سانا عایق سانا عایق سانا عایق
Menu
مشاور آنلاین

نوار درزگیر برزنتی

Scroll Down


نوار درزگیر برزنتی چیست؟

نوار درزگیر برزنتی از جنس برزنت مقاوم تولید شده است و نواری است که در عرض‌های مختلف تولید می‌شود. این نوار برای کاور کردن منافذ و نقاط اتصال و درزبندی هوا مورد استفاده قرار می‌گیرد. انواع مختلفی از این محصول وجود دارد که هر کدام بسته به شرایط محیطی به کار گرفته می‌شود. این نوارها دارای یک لایه چسب هستند که آن‌ها را بر روی سطح مورد نظر فیکس می‌کند.

گاهی اوقات نشت رطوبت، گاز و یا هر نوع ماده دیگری باید به طور کامل رفع شود. به همین علت درزگیرها در مراحل انتهایی کار مورد نیاز هستند. نوار درزگیر برزنتی با هر محیطی هماهنگ است و به راحتی می‌توان از آن در سیستم تهویه، سرمایش و گرمایش استفاده کرد.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره نوار درزگیر فومی هستید به این صفحه مراجعه کنید.


کاربرد نوار درزگیر برزنتی

اگر یک نوار درزگیر الاستومری باکیفیت لازم دارید، می‌توانید از این محصول استفاده کنید. به خصوص که توان بالایی در برابر فشار حاصل از سیالات از خود نشان می‌دهد و می‌تواند برای مدتی طولانی مورد استفاده قرار گیرد. این نوار کاربردهای زیادی دارد که برخی از آن‌ها شامل موارد زیر است.


پوشش نقاط اتصال اشیا

یکی از کاربردهای این نوار پوشیدن نقاطی است که دو جسم به همدیگر اتصال پیدا کرده‌اند. گاهی اوقات نیازی به درزگیری برای عملکرد یک محصول نیست. بلکه برای جلوگیری از ایرادات ظاهری در اتصالات از آن استفاده می‌شود.


تکمیل عملیات درزبندی نقاط اتصال عایق الاستومری

عایق‌های الاستومری کاربردهای زیادی در عایق‌بندی صنعتی، ساختمان‌ها و سیستم‌های مختلف دارند. گاهی اوقات فضای بسیار کمی که بین این عایق‌ها وجود دارد هم با توجه به حساسیت سیستم باید عایق‌بندی شود. به همین علت از نوار درزگیر الاستومری با نوع برزنتی استفاده می‌شود.


درزبندی در تأسیسات موتورخانه‌ ها

با توجه به این که نوار درزیگر برزنتی در برابر سرما و گرما مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد، برای تأسیسات موتورخانه و درزیگری آن‌ها از آن استفاده می‌شود. پس از این که عایق‌کاری تأسیسات موتورخانه با عایق الاستومری انجام گرفت، درزبندی را به کمک این نوع درزگیر انجام می‌دهند. حتی در دماهای بالا هم این محصول می‌تواند مقاوم باشد.


آب‌بندی تأسیسات

یکی دیگر از خصوصیاتی که این نوع درزگیر دارد، مقاومت آن در برابر آب و رطوبت است. به علاوه یک عایق‌بندی عالی را هم در برابر نشت آب انجام می‌دهد. به همین علت از گسکت فومی برزنتی برای درزگیری این موارد استفاده می‌شود. در اصل گسکت فومی برزنتی جاذب رطوبت است و رطوبت را از خود عبور نمی‌دهد. برای تأسیساتی که نشت آب در آن‌ها اهمیت دارد از این درزگیر استفاده می‌شود.


هوابندی لوله‌های خرطومی و شیلنگ‌ های صنعتی

لوله‌های خرطومی کاربرد زیادی در صنعت و تولیدات آن‌ها دارند. به عنوان مثال از نوار درزگیر برزنتی برای هوابندی لوله‌های خرطومی جاروبرقی و سایر لوله‌های خرطومی هوا، شیلنگ‌های صنعتی مانند پیستوله‌های بادی و مواردی از این قبیل به کار گرفته می‌شوند.

با توجه به مواردی که ذکر شد، متوجه می‌شوید که از گسکت فومی برزنتی در بخش‌های مختلفی از صنعت و ساخت و ساز استفاده می‌شود و کاربرد زیادی دارند. البته این موارد تنها بخشی از کاربردهای این محصول است. مزایای زیادی که نوار درزگیر از این نوع دارد، آن را برای مصارف متعددی مناسب کرده است.

مجموعه سانا عایق مفتخر است تمامی خدمات مربوط به کانال فلکسیبل داکت برزنتی را در اختیار شما قرار دهد.


مزایای استفاده از نوار درزگیر برزنتی

همان‌طور که عنوان شد، کاربرد زیاد نوار درزگیر نشان از مزیت‌های زیادی است که استفاده از آن دارد. مهم‌ترین خصوصیات مثبتی که این محصول دارد، در ادامه مورد بررسی قرار می‌گیرد تا برای خرید نوار درزگیر برزنتی بیشتر با ویژگی‌های آن آشنایی داشته باشید.


• چسبندگی بالا در نوار درزگیر

از دیگر ویژگی‌های نوار درزگیر برزنتی، چسبندگی بالایی است که دارد. این نوار به خوبی بر روی سطوح مختلف می‌چسبند و عملکردی عالی دارد. قدرت چسبندگی این محصول بر اثر گرما و حرارت یا رطوبت از بین نمی‌رود.


• مقاومت طولی بالا

نوار درزگیر دارای مقاومت طولی بسیار خوبی است. یعنی در زمان چسباندن این نوار هر چقدر هم که نیاز به کشیدن آن داشته باشید، مقاومت آن کاهش نمی‌یابد و پاره نمی‌شود. از طرفی نه تنها با کشیدن نوار مشکلی برای آن پیش نمی‌آید، بلکه دوام چسب کاری توسط این نوار افزایش می‌یابد. به همین علت افرادی که از آن استفاده می‌کنند در حین درزگیری محیط‌های مختلف باید سعی کنند تا با کشش بالایی بر روی نوار، کار درزگیری را بهتر انجام دهند.


• خاصیت ضد آب نوار درزگیری برزنتی

از ویژگی‌های خاصی که گسکت فومی برزنتی دارد، خاصیت ضد آب آن است. این محصول به عنوان درزگیر نقطه‌های اتصال مانع از نفوذ هر گونه رطوبت یا نشت آب می‌شود. همین ویژگی هم سبب شده است تا از آن در محیط‌های مختلفی استفاده شود. به خصوص برای رفع نشت در سیستم‌های آبرسانی یا تهویه مطبوع به وفور از این نوار درزگیر باکیفیت بهره می‌برند.


قیمت نوار درزگیر برزنتی

هر چند کیفیت بالا و کاربرد زیادی برای درزگیر برزنتی وجود دارد، با این حال قیمت نوار درزگیر برزنتی چندان هم زیاد نیست. البته تولیدات مختلفی را هم در بازار از این محصول می‌بینید که هر کدام ممکن است کیفیت‌های متفاوتی داشته باشند.

در مراکز معتبر قیمت نوار درزگیر برزنتی کاملاً بر اساس کیفیت آن تعیین می‌شود. به علاوه ممکن است برندهای مختلف، قیمت‌های متفاوتی را روی محصولات خود قرار دهند.

یکی از مواردی که روی قیمت نوار درزگیر برزنتی مؤثر است، پهنای نوار، ضخامت و طول آن است. گاهی اوقات دلیل تفاوت قیمت‌ها، این عوامل هستند که باید به آن‌ها توجه کنید.


خرید نوار درزگیر برزنتی

با توجه به این که تناسب ساختاری ظاهری که این نوار درزگیر بر روی عایق الاستومری دارد بر یکنواخت بودن سیستم می‌افزاید، به وفور از این نوار بر روی عایق‌هایی از این نوع استفاده می‌شود. نمای ساختار عایق‌بندی بدین صورت به خوبی صورت می‌گیرد. خرید نوار درزگیر برزنتی برای عایق‌بندی، هوابندی، آب‌بندی و مواردی از این قبیل انجام می‌گیرد. همان‌طور که گفته شد، کیفیت نوار درزگیر در سیستم‌ها مهم و گاهی اوقات حیاتی است. به همین علت بهتر است برای خرید نوار درزگیر برزنتی از مراکز معتبر اقدام کنید که بهترین محصولات را در این زمینه به مشتریان خود ارائه می‌دهند.

مشاورانی که در این مراکز خرید حضور دارند، در صورت نیاز می‌توانند به شما مشاوره دهند تا بهترین محصولات را با توجه به شرایط سیستم خود انتخاب کنید.

قیمت نوار درزگیر برزنتی در این مراکز مناسب است و نگرانی از بابت غیر اصل بودن محصولات و خرید با قیمت بالا نخواهید داشت.

گاهی اوقات مراکز معتبر خرید، امکان خرید غیرحضوری و اینترنتی را هم برای مشتریان خود در اقصی‌نقاط کشور فراهم می‌کنند تا دسترسی راحتی به محصولات آن‌ها داشته باشید. به علاوه انرژی و هزینه‌های جانبی هم برای خرید درزگیر برزنتی صرف نشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عایق تهویه مطبوع با کارشناسان ما تماس بگیرید.

با ما تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید