Menu
مشاور آنلاین

عایق های لاستیکی صوتی کف

Scroll Down

عایق های لاستیکی صوتی کف

محصولی است با عملکرد بالا که عمدتا با هدف کاهش صدای کوبه ای در کف استفاده میشود.

در این محصول از دو لایه استفاده شده است: یک لایه پلی اتیلن با پوشش الیاف نبافته که برای محافظت از سطح محصول بکار رفته ، این در حالی است که در لایه دیگر از نسل جدید الیاف پلی استر بازیافتی استفاده شده است.

کاربرد:

به علت سازگاری با انواع کف سازی یک محصول ایده ال برای عایق کاری صوتی بخش های افقی می باشد.

این محصول میتواند زیرکف شناور درست مانند قطعات بتنی پیش ساخته قرار گیرد.


مشخصات فنی

عنوان: عایق های لاستیکی صوتی کف

مدل: POLYSTIK/M

برند: Mappy

نوع : رول

ضخامت (mm): 6 میلی متر

سایز (in): رول های 1500 میلی متر * 75 متر

محصول سبز: محصول سبز

دوستدار محیط زیست: دوستدار محیط زیست

عایق صوتی و حرارتی: عایق صوتی و حرارتی

بدون تغییر در عملکرد با گذشت زمان: بدون تغییر در عملکرد با گذشت زمان

بدون ایجاد حساسیت: بدون ایجاد حساسیت

نصب آسان بدون دستکش و ماسک: نصب آسان بدون دستکش و ماسک

عدم پوسیدگی در شرایط مرطوب: دم پوسیدگی در شرایط مرطوب

مقاوم در برابر حمله حشرات: مقاوم در برابر حمله حشرات

شاخص کاهش صدا: STC - 52 db , RW 52 db

شاخص تراز فشار کوبه ای: IIC 68db

کشور: ایتالیا

عایق لاستیکی صوتی کف

عایق لاستیکی صوتی کف گزینه‌ای مناسب برای مبارزه با آلودگی صوتی و مضرات ناشی از آن است. همه ما بعد از گذراندن یک روز کاری پرمشغله، به استراحت و تمدد اعصاب نیاز داریم.

پیشرفت تکنولوژی و به‌دنبال آن گسترش زندگی شهر‌نشینی، آلودگی صوتی زیادی را در سال‌های اخیر موجب شده است. تمرکز جمعیت در مراکز شهر‌ی و ساخت آپارتمان‌های بلندمرتبه با واحد‌های زیاد، مخل آسایش افراد شده و مشکلاتی را برای آن‌ها ایجاد کرده است. به‌گونه‌ای که امروزه عایق‌بندی ساختمان‌ها در برابر صوت به امری الزامی تبدیل شده است.

در این مقاله نخست در مورد عایق‌های لاستیکی و لزوم استفاده از آن‌ها سخن گفته و در ادامه می‌خوانیم:

• نمونه‌های مختلف عایق لاستیکی کف

• مزایای استفاده از عایق صوتی در کف خودرو

• ویژگی‌های عایق لاستیکی صوتی کف

• کاربرد این نوع عایق در صنایع گوناگون

• قیمت و نحوه خرید عایق‌ها و دلایل نوسان بهای آن‌ها در بازار

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره تایل عایق صوتی دیوار هستید به این صفحه مراجعه کنید.


عایق لاستیکی صوتی کف: مطمئن، مقاوم و کاربردی

انقلاب صنعتی از بزرگ‌ترین دگرگونی‌های بشر در چند قرن اخیر بوده که تغییر سبک زندگی افراد را به‌دنبال داشته است. راه‌اندازی کارخانه‌های مختلف و نیاز به نیروی کار، افراد زیادی را از روستاها به سمت شهر کشاند.

اما فضای شهری جوابگوی مسکن این جمعیت رو به رشد نبوده و ساخت آپارتمان تنها راه حل موجود برای اسکان آن‌ها بود.

به دنبال آن زندگی آپارتمان‌نشینی متداول شد که با وجود مزایا و راحتی که پدید آورد، مشکلات زیادی نیز برای ساکنین این اماکن مسکونی به همراه داشت.

یکی از عمده‌ترین مشکلات، انتقال صدای طبقات مجاور از دیوار‌های جانبی یا سقف و کف خانه‌ها به یکدیگر بود. خوشبختانه در عصر حاضر شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در صنعت ساختمان‌سازی و رفع مشکلات آن بوده‌ایم. ساخت عایق‌های صوتی تحول بزرگی در جهت بالا بردن کیفیت زندگی آپارتمان‌نشینی ایفا کرده است.

این عایق‌ها نه‌تنها از انتقال اصوات مزاحم به سایر طبقات جلوگیری می‌کنند، بلکه به نوعی موجب استحکام بیشتر ساختمان در برابر حوادث گوناگون نیز می‌شوند.


انواع عایق لاستیکی صوتی کف

از زمان تولید اولین عایق‌های صوتی زمان زیادی نمی‌گذرد اما پیشرفت فن‌آوری در این زمینه سرعتی باورنکردنی داشته است. عایق‌های اولیه اغلب به منظور تعدیل دما و پیشگیری از هدر رفتن انرژی استفاده می‌شد و برای ساخت آن‌ها از مواد معدنی یا چوب و پنبه نسوز استفاده می‌شد.

اما امروزه شاهد تولید نمونه‌های مختلف عایق لاستیکی صوتی کف هستیم که از فرمولاسیون مدرن در ساخت آن‌ها استفاده شده است. این عایق‌ها به‌صورت روکار و یا توکار مورد استفاده قرار می‌گیرند.


عایق لاستیکی صوتی کف روکار

امروزه در اغلب خانه‌هایی که طبق استاندارد‌های جهانی ساخته ‌می‌شوند، عایق‌های صوتی و حرارتی در لایه‌های داخلی استفاده می‌شود. اما خانه‌های قدیمی به این گونه سیستم‌ها مجهز نبوده و مشکل انتقال صدا موجب محدودیت‌هایی برای ساکنین این خانه‌ها می‌شود. از طرفی تخریب کف ساختمان و کار گذاشتن عایق توکار به صرف زمان و هزینه سنگینی نیاز دارد.

بهترین راه برای حل مشکل خانه‌های قدیمی نصب عایق لاستیکی صوتی کف ساختمان به‌صورت روکار است. این نوع عایق نسبت به نمونه‌های دیگر هزینه کمتری برای سازنده به‌همراه دارد.

سروصدای دویدن بچه‌ها هنگام بازی یکی از مشکلات اجتناب‌ناپذیر در ساختمان است که در برخی موارد منجر به مشاجره میان همسایه‌ها می‌شود. استفاده از عایق لاستیکی صوتی کف اتاق گزینه‌ای مناسب برای پیشگیری از انتقال صدای بازی بچه‌ها به طبقه پایین است.

ضخامت کم در عین مؤثر بودن از مزیت‌های عایق لاستیکی صوتی کف منزل بوده و موجب استقبال کاربران گردیده است. بسیاری از پیمانکاران هنگام بازسازی منازل قدیمی، لایه‌ای از عایق لاستیکی روکار را نصب و روی آن را با کف‌پوش مناسب می‌پوشانند.

به این ترتیب در کنار حل مشکل انتقال صدا، نمای کف ساختمان نیز زیبا می‌شود.


عایق لاستیکی صوتی کف توکار

در گذشته کف اغلب خانه‌ها پس از ساخت با لایه‌ای از موکت و فرش پوشانده می‌شد.

اما امروزه نمای کف ساختمان‌ها اغلب از سنگ یا سرامیک بوده و بخشی از دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود. به این ترتیب صدای راه رفتن، جاروبرقی یا کشیده شدن مبل و اجسام دیگر بر روی زمین به‌راحتی به طبقه پایین منتقل می‌شود.

عایق لاستیکی صوتی کف آپارتمان در صورت استفاده به‌صورت توکار نه‌تنها مانع از انتقال صداهای مزاحم به طبقه زیرین نمی‌شود، بلکه تاثیری بر نمای سنگ یا پارکت کف نیز نخواهد داشت.

اغلب این عایق‌ها دیرسوز بوده و هنگام آتش‌سوزی از انتقال حریق به سایر نقاط ساختمان پیشگیری می‌کنند. وزن پایین آن‌ها نیز موجب پایین آمدن وزن کلی سازه شده و هنگام وقوع حوادثی هم‌چون زلزله، مانع از ریختن آوار سنگین بر روی ساکنین می‌گردند.

به این ترتیب عایق لاستیکی صوتی کف خانه، ابزاری کاربردی و چندمنظوره برای بالا بردن کیفیت زندگی در ساختمان‌های مدرن است.


عایق لاستیکی صوتی کف خودرو

در گذشته خودرو صرفا وسیله‌ای برای جابه‌جایی بود اما امروزه گستره فعالیت‌های آن فقط به این مورد محدود نمی‌شود. برخی افراد ساعات زیادی از وقت خود را در خودرو می‌گذرانند. به همین دلیل عایق کردن ماشین و ایجاد محیطی آرام و بی‌صدا اقدامی الزامی است.

امروزه بیشتر افراد علاقه زیادی به پخش موسیقی هنگام رانندگی دارند اما گاهی صدای موتور ماشین و هم‌چنین شلوغی شهر و... امکان شنیدن هر صدایی را از سرنشینان سلب می‌کند.

معمولا بهترین راه برای کاهش صداهای مزاحم استفاده از عایق لاستیکی صوتی کف است که مانع ورود صدای اصطکاک چرخ‌های ماشین با آسفالت می‌شود. البته استفاده از عایق لاستیکی صوتی کف خودرو به این بخش محدود نمی‌شود. اغلب عایق‌های صوتی علاوه بر صدا از ماشین در برابر رطوبت و ضربه نیز محافظت می‌کنند.

به این ترتیب عایق لاستیکی صوتی کف ماشین علاوه بر ممانعت از ورود صداهای مزاحم به درون ماشین، از آن در برابر ضربه‌های احتمالی محافظت کرده و طول عمر مفید قطعات آ‌ن‌را نیز افزایش می‌دهد.

بسیاری از افرادی که به دنبال آرامش بالا هنگام رانندگی هستند، از قابلیت‌های این نوع عایق در درب‌ها و سقف ماشین نیز بهره برده و مانع ورود صداهای مزاحم به درون ماشین می‌شوند.


ویژگی‌های عایق لاستیکی صوتی کف

اغلب عایق‌های لاستیکی کف نصب آسان و سازگاری زیادی با محیط‌های مختلف دارند. به همین دلیل این محصولات، گزینه‌ای ایده‌آل برای استفاده در مکان‌هایی مانند آپارتمان، ماشین، تاسیسات صنعتی و... به‌شمار می‌آیند.

این تولیدات، علاوه بر بهداشتی بودن، دوست‌دار محیط زیست بوده و در صورت بازیافت و برگشت به طبیعت، آسیبی به آن وارد نمی‌کنند. مواد سازنده آن‌ها به‌گونه‌ای است که از رشد و تکثیر انواع کپک و قارچ نیز جلوگیری می‌کند.

علاوه بر این در برابر حرارت نیز مقاوم بوده و در صورت بروز حریق، از انتقال و گسترش شعله‌های آتش به نقاط دیگر پیشگیری می‌کنند.

از ویژگی‌های دیگر این محصولات، ماندگاری بالا و عدم تغییر در گذر زمان است که آن‌ها را به محصولی باکیفیت، مقرون‌به‌صرفه و پرطرفدار تبدیل کرده است.


کاربرد‌های عایق لاستیکی صوتی کف

در عصر حاضر عایق‌های لاستیکی به یکی از کاربردی‌ترین مصالح ساختمانی و تاسیساتی تبدیل شده‌اند. این قطعات در صنایع ساختمانی، خودروسازی، دکوراسیون داخلی و بیرونی سازه‌ها و... کاربرد‌های فراوانی دارند به‌گونه‌ای که استفاده آن‌ها در بیشتر صنایع از کاربرد به الزام تبدیل شده است.

امروزه بسیاری از افراد کارگاه تولیدی خود را در ساختمان‌های تجاری راه‌اندازی می‌کنند. عایق لاستیکی صوتی کف، مانعی قوی در برابر انتقال صدای کارگران و دستگاه‌ها به واحد‌های مجاور است.

برخی آموزش‌کده‌های موسیقی نیز علاوه بر آکوستیک کردن دیوار‌ها، کف ساختمان را نیز عایق بندی می‌کنند تا صدای تمرین کارآموزان موجب سلب آرامش ساکنین دیگر نشود.


قیمت عایق لاستیکی صوتی کف

اگر سری به بازار فروش عایق زده و قصد خرید داشته باشیم، با انبوهی از نمونه‌های مختلف با قیمت‌های متفاوت مواجه خواهیم شد.

عمده‌ترین دلیل اختلاف قیمت، تفاوت در متریال مصرفی این محصولات است. هرچه ترکیبات مورد استفاده در عایق‌های لاستیکی کف مرغوب‌تر باشند، قیمت بالاتری نیز برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود.

گرچه بسیاری از نمونه‌های موجود بازار در داخل کشور تولید می‌شوند، اما وارداتی بودن برخی تجهیزات و مواد اولیه مورد استفاده، تاثیر زیادی در هزینه عایق لاستیکی صوتی کف دارد.

بالا رفتن قیمت جهانی دلار و تحولات سیاسی منطقه نیز از مواردی است که بر قیمت عایق لاستیکی صوتی کف تاثیر‌گذار است.

در چند سال اخیر کشور‌های صنعتی بزرگ، پیشرفت‌های زیادی در زمینه تولید عایق لاستیکی صوتی کف به‌دست آورده‌اند.

کشور ما نیز از کشور‌های پیشرو در زمینه تولید انواع عایق و صادرات آن به کشور‌های حوزه خلیج فارس است.

با توجه به تنوع بالای عایق‌ها، خرید این محصول بهتر است با مطالعه قبلی و مشورت افراد مطلع در این زمینه صورت پذیرد. چرا که استفاده از عایق لاستیکی صوتی کف مناسب هر بخش، تاثیر زیادی در کیفیت کار تمام‌شده و راندمان آن دارد.

استقبال زیاد مدیران پروژه‌های صنعتی و ساختمانی از این محصولات، موجب تولید محصولات تقلبی توسط افراد سودجو شده است.

بر این اساس بهتر است خرید از مراکز فروش معتبر انجام شود. خوشبختانه در سال‌های اخیر برخی فروشندگان اقدام به راه‌اندازی سایت و فروش محصولات خود به‌صورت اینترنتی می‌کنند که خرید را برای مشتریان آسان‌تر کرده است.


سخن آخر

امروزه آلودگی صوتی به یکی از معضلات زندگی شهری تبدیل شده است. بسیاری افراد در طول روز و محل کار ناچارند صدای شلوغی شهر را تحمل کنند. اما تداوم این صداها در محل زندگی و هنگام استراحت ممکن است موجب وارد آمدن آسیب‌های روانی به افراد شود.

از طرفی ساعات پایانی روز، تنها تایم آزاد برخی شاغلین برای رسیدگی به کار‌های خانه و نظافت آن است.

نصب عایق لاستیکی صوتی کف از ورود صداهایی که ممکن است از طبقه پایین یا بالا شنیده شود، ممانعت کرده و فضایی آرام و بی‌صدا برای استراحت و خواب فراهم می‌آورد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عایق حرارتی برودتی صوتی با کارشناسان ما تماس بگیرید.


عایق لاستیکی کف

استفاده از عایق لاستیکی کف به گرم و مطبوع نگه داشتن فضای داخلی ساختمان کمک می کند. این عایق ها خصوصا در فصل زمستان بسیار کاربردی هستند. در طول سال چه در فصل گرم و چه در فصل سرد سال، باید حتما هزینه های سیستم گرمایشی و سرمایشی را کنترل کنید.

برای کنترل این هزینه ها باید از تجهیزات مختلفی مثل عایق استفاده کنید. عایق بندی در بخش های مختلف ساختمان اجرا می شود که کف هم از این قاعده مستثنا نیست. به طور کلی استفاده از عایق لاستیکی کف هم کیفیت زندگی و کار برای شما را بهتر خواهد کرد و هم در هزینه های شما تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از انرژی از طریق کف هدر می رود، عایق بندی این قسمت اهمیت زیادی دارد. در ادامه این مقاله قصد داریم به صورت مفصل درباره مزایای عایق لاستیکی و تاثیر آن بر ساختمان صحبت کنیم.


چرا عایق لاستیکی کف مهم است؟

کف زمین یکی از بخش های خانه و ساختمان است که گاهی عایق بندی آن نادیده گرفته می شود. عایق لاستیکی کف مانعی بین خانه گرم یا خنک با هوای بیرون ایجاد می کند.

عایق بندی کف ساختمان تا حد زیادی در هزینه های سرمایش و گرمایش تاثیر می گذارد. این نکته را به خاطر داشته باشید که یک کف بتنی تا 30 درصد از انرژی شما را هدر می دهد. سرمایه گذاری بر عایق هایی مثل عایق لاستیکی کف یک کار منطقی است. در ادامه به مزایای عایق لاستیکی کف نسبت به عایق های دیگر اشاره می کنیم.


مقرون به صرفه بودن

از نظر ظاهری یک عایق لاستیکی کف شباهت زیادی به عایق پی وی سی کف دارد. یکی از فاکتور هایی که مشتریان عایق کف نگران آن هستند، دوام و طول عمر آن است. از مهم ترین مزایایی که می توانیم درباره عایق لاستیکی به آن اشاره کنیم، طول عمر بالاست.

این عایق در مقایسه با رقیبان خود شاید هزینه بیشتری داشته باشد ولی یک سرمایه گذاری طولانی به حساب می آید. گاهی اوقات کفپوش های لاستیکی تا 30 سال دوام می آورند.

از همین رو خرید آن ها یک انتخاب به صرفه محسوب می شود. از نظر هزینه تعمیر و نگهداری باید گفت که عایق لاستیکی کف کم هزینه تر خواهد بود. بسیاری از کفپوش های عایق با هزینه پایین در طولانی مدت گران ترین هزینه ها را خواهند داشت؛ زیرا دائما به تعمیرات و نگهداری نیاز دارند.


انعطاف پذیری بالا داشتن

معمولا عایق لاستیکی را به ساختمان های تجاری و صنعتی پیشنهاد می کنیم. این عایق مقاومت بالایی دارد و برای مکان های پر رفت و آمد و شلوغ گزینه خوبی به حساب می آید.

با توجه به مقاومت بالای این کفپوش، دوام و ماندگاری آن هم بالاست. خاصیت ارتجاعی عایق لاستیکی کف توسط یک لایه از پلی اورتان تقویت شده است. این لاستیک می تواند در برابر ضربه و شرایط سخت مقاومت کند.

علاوه بر آن این عایق در برابر مواد مختلفی از جمله روغن، مواد شیمیایی و... به خوبی مقاومت می کند. ضربه های سنگین باعث ترک خوردگی و خراش به عایق لاستیکی کف نمی شوند. به طور کلی به راحتی می توانید از این عایق در مکان های مختلف استفاده کنید، بدون اینکه نگران آسیب به آن در طول زمان باشید.

با ما تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید

زبان مورد نظر را انتخاب نمایید
FA EN FA