سانا عایق سانا عایق سانا عایق
Menu
مشاور آنلاین

نسل جدید عایق

Scroll Down


آشنایی با نسل جدید عایق ها

یکی از مهم‌ ترین آسیب‌ هایی که همواره در کمین ساختمان‌ ها است، نم و رطوبت است. انسان از دیرباز با این مشکل رو به‌ رو بوده و به‌ دنبال راهی تا محل زندگی خود را از آسیب نم و رطوبت، و همچنین نفوذ گرما و سرما دور نگه دارد.

هر چند سال یک بار شیوه‌ هایی جدید برای عایق‌ بندی سازه‌ ها از طرف کارشناسان و متخصصان ارائه می‌شود. اینک نسل جدید عایق ها زندگی ما را آسان‌ تر از پیش کرده و نگرانی دیرینه ما را برطرف ساخته است.

با ما در بررسی نسل جدید عایق ها همراه باشید.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره لوله خرطومی کومبی هستید به این صفحه مراجعه کنید.


عایق رطوبتی چیست؟

عایق رطوبتی را همه ما می‌شناسیم. عایق‌های رطوبتی موادی هستند که در کف و سقف خانه‌‌ ها، حمام‌ ها، سرویس‌ های بهداشتی، استخر ها و بخش‌ های دیگر سازه‌ ها به کار می‌روند. نقش عایق‌ های رطوبتی جلوگیری از نفوذ آب و نم به داخل ساختمان یا به فضا های کناری و طبقه‌ های زیرین است.

عایق‌ های رطوبتی سنتی همواره ساکنان ساختمان‌ ها را دچار مشکلات مختلفی ساخته‌ اند. اما نسل جدید عایق های رطوبتی پایداری و ماندگاری بیشتری نسبت به عایق‌ های سنتی دارند.

انواعی از عایق نسل جدید برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به داخل ساختمان وجود دارد که با توجه به محل مورد استفاده می‌توان از هریک از آن ها استفاده کرد.

برای کسب اطلاعات درباره عایق کی فلکس با ما تماس بگیرید.


عایق رطوبتی اصلاح‌ شده کوپلیمری:

عایق رطوبتی کوپلیمری از نمونه‌ های نسل جدید عایق رطوبتی است که در آب‌ بندی بخش‌ های مختلف سازه‌ ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع عایق نانوپلیمری MCI به‌ عنوان جایگزینی برای ایزولاسیون و قیرگونی هم شناخته شده است.

عایق دوجزئی کوپلیمری از دو بخش پودری و مایع تشکیل شده است. پس از مخلوط کردن این دو جزء می‌توان آن را برای آب‌ بندی استخر ها، مخزن‌ های آب، سرویس‌ های بهداشتی و پشت‌ بام‌ ها به کار برد.

نوع الیاف‌ دار عایق کوپلیمری هم ساخته شده، که با کد RCI به بازار عرضه می‌شود. نسل جدید عایق رطوبتی الیاف‌ دار کوپلیمری مقاومت کششی بیشتری از نمونه ساده آن دارد. همچنین این عایق ترک‌ های ریز موجود در سطح سیمان و بتن را بهتر از مدل ساده آن می‌پوشاند. عایق‌ های پلیمری پوشاننده‌ های بهتری نسبت به عایق‌ هایی بر پایه قیرگونی و ایزوگام هستند.


عایق رطوبتی نانو نسل جدید:

عایق نسل جدید نانو بر پایه عایق‌ های قدیمی نانو، اما با رزین‌ های اکریلیک ساخته می‌شوند. نسل جدید عایق های رطوبتی نانو جایگزین خوبی برای روش‌ های ایزولاسیون ساختمان هستند. از این نوع عایق می‌توان برای آب‌ بندی همه سطوح سیمانی، بتنی و... استفاده کرد.


نسل جدید عایق های رطوبتی نانو


روش اجرای سرد:

در این روش اجرا نیازی به گرما دادن ماده نیست. ماده اصلی عایق که به‌ صورت پودر و مایع تولید شده، با هم ترکیب می‌شوند و عایق را می‌سازند. این نوع عایق‌ ها مناسب استفاده در استخر ها و پشت‌ بام‌ ها هستند.


روش اجرای گرم:

عایق‌ های گرم‌ اجرا نوعی از عایق‌ ها هستند که پیش از عایق‌ کاری باید گرم شوند. ایزوگام جزو این دسته از عایق‌ ها به شمار می‌رود.


عایق حرارتی چیست؟

یکی از بزرگ‌ ترین مشکلات ساخت سازه‌ ها نفوذ گرما به داخل ساختمان است. عبور گرما و حرارت خورشید از دیوار ها باعث گرم شدن فضای سازه‌ ها شده و نیاز به انرژی زیادی برای خنک کردن آن ها است. این مسئله در محیط‌ های صنعتی و دستگاه‌ ها و ابزار های مختلف هم اتفاق می‌افتد.

عایق حرارتی نوعی ماده نارسانا است که از انتقال گرما، چه در داخل و خارج سازه، و چه در محیط‌ های صنعتی و مخزن‌ های صنعتی جلوگیری می‌کند. نسل جدید عایق حرارتی سازه‌ ها و سایل مختلف را بسیار بیشتر از پیش در برابر گرما و حرارت محفوظ نگه می‌دارد.

مجموعه سانا عایق مفتخر است تمامی خدمات مربوط به عایق پیش ساخته فلنج را در اختیار شما قرار دهد.


نسل جدید عایق حرارتی:

عایق‌ های حرارتی نسل جدید نیز در چند نمونه مختلف ساخته شده‌اند:


عایق حرارتی الاستومری:

عایق الاستومری را می‌توان نسل جدید عایق حرارتی، و یکی از بهترین عایق‌ های حرارتی در صنایع مختلف دانست. از این عایق نسل جدید در سیستم‌ های خورشیدی، چیلر ها، سیستم‌ های تهویه هوا، تجهیزات دریایی، صنایع نفت و پتروشیمی و بسیاری دیگر از صنایع استفاده می‌شود.

نسل جدید عایق های الاستومری تنها در برابر حرارت نارسانا نیستند. این عایق‌ های کارآمد در برابر رطوبت و بخار آب هم کارایی بسیار دارند. عایق‌ های الاستومری دارای پوششی از آلومینیوم هستند که عملکرد بهتر آن ها را تضمین کرده است. وزن عایق الاستومری بالا نیست، اما این عایق‌ ها حجم بالایی دارند. بدین ترتیب هزینه جا به‌ جایی آن ها، و درنتیجه قیمت نهایی آن ها بالا درمی‌آید.

این نمونه از عایق‌ های حرارتی در شکل‌ های مختلف رولی و لوله‌ ای، و برای کاربرد های مختلف ساخته می‌شوند.


عایق حرارتی نانو:

عایق نسل جدید نانو نوعی از عایق‌ های حرارتی است که به‌ صورت رنگ ساخته می‌شود. رنگی که بر روی سطوح مختلف زده می‌شود و نقش عایق حرارتی بسیار خوبی برای آن ها بازی می‌کند. ضریب انتقال حرارتی این رنگ بسیار پائین است و زدن آن بر روی سطوح فلزی از هدر رفتن انرژی حرارتی جلوگیری می‌کند.

رنگ عایق حرارتی که از نسل جدید عایق ها به شمار می‌رود، برای مکان‌ هایی که هدر رفت انرژی بسیار مهم است، مانند موتورخانه‌ ها، مرغداری‌‌ ها، گاوداری‌ ها، تانکر های مواد سوختی و فضا های بسیار دیگر استفاده می‌شود. این رنگ بدون آلودگی، و دوستدار محیط زیست است. رنگ نانوی عایق حرارتی بر پایه پلیمر هایی بر پایه آب و ذرات نانو ساخته شده است.

این محصول جزو جدید ترین محصولات نانو در دنیا است که برتری بسیاری نسبت به عایق‌ های سنتی مانند پشم شیشه، پشم سنگ و فوم‌ های مختلف دارد. از این محصول می‌توان در سیستم‌ هایی با دمای 250 درجه سانتی‌ گراد استفاده کرد. تجهیزاتی که شامل دیگ‌ های بخار، تانک‌ های روغنی، خط‌ های لوله انتقال بخار، آب گرم و سایر مایعات، شیر های تحت فشار و... است.


عایق حرارتی سیلیکا آیروژل:

عایق سیلیکا آیروژل نوعی دیگر از نسل جدید عایق حرارتی است. آیروژل‌ ها از ذرات نانویی تشکیل شده‌اند که در شبکه‌ ای سه‌ بعدی به هم پیوسته‌اند. این ذرات ساختاری پر روزنه به وجود آورده و تبدیل به موادی سبک با تخلخل 99 درصد شده‌اند.

اندازه روزنه‌ های عایق نسل جدید سیلیکا آیروژل 2 تا 50 نانومتر است. بدین ترتیب این مواد دارای کمترین هدایت حرارتی در میان مواد مختلف شده‌اند.

سیلیکا آیروژل در دو شکل مختلف گرانولی و بلنکت، یا پودری و پتویی ساخته می‌شود. گرانول‌ ها می‌توانند به‌ طور مستقیم در بین مواد مختلف مورد استفاده قرار گیرند. همچنین می‌توانند به مواد دیگری مانند گچ، سیمان، رنگ و فوم‌ های مختلف افزوده شوند. پودر آیروژل به‌سادگی با آب ترکیب می‌شود، اما پس از به‌ کارگیری، آب‌گریز است. این پودر جانشین بسیار خوبی برای انواع فوم سیلیکا است.

فرم بلنکت یا پتویی آیروژل‌ ها می‌تواند همانند پشم سنگ، اما با کارایی بسیار بیشتر، و در صنایع مختلف به کار رود. آیروژل‌ ها کاربرد های بسیاری دارند. از آن ها می‌توان در صنایع نظامی، فضایی، دفاعی، شیمیایی، نفت و گاز، پتروشیمی و صنایع دیگر استفاده کرد.

اگر به دنبال خرید گواهینامه فنی عایق الاستومری هستید به این صفحه مراجعه کنید.


عایق برودتی چیست؟

همان‌ طور که عایق حرارتی از انتقال گرما جلوگیری می‌کند، عایق برودتی هم ماده‌ ای است که از ورود و خروج سرما در درون سازه یا وسایل مختلف جلوگیری می‌کند. وجود عایق برودتی اهمیت زیادی برای صنایعی مانند سردخانه‌ ها دارد. نسل جدید عایق برودتی مواد نارسانایی با قابلیت‌ های بیشتر از پیش ساخته است.

عایق‌ های برودتی نسل جدید در انواع مختلفی ساخته شده‌اند:


عایق برودتی الاستومری:

عایق الاستومری را می‌توان به‌عنوان یکی از بهترین و پرکاربرد ترین مواد در نسل جدید عایق برودتی نام برد. عایق‌ های الاستومری دارای ساختار سلولی بسته و انعطاف‌ پذیری بالا هستند. ماده اصلی عایق الاستومری نیتریل فوم است.

ضریب مقاومت این ماده در برابر بخار آب و حرارت بسیار بالا است. از این نوع عایق نسل جدید در تاسیسات ساختمانی، کانال‌ ها، بویلر ها، لوله‌ های سرد و گرم، سقف سوله‌ ها، چیلر، لوله‌‌ های انتقال نفت و گاز، سیستم‌ های تهویه و... استفاده می‌شود.

عایق‌ های الاستومری قیمت بالاتری نسبت به عایق‌ های سنتی مانند پشم شیشه و پشم سنگ دارند. عایق الاستومری در دو شکل رولی و لوله‌ ای ساخته می‌شود.


عایق الاستومری رولی:

عایق‌ های رولی الاستومری با ضخامت 6 تا 50 میلی‌ متر ساخته می‌شوند.


عایق الاستومری لوله‌ ای:

عایق‌ های الاستومری لوله‌ ای با درازای 2 متر و قطر 6 تا 114 میلی‌ متر ساخته می‌شوند.


عایق برودتی آنتی یووی (Anti-UV):

عایق برودتی آنتی یو‌وی به عایق کراسلینگ XPE هم معروف است. این نمونه از نسل جدید عایق برودتی به شکل لوله‌ ای با روکش‌ های خاصی که خاصیت آنتی یو‌وی دارند، ساخته می‌شوند. عایق‌ های آنتی یووی کراسلینگ در رنگ‌ های مختلف به بازار ارائه می‌شود. این نوع عایق‌ ها برای عایق‌ کاری انواع لوله‌ های مسی از سایز 3 سانتی‌متر به بالا، و لوله‌ های انتقال آب و مایعات دیگر از سایز 1.6 میلی‌ متر به بالا ساخته می‌شود.

عایق برودتی کراسلینگ ضد نور خورشید و پرتو های آسیب‌ زای آن است. مقاومت شیمیایی این عایق در برابر روغن‌ ها، اسید ها، باز ها، مواد نفتی و آب دریا قابل توجه است. جذب آب عایق آنتی یووی بسیار پائین است و مقاومت زیادی در برابر رطوبت و پوسیدگی دارد. یکی دیگر از ویژگی‌ های مهم این ماده، کندسوز بودن و خاصیت خاموش شدن خود به‌ خودی است.

از دیگر برتری‌ های این نسل جدید عایق برودتی می‌توان مقاومت تخریبی بسیار بالای آن را نام برد. نصب آسان و نیاز نداشتن به هر نوع پوشش، از ویژگی‌ های این عایق برودتی است. از کاربرد های عایق کراسلینگ می‌توان به عایق‌ کاری لوله‌ های آب، تهویه مطبوع، لوله‌ های مسی و فولادی، اسپیلت‌ ها، سردخانه‌ ها و سیستم‌ های سرمایشی و گرمایشی اشاره کرد.

اگر به دنبال خرید عایق پیش ساخته اتصالات هستید به این صفحه مراجعه کنید.


سخن پایانی:

نسل جدید عایق ها می‌تواند زندگی مردم دنیا را آسان‌تر کند. با بهره‌مندی از نسل جدید عایق های رطوبتی می‌توان سازه‌ ها را در برابر هرگونه نفوذ آب و رطوبت ایمن کرد. نسل جدید عایق حرارتی کارکردی چندگانه در مناطق مسکونی و در صنعت دارد.

این نوع از مواد نارسانا تاثیر زیادی در زندگی انسان‌‌ ها، و همچنین کاربرد بسیار زیادی در صنعت دارند. نسل جدید عایق برودتی نیز علاوه بر آسان ساختن زندگی انسان‌ ها، صنایع بسیاری را از آسیب هوای گرم محفوظ نگه می‌دارد.

در یک کلام، پیشرفت فناوری در ساخت عایق‌ های نسل جدید، زندگی امروز مردم دنیا را آسان‌ تر ساخته است.

با ما تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید