سانا عایق سانا عایق سانا عایق
Menu
مشاور آنلاین

عایق الاستومری ضد حریق

Scroll Down


عایق الاستومری ضد حریق

عایق خارجی نسوز استاندارد از ملزومات اصلی ساخت و ساز و تجهیز ساختمان به‌شمار می‌آید. امروزه عایق‌ های الاستومری در سیستم‌ های کانال تهویه مطبوع و گرمایشی و سرمایشی بسیار پرکاربرد بوده و نقش مهمی در صنایع ساختمانی، نفت، گاز و پتروشیمی ایفا می‌کنند.

مزیت‌ های بهداشتی و زیست محیطی نیز باعث شده این نوع عایق از اقبال بیشتری نسبت به نمونه‌ های کلاسیک برخوردار باشد. ساختار سلولی بسته، نصب آسان و تنوع در اشکال تولید را نیز می‌توان به مزیت‌ های این نوع عایق افزود.


عایق خارجی نسوز استاندارد

عایق‌ کاری بخش‌ های مختلف ساختمان و تجهیزات، امروزه به شاخه‌ ای مهم و کلیدی در صنایع گوناگون تبدیل شده است. از صنعت ساختمان و عمران تا نفت و پتروشیمی همه جا نیاز به ملزوماتی برای تکمیل پوشش دیواره‌، کانال‌ و لوله‌ های به‌ کار رفته در سازه‌ ها کاملا مشهود است.

استفاده از عایق‌ های حرارتی و برودتی و عایق الاستومری نیز به نوبه خود فواید و کاربرد های وسیعی یافته که صرفه‌ جویی در مصرف انرژی و پیشگیری از اتلاف آن بخشی از آن ها به‌ شمار می‌آیند

در این میان پیروی از استاندارد های سختگیرانه اروپایی و کاربرد ملزومات باکیفیت و شیوه‌ های نوین و اصولی نصب و به‌ کارگیری نصابان حرفه‌ ای برای تجهیز بخش‌ های مختلف به این عایق‌ ها هر یک سهمی در بالا بردن سطح کیفی کار ایفا می‌کنند.

عایق خارجی نسوز استاندارد نمونه‌ ای از این شیوه عملکرد است که در قالب محصولات متنوعی این روز ها در بازار عرضه می‌شود.

توجه به اصالت کالا از اصول مهم در این مسیر بوده و نیاز به دقت بالایی در انتخاب را ایجاب می‌کند. علاوه بر خرید از برند های معتبر، کمک گرفتن از مشاورین راهنما در قالب کارشناس فروش نیز می‌تواند در این مسیر به کاربران این محصولات کمک کند.

اگر به دنبال اطلاعات درباره فلنج پیش ساخته هستید به این صفحه مراجعه کنید.


از کاربرد ها و تنوع عایق خارجی نسوز استاندارد چه می‌دانیم؟

عایق‌ ها نقش مهمی در بهبود سازه‌ های کاربردی و حفظ ایمنی آن ها دارند. همچنین تاثیر آن ها در ایمن سازی فضای کار و زندگی را نمی‌توان نادیده گرفت.

از نقش مهم این ملزومات در عایق‌ سازی بنا های مسکونی در برابر رطوبت و سرما تا کاربرد آن ها در مخازن، کانال‌ ها و تاسیسات به‌ عنوان نگهدارنده و محافظ سیستم‌ های ‌سرمایش و گرمایش هر یک بخشی از کاربرد های این تجهیزات را تشکیل می‌دهند.

تنوع این محصولات در انواع پشت‌ چسب‌ دار، رولی ساده، رولی پروتکت بلک، رولی با روکش آلومینیوم، و نیز رولی شانه تخم‌ مرغی و عایق‌ های لوله‌ ای قابل مشاهده است. گوناگونی که کاربرد بهینه این محصولات را رقم زده و باعث به‌ کارگیری مفید، اصولی و حرفه‌ ای آنها در موقعیت‌ های مختلف شده است.

اما به‌ طور کلی 3 گروه عایق‌ های الاستومری ساده، لوله‌ای و دارای روکش را در این مجموعه می‌توان تشخیص داد.

این تولیدات از نظر ضخامت نیز دارای استاندارد های متنوعی هستند که بسته به مکان و نوع استفاده، انتخاب هر یک می‌تواند مفید واقع شود.

برخی از مهم‌ ترین الزامات کاربردی این محصولات بستگی به شرایط آب و هوایی، میزان رطوبت یا خشکی محیط و شرایط جوی محیط داشته و به انتخاب تخصصی عایق خارجی نسوز استاندارد منجر می‌شود.

از بزرگترین مزایای این محصولات بالا بودن طول عمر مفید آن هاست که علاوه بر صرفه‌ جویی در خرید این نوع عایق‌ ها، زمان و انرژی مصرفی برای نصب آن ها را نیز به‌ طرز چشم گیری کاهش می‌دهد.

مجموعه سانا عایق مفتخر است تمامی خدمات مربوط به عایق هوابرد صوت را در اختیار شما قرار دهد. 


عایق ضد حریق چیست؟

عایق الاستومری ضد حریق متشکل از مواد انعطاف‌ پذیر سلولی به شکل سلول بسته و با دوامی است که در برابر انتقال سرما و گرما مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد.

به علاوه این محصول در برابر بخار آب و نفوذ رطوبت نیز از مقاومت خوبی برخوردار است. ویژگی که نصب آن را به اخرین مرحله از ایجاد پوشش ساختمان در برابر عوامل طبیعی تبدیل نموده و از اجرای لایه‌ های محافظتی بیشتر معاف می‌کند.

به این ترتیب ضمن صرفه‌ جویی در مصالح و زمان، اجرای عایق خارجی نسوز استاندارد کاربران را از اجرای مراحل بیشتر و کار اضافه‌ نیز مصون می‌کند. این نوع عایق به‌ دلیل دارا بودن مزایای کاربردی فراوان امروزه به مطرح‌ ترین نوع عایق در بخش ضد حریق و پوشش سرمایشی و گرمایشی تبدیل شده است.

در ادامه متن مروری خواهیم داشت بر مزایایی که عایق الاستومری ضد حریق را به محصولی ممتاز و بسیار کاربردی تبدیل نموده است.


آشنایی با مزایای عایق الاستومری ضد حریق


• انعطاف‌ پذیری بالا و خاصیت تاب خورندگی قوی

قابلیت استفاده در موقعیت‌ های مختلف از ویژگی‌ های این نوع عایق خارجی نسوز استاندارد است. موردی که کاربرد وسیع این نوع عایق ضد حریق را در صنایع و موقعیت‌ های گوناگون رقم زده است.


• طول عمر و پایداری بالا

مشکل دوام کوتاه مدت و آسیب‌ های ناشی از آن در عایق الاستومری حل شده و دوام بالای این بخش از عایق خارجی نسوز استاندارد آن را به محصولی پایدار با ماندگاری بالا تبدیل کرده است.


• مقاوم در برابر خوردگی

خوردگی در شرایط آب و هوایی متنوع و در برابر واکنش‌ های اسیدی یکی از نقطه ضعف‌ های انواع عایق کلاسیک به‌شمار می‌آمد. امروزه و با کاربرد عایق‌ های الاستومری با خاصیت مقاومت در برابر خوردگی این مشکل برطرف شده و استفاده از عایق خارجی نسوز استاندارد با مزیت حذف خوردگی به روتین کاربرد این تولیدات بدل شده است.


• پاک، غیر سمی و دوست‌دار محیط زیست

یکی از مشکلات مهم در مسیر کاربرد عایق‌ های گوناگون طی سال‌ ها مشکلات زیست محیطی ناشی از آسیب‌ هایی بوده که از ورود این مواد به طبیعت شکل گرفته است. با ابداع نسل جدید این محصولات که در قالب عایق خارجی نسوز استاندارد و عایق‌ های الاستومری وارد بازار شده، این مشکلات حل شده و محصولات دوستدار محیط زیست تولید شده‌اند.


• نصب آسان

نصب عایق سرمایشی و گرمایشی به‌ عنوان یکی از مراحل تکمیل سازه و تجهیزات مرتبط با آن مستلزم صرف زمان و هزینه بوده و انتخاب موردی با نصب آسان می‌تواند نقش مهمی در سرعت و سهولت روند کار ها در این بخش داشته باشد. این نمونه از عایق‌ های ضد حریق دارای مزیت نصب آسان بوده و به‌ راحتی قابل نصب هستند.


• مقاوم در برابر ضربه و فشار

ساختار عایق خارجی نسوز استاندارد به‌ نحوی است که با ضربه، سایش و فشار دچار آسیب نمی‌شود و دوام بالای آن مخدوش نمی‌گردد. به این دلیل نیز کاربرد این ملزومات در محیط‌ های کاری، صنعتی و پرتنش خالی از اشکال است.


• قابلیت چسبندگی و پذیرش رنگ بالا

تنوع محصولات عایق به‌ دلیل خواص فیزیکی هر یک، نیاز به چسب و رنگ‌ های سازگار با این محصولات را هم به‌دنبال داشته است. اغلب محصولات عایق خارجی نسوز استاندارد سازگاری بالایی با سایر پلیمر ها و چسب‌ های متصل کننده داشته و نصب آن ها از این نظر چندان دشوار نیست.

از طرفی رنگ زدن عایق‌ ها در بخش‌ های روکار برای زیبایی و نقش دکوراتیو و در بخش‌ های پنهان عایق‌ کاری برای دوام و ماندگاری بیشتر کاری معمول است. استفاده از عایق‌ های الاستومری با خاصیت رنگ‌ پذیری بالا این مورد را با سهولت بالایی قابل اجرا می‌کند.


• مقاوم در برابر گرد و غبار، آلودگی، بخار آب و رطوبت

عوامل آلاینده فیزیکی موجود در هوا مانند گرد و غبار و رطوبت می‌توانند در دراز مدت موجب آسیب به لایه‌ های عایق شده و از تاثیرات آن کم کند. به علاوه ترکیب این عایق‌ ها با چنین مواردی می‌تواند به تولید ترکیبات جدید و مضری منجر شود که به افراد و محیط زیست آسیب وارد می‌کند.


• ضریب انتقال حرارت بسیار پایین

این مورد به‌ ویژه برای عایق‌ های ضد حریق از ارزش و اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در مصارف گوناگون مفید واقع می‌شود.


• عایق الاستومری ضد حریق مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش

انواع عایق ضد حریق الاستومری در برابر نفوذ اشعه ماوراء بنفش مقاوم بوده و از آسیب‌ های مرتبط با آن نیز مصون هستند. این مورد به‌ ویژه هنگام کاربرد آنها در مسیر لوله‌ های انتقال نفت، گاز و دیگر تولیدات پتروشیمی بسیار کارآمد است. تابش مستقیم، شدید و طولانی مدت آفتاب در این مسیر ها با وجود این خواص ضد اشعه تاثیر منفی چندانی بر عایق‌ های نامبرده به‌جا نمی‌گذارد.


• دوستدار محیط زیست

انواع عایق ضد حریق از نظر ایمنی در کاربرد در درجات متنوعی قرار می‌گیرند. این مزیت استفاده از عایق خارجی نسوز استاندارد را به گزینه‌ ای سالم و پرطرفدار بین عموم تبدیل کرده و از نگرانی‌ ها درباره آسیب‌ رسان بودن آن ها به بدن می‌کاهد، ضمن اینکه بر دوام و ماندگاری این محصولات نیز کاملا موثر است.


قیمت عایق الاستومری ضد حریق

تعیین قیمت محصولات عایق سرمایش و گرمایش و انواع عایق ضد حریق و الاستومری موضوعی ترکیبی و مرتبط با موارد گوناگون است. از جمله لازم است به متریال مصرفی در این ملزومات توجه شده و قیمت نهایی نسبت به این موارد تعیین شود.

نکته دیگر الزامات نصب و زمان و نفراتی است که برای این مورد به کار گرفته می‌شوند. این عامل نیز در تعیین قیمت انواع عایق موثر است. علاوه بر این، نوسانات قیمت ارز و تاثیرات آن بر قیمت اجزای این محصولات نیز تعیین کننده بوده و قیمت عایق خارجی نسوز استاندارد را تحت‌ تاثیر قرار می‌دهد.

کلیه این موارد را می‌توانید با مراجعه به سایت‌ های فروش و فروشگاه‌ های اینترنتی عرضه کننده این محصولات بررسی نمایید.

با این حال و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تنوع این محصولات و قیمت‌ های آن ها بهتر است با کارشناسان آشنا به فن، حاضر در سایت‌ های معتبر فروش این تجهیزات مشاوره نمایید.

ما در مقاله های قبلی درباره گواهینامه فنی عایق الاستومری توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.

با ما تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید