Menu
مشاور آنلاین

عایق های لوله ای چاک دار روکش دار K-Flex

Scroll Down

عایق های لوله ای چاک دار روکش دار K-Flex

این عایق های چاک دار روکش دار با روکش های آلومینیومی مسلح قابل ارائه می باشد. این محصولات دارای OVERLAP الومینیومی بوده که برای نصب آنها نیازی به استفاده از نوار درزگیر نمی باشد.
مشخصات فنی

عنوان: عایق های لوله ای چاک دار روکش دار K-Flex

مدل: چاک دار روکش دار

برند: K-Flex

نوع : تیوپی

%50.0

زمان نصب کمتر


عایق روکشدار مسلح


عایق روکشدار مسلح چیست؟

تجهیزات مصرفی در صنایع گوناگون و تاسیسات ساختمانی مانند لوله‌ کشی و نیز مخازن ثابت و متحرک هر یک به‌ نوعی نیازمند مراقبت‌ های اصولی هستند.

تاثیر شرایط محیطی مختلف نظیر دما و رطوبت و نیز عوامل فیزیکی مانند فشار و ضربه بر این تجهیزات نقش آسیب‌ رسان بر آنها داشته و در دراز مدت به خرابی این تجهیزات و تاسیسات منجر می‌شود.

به‌ علاوه در سیستم‌ های فاقد عایق‌ بندی مقادیر زیادی انرژی به هدر رفته و با ورود و خروج ناخواسته هوا، بخار و رطوبت به مجموعه، تعادل عملکرد آن بر هم می‌خورد.

همه این دلایل باعث شده کاربرد عایق با روکش مسلح این روز ها بیش از هر زمان دیگر در موقعیت‌ های مختلف رواج بیشتری یافته و در اغلب صنایع مرتبط و در معرض عوامل گوناگون متداول شود.

نکته قابل توجه در این میان تفاوت‌ های ظاهری و کاربردی انواع این عایق‌ هاست که استفاده از هر یک را در شرایط خاص مفید نموده و به این ملزومات عایق نقش تخصصی بخشیده است.

در این قسمت از مطلب به بررسی دلایلی می‌پردازیم که جایگزینی عایق‌ های الاستومری را به جای نمونه‌ های کلاسیک عایق در سال‌ های اخیر رواج داده است.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره عایق تخصصی نفت و گاز هستید به این صفحه مراجعه کنید.


چرا عایق‌ الاستومری جایگزین پشم شیشه شد؟

طی سال‌ های اخیر انواع عایق‌ های مدرن از جمله عایق روکشدار مسلح کاربرد های وسیعی یافته و به‌ خوبی از عهده جایگزینی پشم شیشه به‌ عنوان معروف‌ ترین عایق کلاسیک برآمده‌اند. علاوه بر مزایای فراوان این نوع عایق‌ های صنعتی، مشکلات موجود در نمونه‌ های کلاسیک نیز در این مورد بی‌ تاثیر نبوده است.

در یک مقایسه‌ کلی بین این دو نکات زیر را مرور می‌کنیم:


• افزایش میزان مقاومت در برابر بخار آب:

عایق‌ های قدیمی نظیر پشم شیشه عایق چندان مناسبی برای رطوبت و بخار آب نبودند و تاسیسات و لوله‌ کشی‌ های دارای این نوع پوشش با گذشت مدتی اکسیده شده و در نهایت به پوسیدگی دچار می‌شدند. کاربرد فیبر در ساخت این نوع عایق کلاسیک نیز بهانه دیگری برای جذب گرد و غبار و آلاینده‌ های محیطی بود که از کاستی‌ های این محصولات به‌شمار می‌آمد.

در نمونه‌ های جدید عایق موسوم به الاستومری از جمله عایق روکشدار مسلح از تکنولوژی سلول‌ های بسته بهره گرفته شده که حاصل آن نفوذ ناپدیری بالا در برابر رطوبت است. به این ترتیب لوله و تاسیسات عایق شده توسط این ملزومات در برابر پوسیدگی حاصل از نفود آب، رطوبت و بخار آب مصون هستند.


• بالا بردن مقاومت در برابر وجود گرد و غبار:

نمونه‌ های قدیمی عایق لوله و تاسیسات نظیر پشم شیشه نه‌ تنها این تاسیسات را در برابر نفوذ گرد و خاک مصون نمی‌کردند، بلکه خود جاذب این مواد نیز بودند. به همین دلیل نیز در موتور خانه‌ ها و تاسیسات قدیمی همواره تجمعی از گرد و غبار و آلاینده‌ های مختلف دیده می‌شد.

موردی که در دراز مدت هم به این تاسیسات آسیب می‌زد و هم برای افرادی که با آنها و این محیط سر و کار داشتند زیان‌آور و مضر بود. بدون شک تنفس و کار در چنین محیط‌ هایی با آسیب‌ های تنفسی و بهداشتی بالایی همراه بود.

خوشبختانه در نسل جدید عایق روکش دار مسلح این مشکلات مرتفع شده و نمونه‌ های جدید این محصولات به‌ هیچ‌ عنوان اجازه ورود مواد آلاینده، نانو غبار و گرد و خاک را به بدنه تاسیسات نمی‌دهند.

این مزیت همزمان از رشد قارچ و کپک و انواع باکتری و میکروب در این محیط‌ ها پیشگیری نموده و محیط بهداشتی و مبرا از عوامل بیماری‌ زا فراهم می‌کند که برای کاربران و نصابان بسیار ارزشمند و الزامیست.


• عایق مدرن بدون آسیب زیستی:

در حالی که عایق پشم شیشه آسیب‌ های زیستی، مشکلات تنفسی و حساسیت‌ های پوستی بسیاری داشته و حتی در مواردی احتمال ابتلا به سرطان ریه را ایجاد می‌کرد، نسل جدید این نوع عایق‌ ها مانند عایق روکش چسب مسلح و عایق روکشدار مسلح با فرمولاسیون مهندسی شده و ساختار بهینه‌ سازی شده از این نوع مشکلات مصون است.


• کاربرد آسان در برابر دشواری کاربرد:

استفاده از عایق‌ های نسل قدیم موسوم به پشم شیشه به دلیل وجود مشکلات حساسیتی و آسیب به پوست و سیستم تنفسی مستلزم به‌ کارگیری ماسک و دستکش‌ های ویژه و رعایت اصول ایمنی در سطح بالا بود. امروزه و با پیدایش عایق‌ های الاستومری از قبیل عایق با روکش مسلح این مشکلات حل شده و کاربرد آسان و سریع این محصولات امکان‌ پذیر شده است.

در ادامه مطلب مروری بر مهم‌ ترین کاربرد های عایق با روکش مسلح خواهیم داشت.

ما در مقاله های قبلی درباره عایق کی فلکس توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.


کاربرد عایق با روکش مسلح

عایق‌ های مدرن موسوم به الاستومری در انواع مختلف تهیه و در موارد گوناگون نیز به‌کار گرفته می‌شوند. همینطور مزایا و فواید متفاوتی نیز برای آنها تعریف شده است.

در مروری بر کاربرد های انواع عایق روکشدار مسلح، در اولین نگاه به صنایع ساختمانی می‌پردازیم.

لوله‌ کشی ساختمان از بخش‌ های مهم و کلیدی در هر سازه ساختمانی اعم از مسکونی، تجاری، اداری و غیره است. به‌ طوری که بنایی بدون یک سیستم سالم و کارآمد لوله‌ کشی را نمی‌توان یک ساختمان کامل و ایده‌آل نامید.

اما باید دید از نگاه کارشناسی منظور از سیستم کامل و ایده‌آل لوله‌ کشی ساختمان چیست؟ و چه نکات و مواردی در چنین مجموعه‌ای مد نظر است؟

از مهم‌ ترین این موارد می‌توان به حفاظت از سیستم لوله‌ ها در برابر عوامل فیزیکی نظیر رطوبت، دما و مواد اسیدی اشاره کرد.

گرچه تا پیش از این نیز موارد و مکانیسم‌ هایی برای این نوع محافظت وجود داشته است، اما در هیچ دوره‌ای لوله‌ کشی ساختمان مانند دوران ما در برابر این عوامل تا بدین حد محافظت نشده است.

عملکرد عایق‌ های پلیمری، روکشدار، چسبدار و آماده که در مجموع با نام عایق الاستومری نامیده می‌شوند چنان مثبت و مفید بوده که امروزه در هر شرایط آب و هوایی می‌توان با اطمینان از این محصولات استفاده بهینه نمود.

فشردگی این مواد و پوشش کامل و قوی آنها بر روی این تاسیسات به‌ خوبی از عهده حفاظت از آنها برآمده است.

از طرفی تنوع عایق روکشدار مسلح در انواع رولی و لوله‌ای نیز کاربرد آن را در موقعیت‌ های مختلف به‌ راحتی امکان‌‌ پذیر نموده است.

بسیاری از پروژه‌ های ساختمانی امروزه تاسیسات لوله‌ کشی خود را با اتکا بر کاربرد مطمئن و ایمن این محصولات به‌ عنوان عایق‌ هایی کامل، استاندارد و با کاربرد وسیع در همه موارد کلید می‌زنند.

به‌ علاوه انواع این عایق‌ ها در صورت نیاز و بنابر درخواست مشتریان با ویژگی‌ های سفارشی نظیر چسبدار ساده، چسبدار مسلح و روکش‌ آلومینیوم با ضخامت‌ های متنوع از قبیل ۱۳0، ۱۷۰، ۲۳0 و۴۰۰ میکرون تولید و به سفارش دهندگان تحویل می‌گردد.

همچنین نمونه‌ هایی از انواع عایق الاستومری به‌شکل خام و فاقد چسب تهیه و هنگام نصب با چسب‌ های ویژه بر روی سطوح مورد نظر الصاق می‌شوند.

برای اطمینان از وجود چسبندگی لازم در این محصولات از چسب‌ هایی هماهنگ با متریال خود عایق‌ ها و یا برزنتی و با چسبندگی بالا استفاده شده و درزها نیز به‌شکل کامل عایق‌ بندی می‌شوند.

به این ترتیب هر گونه ورود و خروج هوا، رطوبت و ذرات غبار به این سیستم غیر ممکن شده و مجموعه در برابر این عوامل محفوظ می‌شود.

مجموعه سانا عایق مفتخر است تمامی خدمات مربوط به عایق صوتی سقف را در اختیار شما قرار دهد.


قیمت عایق روکشدار مسلح

از نکات مهم در خرید عایق با روکش مسلح موضوع قیمت قیمت است که برای بسیاری از مشتریان در اولویت قرار دارد. گرچه نظر اهل فن با این موضوع منافات دارد.

آنها کیفیت کاربردی تولیدات را شرط اول برای داشتن یک خرید موفق می‌دانند و بر نظر خود با تکیه بر تجربه استفاده مفید و موفق از این ملزومات اصرار می‌کنند.

در هر حال برند های مختلف داخلی و خارجی عرضه کننده این ملزومات با رعایت استاندارد های برتر جهانی در حال تولید و عرضه این محصولات بوده که نتیجه آن بالا رفتن سطح کیفی کار، ایمنی سیستم‌ های لوله‌ کشی و نیز طولانی‌ تر شدن عمر مفید آنهاست.

این مورد به ویژه در مخازن بزرگ با سطح وسیع که نیازمند انواع ضخیم و بادوام این عایق‌ ها هستند به‌ وضوح خودنمایی می‌کند. در این موارد اغلب از نمونه‌ های الاستومری رولی استفاده می‌شود.

اجرای گارانتی‌ های قوی و معتبر نیز همواره بخش ثابتی از پروسه کاربرد عایق روکش دار مسلح به‌شمار می‌آید.

هزینه عایق روکشدار مسلح در هر شکل تضمین کننده دوام بالا و محافظت قوی از این تاسیسات است که با مخارج تهیه مجدد یا تعمیرات آنها قابل قیاس نیست.


سخن آخر...

محافظت از سیستم‌ های لوله‌ کشی، تاسیسات، مخازن و دیگر سطوح نیازمند به پوشش در تجهیزات صنعتی همواره بخشی از پروسه عایق‌ کاری بوده و هست. در ملزومات مدرن ابداع شده برای این کار نظیر عایق روکشدار مسلح بهترین کیفیت مواد و فناوری ساخت به‌ کار گرفته شده تا از هر گونه نفوذ مواد مضر برای مجموعه جلوگیری به‌عمل آید.

نتیجه کار تولید عایق‌ های الاستومری با بیشترین قدرت محافظت در برابر ورود آب، رطوبت و بخار و حتی ذرات گرد و غبار به درون این مجموعه است.

فرایندی که برای کاربران صرفه اقتصادی و برای مجریان سهولت در اجرا و سرعت عمل را به‌دنبال داشته است. همچنین به ‌این طریق بر طول عمر اجزای این تاسیسات افزوده شده و هزینه‌ های جانبی نظیر مخارج تعویض و تعمیرات حذف و سود اقتصادی نصیب مجموعه می‌گردد.

با عایق با روکش مسلح تجربه جدیدی از عایق‌ های نسل جدید خواهید داشت!

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عایق چاکدار چسبدار مسلح با کارشناسان ما تماس بگیرید.

با ما تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید

زبان مورد نظر را انتخاب نمایید
FA EN FA