سانا عایق سانا عایق سانا عایق
Menu
مشاور آنلاین

قطعات پیش ساخته

زانویی ها، قسمت های T شکل و سایر اتصالات پیش ساخته K-FLEX به صورت ساده و با انواع روکش آلومینیوم قابل ارائه در انواع سایزها و ضخامت ها می باشند.

ملزومات نصب

نصب عایق های K-FLEX بوسیله چسب مخصوص عایق و انواع نوار درزگیر به سرعت و راحتی صورت می گیرد.

ملزومات نصب

عایق پیش ساخته اتصالات

عایق پیش ساخته اتصالات از ملزومات مفید و کاربردی در لوله و اتصالات است که به سهولت، تمیزی و سرعت انجام کار کمک چشمگیری می‌کند. این محصولات همچنین تاثیرات مثبتی بر جنبه اقتصادی کار داشته و آن را سامان‌ دهی می‌کند.

مزایای کاربردی این ملزومات از یک‌ سو و تنوع آن ها از سوی دیگر باعث بیشترین بهره‌ وری از این محصولات شده و آن ها را در ردیف تجهیزات پر مصرف صنعتی در سازه‌ های مختلف قرار داده است.

در مطلب پیش رو به بررسی این موارد می‌پردازیم.


عایق پیش ساخته اتصالات تنوع و کیفیت در یک قاب

در سال‌ های اخیر ساخت و ساز های صنعتی و شهری افزایش چشمگیری داشته و به تبع آن به‌ کارگیری ملزومات ساختمانی مرتبط نیز بیشتر شده است. همچنین ابداع شیوه‌ های نوین و ملزومات مدرن مرتبط با این موارد نیز رونق گرفته است.

بر این اساس شرکت‌ های سازنده، دست به کار تولید لوازم جانبی و ملزومات مصرفی متنوعی شده‌اند که هر یک به‌ نوعی این عملیات و پروژه‌ ها را سرعت و سهولت می‌بخشد.

عایق پیش ساخته اتصالات نمونه‌ ای از این ابداعات است که در تنوع بالا تولید و تاثیرات ماندگار و زیادی بر عملکرد مجریان پروژه‌ های عایق‌ کاری برجای گذاشته است.

این تولیدات که با نام عایق‌ های الاستومری نیز شناخته می‌شوند، با داشتن مزایای کاربردی فراوان امروزه به بخش جدا نشدنی از عملکرد عایق‌ کاران تبدیل شده و امکان صرفه‌ جویی کلی در زمان و هزینه‌ های این کار را فراهم آورده‌اند.

علاوه بر این مزایا، کیفیت انواع عایق پیش ساخته اتصالات نیز موردی شاخص است که با ایجاد تغییر در سطح کیفی کار، آن را به‌ طور محسوسی ارتقاء داده است.

این همه باعث شده امروزه کاربرد عایق پیش ساخته اتصالات به‌ کلی و در سطح وسیعی جایگزین استفاده از نمونه‌ های قدیمی این ملزومات شده و مراحل عملیات عایق‌ کاری را دستخوش تغییر و تحول اساسی نماید.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره عایق الاستومری ضد حریق هستید به این صفحه مراجعه کنید.


آشنایی با عایق پیش ساخته اتصالات

عایق های اتصالات بسته به محل و مورد استفاده در هر ساختمان و پروژه با یکدیگر متفاوت بوده و بنا بر درخواست مشتریان به‌ طور اختصاصی تهیه می‌شوند. همچنین نمونه‌ های موجود مطابق با استاندارد ها و در تنوع شکل و فرم و بر اساس موارد متداول تهیه می‌شوند.

زانویی، تبدیل و سه‌ راهی از موارد پرکاربرد این محصولات هستند که بیشترین موارد مصرف را داشته و اغلب متقاضیان نمونه‌ هایی از آن ها را سفارش می‌دهند.

تنوع در سایز و شکل برای هر مورد نیز از مواردی است که امکان کاربرد آسان و موردی هر یک از این ملزومات را پدید می‌‌آورد.

پرسنل فنی و طراحان شرکت‌ های سازنده با در اختیار داشتن تجهیزات فنی و دانش روز دنیا، موارد درخواستی مشتریان را با ثبت جزئیات و نکات منحصر به‌ فرد هر سفارش دریافت نموده و در کمترین زمان ممکن نسبت به تولید مورد درخواستی اقدام می‌کنند.

اتصالات پیش ساخته از جنس عایق الاستومری بوده و در تنوع مدل‌ های ساده، روکشدار و غیره تولید و تحویل می‌شوند.

نقش مهم و تکمیلی این اجزاء در سازه‌ های امروزی نیز در ساخت این تجهیزات مدنظر بوده و توسط مهندسین طراح صنعتی منظور می‌شود.

مجموعه سانا عایق مفتخر است تمامی خدمات مربوط به نسل جدید عایق را در اختیار شما قرار دهد.


کاربرد های اتصالات پیش ساخته عایق الاستومری

کاربرد های عایق پیش ساخته اتصالات در بخش‌ های مختلف و با تنوع بالایی صورت می‌گیرد که نیازمند تولید نمونه‌ های گوناگون و هماهنگ با این نیاز هاست.

همه این موارد برای تسریع در امر عایق‌ کاری مورد استفاده قرار گرفته و پروسه انجام کار را به‌ طرز چشمگیری سهولت می‌بخشند. به علاوه استفاده از این ملزومات ضمن انجام بهینه و باکیفیت کار، نمای ظاهری و ماندگاری بالاتری نیز به آن می‌بخشد.

سایزبندی و میزان ضخامت به‌ کار رفته در این نمونه‌ ها با یکدیگر تفاوت داشته و مجموعه کاملی را تشکیل داده است. به طوری که که برای کاربرانی با هر نوع الزامات مورد مناسب را می‌توان در این مجموعه یافت.

ملزومات جانبی مورد نیاز برای کاربرد هر یک از این اتصالات خاص بوده که از میان‌ آن ها می‌توان به این موارد اشاره نمود:


چسب عایق‌ کاری:

چسب ویژه عایق‌ کاری که متناسب با نوع و جنس هر یک از اتصالات بوده و پروسه عایق‌ کاری را تکمیل می‌کند.


روکش آلومینیوم چسبدار و ساده:

این تولیدات برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و شرجی به‌کار رفته و در برابر فشار و ضربه مقاوم است. این محصول تحمل شرایط جوی گوناگون را دارد.


نوار درزگیر چسب‌دار:

این بخش از جنس خود عایق ولی به‌شکل نوار هایی است که برای اطمینان از عدم وجود هرگونه درز یا نشتی بر روی محل نصب اتصالات قرار می‌گیرد. این نوار مانع از نفوذ رطوبت و بخار آب، گرد و غبار، مواد زائد و اتلاف انرژی در این سیستم می‌شود. نوار های درزگیر عایق پیش ساخته اتصالات در عرض‌ های متنوع شامل 2، 3، 5، 7 و 10 سانتی‌ متری تولید و به بازار عرضه می‌شوند.


نوار درزگیر چسب‌ دار آلومینیومی ساده مسلح:

این نوع برای درزبندی و اطمینان از ایمنی کار در عایق‌ های دارای روکش آلومینیومی مورد استفاده قرار می‌گیرد.


نوار درزگیر برزنتی پلیمری چسبدار:

این محصول نیز از جنس پلیمر و در عرض‌ های 3، 5، 7 و 10 سانت تولید و عرضه می‌شود.

کلیه این نوار ها در بخش‌ های اتصالات، زانو و غیره مورد استفاده هستند.

عایق الاستومری زانویی نیز به اتصالات در بخش زانو و خمیده مربوط بوده و دارای حساسیت‌ های کاربردی ویژه است. در این مورد نیز به‌ کارگیری چسب‌ هایی از جنس عایق که به شکل نواری و با عرض متناسب با کار انتخاب می‌شوند اهمیت زیادی دارد.

در کلیه نمونه‌ ها بر اساس درخواست مشتری و بنابر محاسبات انجام شده و منطبق با استاندارد های موجود از عایق‌ ها استفاده می‌شود.

اگر به دنبال خرید عایق سنتی پشم شیشه هستید به این صفحه مراجعه کنید.


آشنایی با تنوع عایق اتصالات پیش ساخته الاستومری

تنوع عایق اتصالات پیش ساخته الاستومری در 2 گروه بزرگ رولی و لوله‌ ای بوده که هر یک دارای زیر مجموعه‌ هایی نیز هستند.

عایق الاستومری لوله ای EPDM-NBR شامل گروه‌ های زیر است:

• عایق های الاستومری لوله‌ ای ساده

• روکش آلومینیوم 230 میکرون

• روکش آلومینیوم 230 میکرون مسلح

• روکش آلومینیوم 130 میکرون مسلح

• روکش آلومینیوم 400 میکرون

• عایق الاستومری لوله‌ ای با روکش پروتکت و سیلور

• عایق الاستومری لوله‌ ای با روکش آلومینیوم 130 میکرون

• عایق الاستومری چاکدار

• عایق الاستومری چاکدار چسب دار

• عایق الاستومری چاکدار 130 مسلح

• عایق الاستومری چاکدار 230 مسلح در ضخامت های 9 الی 25

عایق الاستومری رولی نیز در انواع زیر تولید و عرضه می‌شود:

• عایق الاستومری رولی ساده

• عایق الاستومری پشت چسب‌دار

• عایق الاستومری رولی پشت چسب‌ دار دارای روکش آلومینیوم

• عایق الاستومری رولی دارای روکش آلومینیوم

• عایق الاستومری رولی دارای روکش پروتکت بلک

کلیه این تولیدات بنابر سفارش مشتری و با ابعاد و تعداد مورد نیاز ثبت سفارش، تهیه و ارسال می‌گردد.

ما در مقاله های قبلی درباره عایق الاستومری آماده فلنج توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.


اتصالات پیش ساخته عایق الاستومری تهران و مزیت‌ های منحصر به‌ فرد

امروزه کاربرد های بسیار زیاد این عایق‌ ها در همه جا دیده می‌شود. از کارگاه‌ ها و کارخانجات تا منازل مسکونی هر جا نیاز به اتصالات وجود داشته باشد این نمونه‌ های عایق الاستومری کاربردی هستند.

آنچه این تولیدات را به‌ محصولاتی محبوب و پرکاربرد تبدیل کرده مزیت‌ های کاربردی و مشخصاتی است که به‌ طور اختصاصی در این تولیدات به‌ کار رفته است.

مزیت‌ های اتصالات پیش ساخته عایق الاستومری تهران را می‌توان به این ترتیب مرور کرد:


صرفه‌ جویی در زمان و هزینه نصب:

کاربرد این نوع اتصالات به‌ دلیل فراهم بودن بخش عایق با سهولت بی‌نظیری انجام می‌شود. مزیتی که در زمان و انرژی مصرفی برای نصب آن ها صرفه‌ جویی کرده و به این ترتیب هزینه نصب را نیز پایین می‌‌آورد. بر اساس آمار به دست آمده با این روش تا حدود 80% در زمان نصب صرفه‌ جویی می‌شود.


تنوع در مدل‌ های عرضه شده:

این نوع عایق‌ ها در مدل‌های ساده، چسبی و کشدار تولید می‌شوند.


قابل استفاده در انواع اتصالات:

اتصالات پیش ساخته فوم الاستومری در انواع اتصالات از جمله جوشی، پیچی و پیوسته مورد استفاده است.


تنوع در شکل و سایز:

انواع این اتصالات را می‌توان در انواع زانویی، تبدیل، سه راهی و غیره و در سایز های متنوع سایز ۱/۲ اینچ تا ۱۰ اینچ تهیه نمود. این تنوع امکان کاربرد مفید و دقیق این عایق‌ ها را فراهم می‌کند.


آماده نصب:

کلیه این اتصالات برای نصب آماده بوده و بدون نیاز به اندازه‌ گیری مجدد یا برش در لحظه نهایی قابل استفاده هستند.


عدم نیاز به نصاب حرفه‌ ای:

این نوع عایق پیش ساخته لوله و اتصالات به‌ دلیل آماده بودن از هر نظر نصب آسان و فوری داشته و نیاز به صرف هزینه بالا یا حضور نصاب حرفه‌ ای ندارد. موردی که به نوبه خود در زمان و هزینه‌ های نصب صرفه‌ جویی می‌کند.


عدم وجود پرتی و قطعات اضافه:

استفاده از عایق پیش ساخته اتصالات فارغ از هرگونه پرتی بوده و تمام قطعات آن به‌ طور کامل استفاده می‌شوند.


زیبایی بی‌نظیر:

این محصولات از نظر تولید و مونتاژ بسیار قوی بوده و از ظاهر زیبا و تمیزی برخوردارند. به‌طوری که سایر نمونه‌ های کلاسیک و قدیمی با آن ها قابل قیاس نبوده و به این حد زیبایی ندارند.


عایق پیش ساخته لوله و اتصالات یک تیر و چندین نشان

هنگامی که از عایق‌ های اتصالات و مزایای آن ها گفتگو به‌میان می‌آید، اغلب ذهن متوجه موضوع گرمایشی یا برودتی بودن آن ها می‌شود. فاکتوری که با ایجاد محدودیت، بسیاری از این محصولات را تنها دارای جنبه‌ های مشخصی از کاربرد نموده است.

اما در عایق پیش ساخته اتصالات این محدودیت حذف شده و این نوع اتصالات هر دو مزیت سرمایشی و گرمایشی را به‌ طور یکجا دارند. به‌ عبارتی می‌توان آن ها را در اتصالاتی با کاربرد های سرمایشی و گرمایشی بدون بروز هیچ‌ گونه اشکال فنی به‌ کار برد.

همچنین این محصولات از استاندارد های سختگیرانه اروپایی تبعیت می‌کنند که آن ها را به تولیداتی با سطح بالای کیفی تبدیل کرده است.

ما در مقاله های قبلی درباره عایق الاستومری توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.


از ملزومات نصب در عایق پیش ساخته اتصالات بیشتر بدانیم

اتصالات و عایق‌ های تکمیل کننده آن ها امروزه به بخش مهمی از صنعت ملزومات ساختمانی تبدیل شده‌اند. به‌ طوری که تهیه و تدارک آن ها به مشغله کاری گروه بزرگی از طراحان و تولید کنندگان در این فیلد کاری تبدیل شده است.

در کنار این تولیدات، ملزوماتی نیز برای نصب و کاربری صحیح آن ها مورد نیاز است که به نوبه خود دارای جزئیات و بخش های زیادی هستند.

این ملزومات شامل موارد زیر هستند:

زانویی و قسمت‌ های T شکل پیش ساخته در مدل ساده و با انواع روکش آلومینیوم

چسب مخصوص عایق K-FLEX در اندازه‌ های 1 و 3 کیلوگرمی

نوار درزگیر خود چسب در انواع آلومینیومی و K-FLEX


چرا و چگونه عایق پیش ساخته اتصالات از دیگر انواع عایق بهتر عمل می‌کنند؟

عایق پیش ساخته اتصالات الاستومری نوعی لاستیک مصنوعی است که به اشکال سلول باز یا بسته تولید می‌شود. از نظر فرم عرضه نیز دارای انواع رولی و لوله‌ ای است.

از نظر شکل ظاهری، این اتصالات دارای لبه خارجی صاف و مسطح بوده که به‌ عنوان مانع در برابر بخار عمل می‌کند. این لایه به‌ دلیل خاصیت انعطاف‌ پذیری و کشسانی که دارد، نسبت به ترک و شکستگی حساسیت کمتری از خود نشان می‌دهد. مزیتی که خواص پوششی و عایقی آن را دو چندان کرده و کاربرد آن را مفید تر و عملی‌ تر می‌کند.

این در حالی است که عایق‌ های کلاسیک مانند شیشه سلولی، فوم فنولیک و پلی ایزو در این موارد ضعیف عمل می‌کنند.

به‌ علاوه عایق پیش ساخته اتصالات فاقد فیبر بوده و کمترین ترکیبات فرار آلی از قبیل VOC را داراست و از نظر زیست‌ محیطی مشکلی ایجاد نمی‌کند.


قیمت عایق اتصالات پیش ساخته

قیمت اتصالات پیش ساخته عایق الاستومری بستگی به عوامل گوناگونی دارد. از نوسانات بازار ارز تا تاثیر تحولات اقتصادی بازار بر قیمت نهایی این محصولات موثر بوده و آن را دستخوش تغییر می‌کند.

همچنین میزان تقاضا برای این نوع عایق پیش ساخته اتصالات نیز در قیمت‌ گذاری آن موثر است. با بالا گرفتن ساخت و ساز ها در سال‌ های اخیر و تولید نمونه‌ های بیشتری از این محصولات بازار عرضه و تقاضای آن نیز داغ‌ تر شده که اثرات قطعی بر قیمت این محصولات داشته است.

در ادامه درباره عایق پیش ساخته فلنج توضیح دادیم همراه ما باشید.


عایق پیش ساخته فلنج

فلنج پیش ساخته از ملزومات مهم و کارامد در بخش تاسیسات ساختمان است. این محصول که به عنوان عایق پیش ساخته کانال و نیز عایق لوله پیش ساخته مورد استفاده قرار می‌گیرد، نقش مهمی در سرعت بخشیدن به عایقکاری و بهبود سطح کیفی اجرا دارد.

عایق پیش ساخته فلنج هم چنین از فاکتورهای مهم و موثر در زیباسازی ساختمان بوده و از این جهت نیز مورد توجه کاربران و مجریان پروژه‌ های عایقکاری در بخش‌ های مختلف قرار دارد.

در نوشتار پیش رو به بررسی عایق پیش ساخته فلنج و ویژگی‌ های کاربردی آن می‌پردازیم.

با ما همراه بمانید.

عایقکاری و مزایای آن در سال‌ های اخیر به بخش مهمی در صنایع مختلف تبدیل شده است. از کانال‌ های کولر تا لوله کشی‌ ها و دیگر تاسیسات ساختمانی تحت‌ تاثیر مزیت‌ های کاربردی این نوع عایق قرار گرفته و متحول شده‌اند.از طرفی هماهنگی و خم‌ خوانی این ملزومات با تجهیزات پروفیل و گالوانیزه نیز مزایایی در پی داشته و در مجموع موفق به تامین نیاز های کاربران شده است.

تا جایی که امروزه این نوع عایق پیش ساخته از حوزه مصرف بسیار بالایی برخوردار شده و کاربرد های وسیعی یافته است.

این همه باعث شده تمایل به آشنایی با ابن مواد و شیوه کاربرد آنها در میان جامعه فنی و مهندسی افزایش یابد و اطلاعات مرتبط با این تجهیزات در فضای مجازی دست به دست شود.

در این بخش به معرفی این محصول و بیان ساختار آن می‌پردازیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره لوله خرطومی کومبی با کارشناسان ما تماس بگیرید.


فلنج کانال چیست؟

کانال‌ ها در نمونه‌ های کلاسیک با مشکلاتی نظیر لرزه و کاهش پایداری همراه بودند که به بروز سروصدا و ایجاد آلودگی صوتی منجر می‌شد. بروز این مشکل که با مختل شدن آسایش کاربران روبرو بود، طی سال‌ ها کاربرد نقش مهمی در بروز مشکلات جانبی در این تجهیزات داشت.

با ظهور نسل جدید کانال و عایق‌ های ترکیب شده به نام عایق پیش ساخته فلنج روال کار تا حد زیادی عوض شد و بر سرعت و سهولت آن افزوده شد.

در این روش فلنج کانال جهت پایداری و استحکام بیشتر در نقطه اتصال به کانال‌ های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. شکل فلنج بر اساس شکل و ساختار کانال هوا و منطبق بر آن تهیه می‌شود تا به‌ خوبی به این بخش متصل شده و آن را به‌طور کامل بپوشاند.

سطح مقطع کانال و به تبع آن فلنج می‌تواند به یکی از دو شکل مربعی یا چهارگوش و یا دایره‌ای باشد.

برند های گوناگون و شرکت‌ های سازنده در تولید این ملزومات از متریال مرغوب و کاربردی بهره برده و فناوری روز دنیا را به‌کار می‌بندند.

نتیجه این مورد ساخت و عرضه فلنج پیش ساخته در مقیاس وسیع بوده که طی سال‌ های اخیر چهره فضا های کاربردی را به‌ شدت تغییر داده است. از نظر ظاهری نیز این تولیدات بسیار زیبا بوده و نقش دکوراتیو شاخصی در بنا ایفا می‌کنند.

علاوه بر نمای ظاهری، جنبه کاربردی و عملکرد این تولیدات نیز نسبت به نمونه‌ های کلاسیک متمایز و برتر بوده و انتقال و کنترل انرژی را به طرز بهینه انجام می‌دهد.

کاربرد عایق‌ های قوی و دقیق مانع از اتلاف انرژی شده و صرفه‌ جویی بالایی در کاربرد آن دارد.

در سیستم‌ های سرمایشی وجود این سبک عایق مانع از خروج هوای سرد شده و از ورود هوای گرم به سیستم جلوگیری می‌کند.

عایق پیش ساخته فلنج همچنین مانع از نفوذ رطوبت، غبار و آلاینده‌ ها به سیستم شده و محیط را از نظر تهویه و پاک‌ سازی هوا نیز تامین می‌کند.

ساختار ماشینی و استفاده از جزئیاتی مانند کرنر یا قطعه گوشه، کلیپس، نوار گسکت و ماستیک نیز این مجموعه را کامل کرده و از عایق پیش ساخته و تجهیزات آن محصولی برتر با کاربری آسان و اصولی ساخته است.

همچنین ساخت کانال از جنس گالوانیزه نقش مهمی در پیشگیری از تاثیر رطوبت بر ساختار کانال و مشکلات ناشی از آن دارد. علاوه بر سایز بندی متنوع، این ورق‌ های گالوانیزه از نظر ضخامت نیز در تنوع و گوناگونی تولید می‌شوند.

ما در مقاله های قبلی درباره گواهینامه فنی عایق الاستومری توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.


فلنج پیش ساخته

فلنج آماده کانال به‌ دلیل ساختار اصولی و مهندسی شده برخلاف نمونه‌ های قدیمی از سهولت بالایی در نصب برخوردار است. قسمت‌ های آماده این محصول با دارا بودن لبه‌ های داخلی و خارجی به سیستم کانال‌ های نر و مادگی عمل کرده و با قرار گرفتن در جداره یکدیگر از نصب سریع و بالایی برخوردار است.

در این میان مواد و ملزوماتی نظیر کلیپس، کرنر یا گوشه، نوار گسکت و ماستیک نیز به‌کار گرفته می‌شوند تا محصول نهایی از بهترین کیفیت نصب برخوردار شود.

این موارد و شیوه خاص نصب که بر اساس طراحی صنعتی قطعات شکل گرفته نیز در سرعت بخشیدن به این کار موثر است. به علاوه زیبایی چشمگیر محصول نهایی بدون‌شک قابل قیاس با نمونه‌ های کلاسیک عایق کانال نیست.

از مزایای این محصولات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• سرعت در تولید تعداد زیاد به‌دلیل ساختار ماشینی

• درزبندی کامل نقاط اتصال و هوابندی کامل با استفاده از نوار درزگیر الاستومری

• شکل یکسان و فرم هماهنگ

• کاربرد ورق گالوانیزه و بی‌نیازی از ضد زنگ یا پوشش‌ های دیگر

• سبک و دارای قابلیت جابجایی

• حجم کم قطعات عایق پیش ساخته فلنج و قابلیت انبار

• کاهش زمان نصب

• سهولت در نصب

• استحکام بالا و مقاومت در برابر اکسیده شدن و خوردگی


از طریقه نصب فلنج کانال بیشتر بدانیم

نصب در هر پروژه اجرایی از بخش‌های مهم و حساسی است که در صورت اجرای مناسب و دقیق تاثیر بالایی در کیفیت کاربردی تجهیزات مختلف خواهد داشت. به‌ علاوه هر نصب دقیق و کامل معادل با زیبایی و جلوه دکوراتیو بهتر در محیط بوده و نمای لوکس و مدرن ساختمان را کامل می‌کند.

در مورد نصب فلنج کانال نیز روال کار به همین شکل بوده و کلیه مراحل با بررسی دقیق و اجرای فوق‌ العاده صورت می‌گیرد.


مروری بر پروفیل‌ های کاربردی در فلنج پیش ساخته

پروفیل‌ های فلنج در ابعاد متنوع از جمله 20، 30 و 40 تولید شده و طول شاخه‌ های آنها نیز 4 متر است. کلیه نمونه‌ ها از استاندارد های سختگیرانه پیروی می‌کنند و انتخاب سایزبندی مناسب از میان پروفیل فلنج پیش ساخته بسته به ابعاد دهانه کانال صورت می‌گیرد. ضخامت ورق مصرفی در ساخت کانال نیز از دیگر عوامل تاثیر گذار بر این موضوع بوده که باید مورد توجه مجریان این کار قرار گیرد.

برای انجام صحیح این مرحله از نصب کافیست پس از برش زدن پروفیل و دستیابی به ابعاد مورد نیاز، این قطعات را دو به دو به یکدیگر متصل کرده و توسط پیچ یا پرچ ثابت کنیم.

سپس برای افزایش سطح استحکام کانال و فلنج پیش ساخته، فلنج‌ های انتهایی پروفیل‌ ها را توسط کرنر یا گوشه به یکدیگر متصل می‌کنیم. این کار نیاز به جوشکاری را که در روش سنتی کانال عایق مورد استفاده بود از بین برده و استحکام و زیبایی کار را تضمین می‌کند.

این فلنج‌ ها نیز مطابق با سایزبندی پروفیل‌ ها تهیه شده و کاملا با آنها هماهنگی دارند که این مورد نیز به زیبایی کار و سرعت عمل مجریان و مونتاژ کنندگان قاب فلنج گالوانیزه اضافه می‌کند.


چرا و چگونه از نوار گسکت استفاده می‌کنیم؟

نوار های گسکت به شکل پشت‌ چسبدار تهیه شده و از کاربرد آسان و خاصیت چسبندگی بالایی برخوردارند. این نوار ها به شکل متری و در ضخامت و عرض‌ های مختلف تولید و عرضه می‌شوند.

نصب این نوع نوار در محل اتصال دو قاب بوده و از نشت هوا کاملا جلوگیری می‌کند.

اصلی‌ ترین کاربرد این نوار در پیشگیری از اتلاف انرژی در این سیستم بوده و کاربرد آن علاوه بر جنبه تزئینی و دکوراتیو از مزیت صرفه‌ جویی در مصرف انرژی و بهینه نمودن آن نیز بهره‌مند است.

از دیگر ملزومات جانبی مصرفی در نصب عایق پیش ساخته فلنج بیشتر بدانیم!

از دیگر ملزومات کاربردی در مراحل نصب عایق پیش ساخته کانال می‌توان به کلیپس و ماستیک اشاره کرد.

کلیپس‌ ها قطعات آماده‌ای هستند که در اتصال قاب‌ های ساخته شده مورد استفاده قرار می‌گیرند. کاربرد کلیپس در کانال‌ های نر و مادگی یا قفل شونده بسیار آسان بوده و در کمترین زمان صورت می‌گیرد.

پس از اتصال کامل و نصب کلیپس نیز، گوشه‌ های مونتاژ شده را توسط ماستیک به‌ طور کامل درزبندی می‌کنیم.

ماستیک با دارا بودن خواص چسبندگی بالا و الاستیسه برای این کار کاملا مناسب بوده و درزها را به‌طور کامل و حرفه‌ ای می‌پوشاند.

همچنین ماستیک با دارا بودن مقاومت لازم در برابر نفوذ رطوبت و خواص ضد آب، تابش نور خورشید و دیگر عوامل فیزیکی محیط برای این کار کاملا مناسب بوده و نقش عایق پیش ساخته کانال را به‌ خوبی کامل می‌کند.

فوم الاستومری و فلنج پیش ساخته علاوه بر کاربرد به‌عنوان عایق سرمایشی و گرمایشی، از موارد ضد صوت و عایق صدا نیز بوده و نقش مهمی در ایجاد محیط آرام و بی ‌سروصدا دارد. این نوع عایق انتقال صدا را به‌ طرز چشمگیری کاهش داده و از انتشار بی‌رویه آن نیز جلوگیری می‌کند.


و در پایان...

استفاده از عایق پیش ساخته لوله و عایق پیش ساخته فلنج از مزیت‌ هایی است که در سال‌ های اخیر به دنیای فناوری تولید کانال و عایق‌ بندی آن افزوده شده است. این ویژگی علاوه بر تسهیل نمودن کار و زیباتر کردن محیط، از اتلاف انرژی نیز ممانعت کرده و در براورد کلی هزینه‌ ها صرفه‌ جویی بالایی انجام می‌دهد.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم برای شناخت نمونه‌های متنوع و کاربرد بهترین و هماهنگ‌ ترین آنها با سایت‌ های عرضه کننده این تولیدات در تماس بوده و از خدمات مشاوره آنها برای خرید فلنج پیش ساخته بیشترین استفاده را ببرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نسل جدید عایق با ما تماس بگیرید.

مطالعه بیشتر

زبان مورد نظر را انتخاب نمایید
FA EN FA