سانا عایق سانا عایق سانا عایق
Menu
مشاور آنلاین

عایق چاک‌دار چسب‌دار مسلح

Scroll Down

عایق چاک‌دار چسب‌دار مسلح


عایق چاک‌دار چسب‌دار مسلح از محصولات کاربردی و بسیار پرطرفدار در عرصه صنایع نوین است. مزایای فراوان کاربرد این نوع عایق از صرفه‌ جویی در زمان به‌ کارگیری تا ضریب بالای پوشش نسبت به نمونه‌ های سنتی و بسیاری موارد دیگر باعث شده این نوع محصولات با اقبال بالای کاربران در سطحی وسیع روبرو شود.

امروزه نمونه‌ های فراوانی از این عایق های چسب‌دار در موارد گوناگون و اماکن مختلف به‌کار گرفته می‌شوند که از نظر قیمت و استاندارد های به‌کار رفته با یکدیگر متفاوتند.

در این نوشتار به معرفی نمونه‌  های این محصولات، ویژگی‌ ها و نیز مزایای کاربردی آن ها می‌پردازیم.

همچنین از قیمت این محصولات و هزینه‌ های جانبی آن ها با شما سخن خواهیم گفت.

تا انتهای نوشتار با ما همراهی کنید.


عایق چاک‌ دار چسب‌ دار مسلح چیست؟

عایق‌ ها همواره نقش مهمی در پوشش سطوح و پیشگیری از نشتی و اتلاف انرژی ایفا کرده و سهم بزرگی از صرفه‌ جویی منابع انرژی را در سیستم‌ های بسته برعهده گرفته است.

عایق لوله از موارد پرکاربرد در این زمینه هستند. تا چندی پیش، عایق‌ کاران برای نصب انواع عایق به چسب‌ کاری محل و عایق پرداخته و اغلب حاشیه آن را برای پیشگیری از بروز نشتی با انواع چسب آغشته می‌کردند.

با ظهور نسل جدید عایق چاک‌دار چسب‌دار مسلح این موضوع تا حد زیادی دستخوش تغییر شده و استفاده از عایق‌ های پشت‌ چسب‌دار جایگزین نمونه‌ های قدیمی شد. تغییری که به‌ دلیل مصرف چسب بیشتر ممکن است در نگاه اول پر هزینه‌ تر جلوه کند.

اما تجربه نشان می‌دهد ماندگاری این نوع عایق چاک‌دار چسب‌دار مسلح آنقدر بالا و عملکرد آن به‌ حدی دقیق است که نه‌ تنها جبران مصرف چسب بیشتر را می‌کند بلکه به‌ لحاظ عملی محصولی مقرون‌ به صرفه و سودآور است.

در ادامه مطلب مروری کلی بر انواع عایق الاستومری خواهیم داشت تا ویژگی‌ ها و برتری‌ های آن نسبت به انواع کلاسیک را بهتر مورد بررسی قرار دهیم.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره چسب مایع مخصوص عایق هستید به این صفحه مراجعه کنید.


عایق الاستومری از رولی تا لوله‌ ای روکشدار و عایق چاک‌ دار چسب‌ دار مسلح

عایق‌ های الاستومری نسل جدید عایق‌ های صنعتی هستند که در سال‌ های اخیر به‌خوبی جایگزین نمونه‌ های سنتی شده‌اند. این نمونه‌ها از مزایا و تنوع بالایی نسبت به نمونه‌ های قدیمی برخوردارند.

در این بخش به معرفی تنوع این محصولات می‌پردازیم تا بهتر به‌ دلایل محبوبیت و کاربرد های وسیع آنها پی ببریم.


عایق رولی پشت چسب‌ دار ساده:

به عایق‌ های اولیه و خام تولیدی الاستومری که برای استفاده در پروژه‌ های مختلف تولید می‌شوند چسب‌دار ساده می‌گویند. قابلیت پشت چسب‌دار کردن این محصولات با صرفه‌ جویی بالایی در زمان همراه است.


عایق الاستومری رولی پشت چسب‌دار مسلح:

نمونه‌ های چسب‌دار از انواع عایق الاستومری را می‌گویند که با دارا بودن قدرت چسبندگی سریع‌ تر مورد استفاده در پروژه‌ ها بوده و عایق‌ بندی دقیقی نیز انجام می‌دهند.


عایق الاستومری روکش آلومینیوم:

این نمونه‌ ها به‌ویژه برای فضا های باز که در معرض عوامل فیزیکی و طبیعی قرار دارند بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع عایق‌ ها طی خدمات روکش آلومینیوم‌ دار کردن از شکل عایق ساده الاستومری به عایق‌ دار آلومینیومی تبدیل می‌شوند که تاثیر بالایی نیز در ماندگاری و طول عمر بیشتر آنها دارد.

این نمونه‌ ها در دو فرم روکش آلومینیومی ساده و روکش آلومینیومی مسلح یا نخ‌دار تولید و به بازار صنعت عرضه می‌شوند.


عایق الاستومری لوله‌ ای روکش‌ دار:

این نمونه‌ ها از مدل‌ های خام و با روکشدار کردن تولید شده و دارای ضخامت متنوع در بخش روکش هستند. کاربرد این مدل‌ ها به‌ دلیل استحکام بالاتر اغلب در محیط‌ های باز صورت می‌گیرد که در معرض عوامل طبیعی نظیر تابش آفتاب و بارش نزولات آسمانی نظیر برف و باران قرار دارند.

این نمونه با توجه به نیاز و الزامات مشتریان می‌تواند در ضخامت‌ های آلومینیوم 130، 170، 230، 270 و 400 میکرون تولید و به پروژه‌ های مربوطه عرضه شود.


عایق الاستومری لوله:

این نوع پوشش برای عایق‌ کاری لوله‌ های به کار رفته در تاسیسات در سطوح مختلف به‌کار گرفته می‌شود. تنوع سایز و جنس در این نوع عایق‌ ها آنها را برای استفاده در موارد گوناگون نظیر عایق‌ کاری لوله‌ های آبرسانی پلیمری، فولادی و مسی مناسب نموده است.

ضخامت این لوله‌ ها بین 9 تا 32 میلی‌متر بوده و از نظر سایز بندی نیز به این اشکال قابل تولید هستند:

• سایز 1/2 تا 4 اینچ برای عایق‌ کاری لوله‌ های فولادی

• سایز 1/4 اینچ برای عایق‌ کاری لوله مسی

• سایز 16 تا 114 میلی‌ متر برای عایق‌ کاری لوله های آبرسانی پلیمری

مجموعه سانا عایق مفتخر است تمامی خدمات مربوط به عایق روکشدار مسلح را در اختیار شما قرار دهد.


برند های تولید کننده عایق چاک‌ دار چسب‌ دار مسلح

در چند دهه اخیر با توجه به استقبال بالای کاربران از این محصولات، برند های زیادی دست‌ به‌ کار تولید آنها شده‌اند. در این میان برخی از اعتبار و اهمیت بیشتری برخوردار بوده با شهرت جهانی نقش مهمی در بازار صنایع کشور های گوناگون پیدا کرده‌اند.

در ایران نیز بازار کار عایق‌ های الاستومری طی سال‌ های اخیر و با رشد و گسترش روز افزون صنایع رونق گرفته و در تعاملی دو سویه بر رونق فروش این محصولات افزوده است.

از معروف‌ ترین برند های صاحب‌ نام در این مورد می‌توان به عایق چاک‌دار چسب‌دار مسلح کافلکس یا کی‌فلکس اشاره کرد. هم‌اکنون این محصول با فرمولاسیون ایتالیایی در ایران در حال تولید بوده و با اقبال بالای کاربران نیز روبروست.

عایق های الاستومری میکافلکس نیز از دیگر محصولاتی هستند که توسط برندی با همین نام به‌ تازگی به بازار ایران ورود کرده و با تولید و عرضه محصولات متنوع به رقابت با دیر برند های صاحب شهرت در این زمینه می‌پردازد.

علاوه بر این موارد، برند سرشناس و ترکیه‌ای پافلکس نیز از معتبر ترین تولید کنندگان عایق‌ های الاستومری است که طی سال‌ ها به صنعت و تاسیسات ایران خدمات شایانی را ارائه نموده است.

در نهایت می‌توان از عایق وان‌ فلکس محصول ترکیه نام برد که با دارا بودن کیفیت مناسب، قیمت بالای خود را تا حد زیادی توجیه می‌کند.

در کلیه این برند ها در نظر گرفتن الزامات کاربردی باعث کنترل تولید و هدایت آن به سمت خواست‌ های مشتریان بوده و به تنوع بالایی در محصولات می‌انجامد.

در ادامه مطلب به بیان مزایایی می‌پردازیم که عایق های الاستومری از جمله عایق چاک‌دار چسب‌دار مسلح را نسبت به سایر نمونه های کلاسیک برتری داده است.


مزیت‌ های عایق الاستومری

برای کسانی که با نسل قدیم عایق‌ های پوششی و صنعتی کار کرده و از مشکلات و کاستی‌ های این محصولات آگاهند، انتخاب نمونه‌ ای از عایق‌ های الاستومری مزیت‌ های فراوان و مشهودی به‌ دنبال دارد.

در این بخش از مطلب با هم به مرور 3 مورد از مهم‌ ترین این مزیت‌‌ ها می‌پردازیم:


صرفه‌ جویی در زمان:

بدیهی است نصب عایق از پیش آماده و حتی چسب‌دار، زمان به‌مراتب کمتری نسبت به نمونه‌ های قدیمی و فاقد چسب از نصابان می‌گیرد. این کاهش زمان کاربرد نه‌ تنها در راحتی کار و صرفه‌ جویی در زمان فرد نصاب موثر است، بلکه از نظر اقتصادی نیز دارای صرفه بالایی بوده و تایم‌ بندی کلی پروژه‌ ها را به‌ طرز مشهودی جلو می‌اندازد.


صرفه‌ جویی در مصارف انرژی:

انواع عایق الاستومری با درزبندی کامل و غیر قابل عبور نمودن تبادل انرژی، از هدر رفت آن ممانعت کرده و میزان مصرف انرژی را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد. این مورد که با پایین آمدن رقم مندرج بر روی قبوض مصرف انرژی همراه است اغلب با استقبال خوبی از طرف کاربران روبروست.


ممانعت از ورود رطوبت و تبعات آن:

یکی از مشکلات معمول در تاسیسات و ساختمان‌ ها، نفوذ ناخواسته رطوبت به محیط و بروز تاثیرات مخربی است که به‌ دنبال دارد. با استفاده از عایق چاک‌دار چسب‌دار مسلح ضمن پیشگیری از ورود رطوبت و بخار به مجموعه، از رشد و تکثیر انواع قارچ و باکتری پیشگیری به عمل آمده و محیط به طرز محسوسی بهداشتی‌تر می‌شود.

ضمنا این نوع عایق به این روش از بروز خوردگی و پوسیدگی، نفوذ مواد شیمیایی مضر و مشکلات مشابه نیز جلوگیری به‌عمل می‌آورد.


قیمت عایق چاک‌ دار چسب‌ دار مسلح

از نخستین و مهم‌ ترین مواردی که هنگام ورود یک صنعت یا تجهیزات آن به محیطی صنعتی مطرح می‌شود، موضوع قیمت است. موردی که سایر ابعاد را تحت‌ تاثیر قرار داده و دستخوش نوسان می‌کند.

از طرفی قیمت این ملزومات اغلب ثابت نیست و خود به نوسانات بازار ارز و عوامل حاشیه‌ای دیگر واکنش نشان می‌دهد.

بر این اساس کاربران می‌توانند ضمن استعلام قیمت و اصالت کالا از منابع معتبر و به‌ روز نمودن این استعلام ضمن اطمینان از ماهیت کالا نسبت به مقایسه قیمت برند های مختلف نیز اقدام نمایند.

با توجه به نوسانات بازار ارز و تعرفه‌ های متنوعی که بر این نوع تولیدات اعمال می‌شود، عجیب نیست اگر در یک بازه زمانی نه‌ چندان طولانی نیز شاهد تغییرات کلی در قیمت‌ ها باشیم.

بر این اساس پیشنهاد می‌شود قبل از قطعی نمودن پروسه خرید هر یک از محصولات عایق الاستومری از جمله عایق چاک‌دار چسب‌دار مسلح نسبت به مشاوره با کارشناس فروش این محصولات اقدام نمایید.

بدون شک برآورد هزینه عایق چاک‌دار چسب‌دار مسلح می‌تواند محاسبات اقتصادی شما را در خرید و کاربرد این تجهیزات دقیق‌ تر نموده و از نظر اقتصادی به‌ نفع شما تمام شود.


و در پایان...

عایق چاک‌دار چسب‌دار مسلح از نمونه‌ های کاربردی و شناخته شده عایق‌ های الاستومری با مصارف گوناگون و متنوع است. محصولی با مزایای فراوان و تنوع در برند های سازنده که طی چند سال اخیر توانسته سهم بزرگی در بازار ملزومات جانبی صنعتی را به خود اختصاص دهد.

این محصول با سهولت بالا در کاربرد و صرفه‌ جویی زیادی که در زمان استفاده داراست، بسیار زود در رقابت با نمونه‌ های کلاسیک برتری خود را به اثبات رسانده و بازار عرضه و تقاضای این محصولات را قبضه نموده است.

از برند های ایتالیایی و ترکیه‌ ای تا مونتاژ های دقیق و دارای استاندارد های کیفی را می‌توان در این مجموعه یافت. به طوری‌ که امروزه کاربران فراوانی بدون تردید این محصولات را به‌ عنوان انتخاب اول خود برگزیده و در سازه‌ ها و تاسیسات مورد نظر خود به‌ کار می‌گیرند.

با عایق چاک‌دار چسب‌دار مسلح بالاترین درجه کیفی یک عایق الاستومری را تجربه کنید!

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عایق صوتی سقف با کارشناسان ما تماس بگیرید.


عایق روکش چسب مسلح

عایق روکش چسب مسلح یکی از مقرون به صرفه ترین انتخاب ها برای عایق بندی ساختمان است. این عایق با چسبی که در قسمت پشتش دارد، به راحتی در هر جایی قابل نصب است.

عایق چسب دار که از فوم ساخته شده است، به راحتی در هر جایی نصب می شود. مهم ترین وظیفه این عایق حفظ انرژی و هوای مطبوع داخل ساختمان است. وقتی هوای خنک یا گرم در ساختمان محفوظ باقی می ماند، هزینه های انرژی هم کنترل می شود.

به این شکل می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید. در ادامه این مقاله درباره مزایای عایق روکش چسب مسلح، نکات خرید عایق چسب دار و ماهیت آن صحبت می کنیم.


عایق روکش چسب مسلح و مزایا

عایق روکش چسب مسلح به شکل های مختلفی تولید و استفاده می شود. هر پنجره یا ساختمانی به عایق بندی نیاز دارد. این نیاز در صورتی که سر و صدای بیرون از ساختمان زیاد باشد، بیشتر است.

عایق بندی خصوصا در فصل سرما معنا پیدا می کند. وقتی یک ساختمان به خوبی عایق بندی نشده باشد، گرما و هوای مطبوع داخل ساختمان از آن خارج می شود. برای جلوگیری از هدر رفتن گرما از تجهیزات مختلفی استفاده می شود که یکی از آن ها عایق روکش چسب مسلح است.

در صورتی که از عایق برای ساختمان استفاده کنید، از ایجاد بخار و رشد قارچ جلوگیری می شود. برای اینکه از اهمیت عایق بندی آگاه شوید، باید با مزیت آن برای انواع ساختمان و پنجره آشنا شوید.

برای درب و پنجره های قدیمی، عایق بندی یک فاکتور با اهمیت است. یکی از مهم ترین مزایایی که می توانیم برای عایق های چسب مسلح نام ببریم، عدم نیاز به تعویض به صورت سالیانه است.

این نکته بدین معناست که در طول سالیان زیادی می توانید از این عایق استفاده کنید، بدون اینکه نیازی به تعویض داشته باشد. وقتی عایق روکش چسب مسلح را نصب می کنید، اثر چسب آن روی سطح باقی نمی ماند. این نیاز به تمیز کردن سطوح را از بین می برد. به طور کلی استفاده از عایق روکش مسلح یک انتخاب مقرون به صرفه نسبت به دیگر عایق هاست.


عایق روکش چسب مسلح و نکات

اگر ساختمان شما در طول سال بیش از حد گرم یا بیش از حد سرد است، به عایق بندی نیاز دارید. عایق بندی به حفظ گرمای مطبوع در داخل ساختمان و یا نگه داشتن هوای خنک در تابستان کمک می کند.

اگر یک ساختمان عایق بندی نشود، هوای مطبوع از شکاف ها خارج می شود و به افزایش هزینه های انرژی منجر می شود. متخصصان می توانند برای جلوگیری از این شرایط و هزینه های بالا، انواع عایق از جمله عایق روکش چسب مسلح را به شما پیشنهاد کنند. در ادامه فاکتور هایی را ذکر می کنیم که برای خرید و انتخاب بهترین مدل از عایق ها به کمک شما می آیند.

  • پرس و جو کنید

اولین و ساده ترین راهی که می توانید از طریق آن به عایق مورد نظرتان دست پیدا کنید، پرس و جو کردن از اطرافیان است. کسانی که قبلا از عایق ها استفاده کرده اند، خیلی خوب می توانند در این زمینه شما را راهنمایی کنند تا به نحو عالی از سرمایه خود استفاده کنید.

بررسی کردن سایت ها و شبکه های اجتماعی برای خواندن نظرات مشتریان هم راهی ایده آل است. علاوه بر نظر مصرف کنندگان، حتما با پیمانکاران درباره خرید و انتخاب عایق روکش چسب مسلح یا هر نوع عایق دیگر مشورت کنید. هر یک از انواع عایق ها ویژگی ها و مزایای خاصی دارند که مشورت با یک فرد با تجربه و متخصص در این زمینه کمک زیادی به شما می کند.

  • هزینه ها را در نظر بگیرید

عایق روکش چسب مسلح یا هر نوع عایق دیگری در طی یک فرایند نصب می شود. این فرایند باید با دقت و تجربه بالایی صورت بگیرد. به همین منظور بهتر است که از یک فرد متخصص برای نصب عایق کمک بگیرید.

با ما تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید