومت چندانی در برابر آب و رطوبت ندارد. همچنین فوم سلول باز، پس از فشرده شدن دوباره به حالت اولیه بر‌ می‌گردد، ولی فوم سلول بسته به حالت اولیه خود بر نمی‌گردد.

بنابراین در هنگام خرید نوار درزگیر فومی باید این موارد را در نظر گرفت. اگر به دنبال فومی هستید که پس از استفاده‌های مکرر شکل اولیه خود را حفظ کند و در مقابل گرد و خاک مقاوم باشد، باید نوار درزگیر سلول باز را انتخاب کنید. اگر به دنبال نوار درزگیری هستید که در برابر رطوبت و بخار آب مقاوم باشد نوار درزگیر سلول بسته انتخاب مناسب‌تری خواهد بود.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره نوار درزگیر برزنتی هستید به این صفحه مراجعه کنید.


نوار درزگیر

نوار درزگیر نواری است که برای پوشانیدن و درزگیری درب و پنجره به منظور جلوگیری از هدر رفت انرژی استفاده می‌شود. به این ترتیب هزینه‌ها نیز کاهش پیدا می‌کند. نوار درزگیر در انواع مختلف و در سایزهای مختلف تولید می‌شود. استفاده از نوارهای درزگیر یکی از کم‌هزینه‌ترین راهکارها برای عایق کردن ساختمان است.

طبق تحقیقات صورت گرفته حدود یک چهارم از انرژی ساختمان در اثر عدم درزگیری صحیح و مناسب و نفوذ هوای از دست رفته و تلف می‌شود. اکثر درب و پنجره‌های قدیمی درزگیری مناسبی ندارند، از این رو یکی از بهترین و کم‌هزینه‌ترین روش‌ها برای درزگیری آن ها استفاده از نوارهای درزگیر متناسب با درب پنجره است. نوارهای درزگیر معمولاً در جنس‌های مختلفی چون ابر، پلاستیک، لاستیک تولید می‌شوند.

مجموعه سانا عایق مفتخر است تمامی خدمات مربوط به چسب مایع مخصوص عایق را در اختیار شما قرار دهد.


انواع نوار درزگیر

نوار درزگیر در انواع مختلفی تولید می‌شود که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند.در صورتی که قصد خرید نوار درزگیر را دارید، باید قبل از خرید به مطالعه انواع نوار درزگیر و کاربرد آن‌ها بپردازید تا محصول متناسب با نیاز خود را خریداری کنید. انواع نواحی درگیر در سه نوع نوار درزگیر الاستومری، برزنتی، آلومینیومی ساخته و به بازار عرضه می‌شود.

نوار درزگیر فومی برای پوشاندن درزها و شکاف درب و پنجره مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا در محل تلاقی دو نوار و در جاهایی که این نوار درزگیر نصب می‌شوند، شکاف‌ها و درزهای خفیف به وجود می‌آیند؛ که برای برطرف کردن این درز می‌توانید از نوار درزگیر کمک بگیرید. به این ترتیب زیبایی کار شما نیز حفظ خواهد شد.

از ویژگی‌های نوار درزگیر فومی می‌توان اشاره کرد که این نوارها در برابر شرایطی مثل رطوبت و بخار مقاوم هستند و می‌توان از آن در عایق بندی تاسیسات استفاده کرد. ویژگی دیگر نوار درزگیر فومی مقاومت در برابر گرما و سرما و غیر قابل اشتعال بودن آن‌ها است. همچنین این نوارها به طبیعت آسیب نمی‌رسانند. عمر این محصولات هم زیاد است و استحکام بالایی دارند. نوار درزگیر فومی معمولا در ابعاد متفاوت تولید و به بازار عرضه می‌شود.


کاربرد نوار درزگیر فومی

از نوار درزگیر فومی به خاطر جنس خاص آن که ضد آب، بخار و رطوبت است می‌توان در تاسیسات و سیستم عایق بندی استفاده کرد. این نوار در درزگیری کانال های کولر و درزگیری درب و پنجره نیز استفاده می‌شود و در صنعت خودروسازی هم کاربرد دارد.

برای اطلاع از عایق الاستومری میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.


ویژگی‌ های نوار درزگیر فومی

نوار درزگیر فومی از جنس فوم پلی اتیلن ساخته شده است. از خصوصیات آن می‌توان به انعطاف پذیری، عایق صوتی و حرارتی بودن و عمر طولانی آن اشاره کرد. این نوارها کاملا سبک و نرم هستند. این نوارها معمولاً در دو رنگ سفید و سیاه تولید می‌شوند که می‌توان آن را متناسب با رنگ پنجره انتخاب کرد.

همچنین این نوارها در اندازه‌های استاندارد تولید می‌شوند که این موضوع موجب نصب آسان و سریع آن‌ها می‌شود. یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت نوار درزگیر فومی این است که پشت آن خود دارای چسب است و این ویژگی استفاده از نوار درزگیر را بسیار آسان‌تر کرده است. یکی دیگر از ویژگی‌های این نوار این است که مانع ورود گرد و غبار به داخل ساختمان می‌شود.


روش نصب کردن نوار درزگیر

برای نصب کردن نوار درزگیر باید ابتدا سطح درب یا پنجره‌ها کاملاً گردگیری و تمیز شوند، تا چسب خوبی به آن بچسبد. در هنگام چسباندن درزگیر باید از فشردن یا کشیدن نوارها خودداری کرد و درزگیر را در حالت طبیعی خود به پنجره نصب کرد.

قبل از نصب نوار درزگیر باید کاغذ پشت نوار از آن جدا کرد و سپس نوار درزگیر را روی آن چسباند.

توجه داشته باشید که نوار درزگیر باید به گونه‌ای بر چهارچوب درب یا پنجره نصب شود که به هنگام باز و بسته شدن فقط در قسمت عمود، بر لایه چسب فشار وارد شود. نباید آن را طوری نصب کنیم که نیروهای جانبی و برشی به آن وارد بشود. به این ترتیب درب و یا پنجره به آسانی باز و بسته می‌شود و درزگیری به بهترین نحو صورت می‌گیرد.


عمر نوار های درزگیر و زمان تعویض آن

معمولاً عمر نوارهای درزگیر یک سال است. بهتر است هر سال یک بار نوارهای درزگیر را بررسی نمایید. توجه کنید که با هر بار باز و بسته شدن درب و پنجره به خاطر ساییدگی و فشاری که به نوار درزگیر وارد می‌شود، از عمر آن‌ها کاسته می‌شود.

برای تشخیص زمان تعویض نوار درزگیر در فصل زمستان و پاییز دست خود را مقابل درب وپنجره بگیرید. اگر جریان هوا را احساس کردید بهتر است، نوارهای درزگیر منزل را تعویض کنید. توجه کنید که پس از جدا کردن نوار قبل از چسباندن نوار درزگیر جدید باید با آب گرم و دستمال چسب‌های باقی مانده بر روی سطوح را به طور کامل تمیز کنید تا نوار به خوبی بچسبد.


قیمت نوار درزگیر فومی

معمولا نوارهای درگیری قیمت چندان زیادی ندارند. از عوامل تاثیرگذار در قیمت نوار درزگیر جنس آن‌ها است و همچنین با توجه به اینکه ابعاد، طول، عرض و ضخامت نوارهای درزگیر متفاوت است، قیمت آن‌ها نیز متفاوت خواهد بود.


نوار درزگیر اسفنجی

نوار‌های درزگیر اسفنجی اغلب از جنس نئوپرن، نیتریل و از فوم‌های لاستیکی سلول بسته تولید می‌شوند و انعطاف پذیری بالایی دارند. معمولا در مهندسی شیمی، کشتیرانی، متالورژی، نساجی، داروسازی، الکترونیک و سایر صنایع کاربرد دارد.

از ویژگی‌های نوار درزگیر اسفنجی می‌توان به سبک و نرم بودن آن اشاره کرد. این نوارها به دلیل تراکم پذیری خوبی که دارند خاصیت ارتجاعی بالایی دارند. همچنین در برابر شرایط محیطی، رطوبت، گرما و حرارت و تغییرات دمایی مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهند و برای استفاده‌های طولانی مدت انتخاب مناسبی هستند‌.

نوارهای اسفنجی در انواع و اقسام طرح‌ها تولید می‌شوند که بسته به نوع آن‌ها کاربرد خاص خود را دارند. از انواع نوارهای اسفنجی می‌توان به نوار اسفنجی مثلثی، نوار اسفنجی طولی پشت چسب دار، نوار اسنفنجی گرد متری، نوار اسفنجی طولی D شکل، نوار اسفنجی طولیK شکل، نوار اسفنجی L شکل و ... اشاره کرد.


سخن آخر

با توجه به اینکه عایق‌بندی منازل تا حد زیادی باعث جلوگیری از اتلاف دما و کاهش هزینه‌های ناشی از آن موثر است و یکی از کم‌هزینه‌ترین راه‌های عایق بندی منازل استفاده از نوارهای درزگیر فومی، اسفنجی و... است، انتخاب یک درزگیر مناسب امری حیاتی و ضروری به نظر می رسد.

پس بهتر است قبل از خرید نوار درزگیر عواملی چون کاربرد آن با توجه به شرایط محیطی، سایز و اندازه و مشخصات آن در نظر گرفته و نیز آشنایی های کافی در مورد انواع فوم‌ها و کاربرد آن ها داشته باشید تا به این ترتیب بهترین انتخاب را داشته و مدت زمان بیشتری از مزایای نوارهای درزگیر بهره ببرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نصب عایق موتورخانه با کارشناسان ما تماس بگیرید.

با ما تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید