سانا عایق سانا عایق سانا عایق
Menu
مشاور آنلاین

عایق تولید داخل ایرانی

Scroll Down

عایق تولید داخل ایرانی


عایق تولید داخل ایرانی روزها شاهد بازار داغ عرضه و تقاضا در صنایع گوناگون است. کاربرد وسیع این نوع عایق در همه نمونه‌ ها با افزایش ساخت و سازها بالاتر رفته و نیاز به انواع عایق سرمایش و گرمایش، صوتی و رطوبتی نسبت به گذشته بیشتر شده است.

از طرفی کاربران این محصولات دلایل خوبی برای استقبال از نمونه‌ های داخلی دارند که از قیمت تا کیفیت محصولات را شامل می‌شود.


عایق تولید ایران

بناهایی که در آنها کار و زندگی می‌کنیم اغلب در معرض عوامل گوناگون قرار دارند. از نزولات جوی و تابش آفتاب تا رطوبت و تغییرات دما هر یک به‌نوعی بر این سازه‌ها و تاسیسات به‌کار رفته در آنها موثرند.

از طرفی عوامل فیزیکی خارجی نظیر صداهای ناخواسته نیز از عوامل آلاینده و آزاردهنده‌ای هستند که به‌شکل مستقیم یا غیرمستقیم بر شرایط محیطی ما موثرند.

در این میان کاربرد عایق‌ها به‌عنوان عاملی بازدارنده مانع از بروز و ورود این موارد شده و فضا را از مشکلات ناشی از آنها مصون می‌کند.

در سال‌های اخیر و با بالا گرفتن میزان تقاضا برای خرید عایق تولید داخل ایرانی، شرکت‌های زیادی در کشورمان دست به‌کار تولید این نوع عایق‌ها شده‌اند.

خوشبختانه با به‌کارگیری دانش روز دنیا توسط متخصصین داخلی در ساخت و عرضه آنها، این محصولات با کیفیت بالا تولید و به بازار صنعت ساختمان و دیگر صنایع مصرف کننده عرضه شده است.

تا جایی که امروزه بسیاری از کاربران، نمونه‌های داخلی را هم‌طراز انواع خارجی عایق دانسته و به‌دلایل مختلف از جمله قیمت مناسب، خرید عایق تولید داخل ایرانی را به نمونه‌های خارجی ترجیح می‌دهند.

در ادامه مطلب به‌دلایل اقبال عمومی به انواع عایق به‌ویژه نمونه‌های عایق تولید ایران و کاربردها و مزایای مصرف آنها می‌پردازیم.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره عایق شانه تخم مرغی هستید به این صفحه مراجعه کنید.


از عایق‌ کاری و موارد کاربرد آن چه می‌دانیم؟

در چند دهه اخیر به‌طرز چشمگیری بر وسعت و جمعیت شهرها افزوده شده است. به تبع این تغییرات، ساخت و سازها در همه بخش‌ها نیز افزایش یافته است. بدیهی است عایقکاری این سازه‌ها به‌نوبه خود مستلزم اجرای پروژه‌ های بزرگی است و به تهیه میزان زیادی لوازم و مواد و صرف نیروی انسانی زیادی نیاز دارد.

بسته به محل و نوع عایق‌کاری، مواد و ملزومات مورد استفاده با یکدیگر متفاوت خواهند بود. عایق‌های حرارتی، صوتی، عایق در برابر رطوبت و نمونه‌های سرمایشی از معروف‌ترین محصولات در این زمینه هستند.

کیفیت نهایی کار عرضه شده نیز به نوع این مواد و اجرای موفق و خوب مراحل عایقکاری بستگی دارد.

عایق‌های الاستومری با بیشترین میزان کاربرد و استقبال عمومی که در چند سال گذشته بر روی آنها صورت گرفته، امروزه بالاترین رتبه را از حیث کیفیت و تنوع به خود اختصاص داده‌اند.

تولیدکنندگان عایق الاستومری ایرانی نیز در این مورد عملکرد خوبی داشته‌اند. تولیدات این نوع عایق در کارخانجات داخلی با پیروی از اصول علمی کار صورت گرفته و محصول نهایی در رقابت با نمونه‌های وارداتی از محبوبیت خوبی برخوردار است.

به‌علاوه مزیت سازگاری با اقلیم‌ های آب و هوایی و شرایط کاربرد این محصولات نیز همواره برای نمونه‌های داخلی محفوظ است.

در ادامه این نوشتار به معرفی انواع عایق تولید داخل ایرانی می‌پردازیم.

با ما همراه باشید.

مجموعه سانا عایق مفتخر است تمامی خدمات مربوط به عایق آکوستیک را در اختیار شما قرار دهد.


تنوع بهترین عایق تولید ایران

عایق‌های الاستومری نسل جدید، مصنوعاتی پرکاربرد و ملزوماتی مفید هستند. از هر دو نظر کیفیت و تنوع، این مواد از پتانسیل بالایی برای اجرا برخوردارند که آنها را به نمونه‌هایی عالی نسبت به انواع قدیمی و کلاسیک این مواد تبدیل کرده است.

در کوتاه‌ترین تعریف، عایق الاستومری از مواد سلول بسته بر پایه اتیلین پروپیلن دی ان مونومر رابرر (EPDM) یا نیتریل بوتادین رابر (NBR) و پلی وینیل کلراید با علامت اختصاری(PVC) تشکیل شده است. این نوع عایق که دارای انعطاف‌پذیری بالایی نیز هست به‌دلیل این خاصیت از پارگی و‌ آسیب مصون بوده و دوام و ماندگاری بالایی دارد.

در حالی که نمونه‌های قدیمی مانند پشم شیشه با وجود مواد گیاهی و مصنوعات ناپایدار و فرایند ساخت قدیمی دارای مضراتی برای انسان و طبیعت بودند، در عایق تولید داخل ایران از نوع الاستومری که فاقد هرگونه مواد سمی و مضر است، شاهد محصولی ایمن برای بدن انسان و دوست‌دار محیط زیست هستیم.

به ‌همین دلیل نیز جایگزینی این تولیدات به‌جای نمونه‌های سنتی با استقبال خوب کاربران روبرو شده و در مدت کوتاهی پس از ابداع آنها مصارف فراوانی پیدا کرده‌اند.

این عایق‌ها در موارد زیر مفید و کاربردی هستند:


• عایق صدا یا آکوستیک:

نمونه‌های متنوع دیوارپوش، انواع شانه تخم مرغی، عایق‌ های صوتی دیوار مشترک روکار، عایق صوتی سقف و دیگر نمونه‌های این نوع عایق که کاربردهای وسیعی به‌ویژه در ساختمان‌های مسکونی و مراکز صدابرداری دارند.


• عایق رطوبتی:

این نمونه‌ها به‌ویژه در سازه‌های در معرض آب و رطوبت و تاسیساتی با این مشخصات کاربرد بیشتری دارند. هم‌چنین در مناطق مرطوب شمالی و آب و هوای شرجی جنوب این نوع عایق‌ها کماکان عملکرد بهینه خود را حفظ می‌کنند.


• عایق حرارتی برودتی:

این نمونه‌های وسیع الطیف بیشترین کاربرد را داشته و در هر دو نوع تاسیسات سرمایشی و گرمایشی مفید واقع می‌شوند. استانداردهای به‌کار رفته در این محصولات، حوزه‌های مشخصی از دما را مد نظر داشته و پوشش می‌دهند. تا جایی که دماهای بسیار بالا و پایین از نظر گرما و سرما برای کاربرد این نوع عایق‌ها در نظر گرفته شده که نشانگر عملکرد بهینه این ملزومات نیز هست.


• عایق‌ های الکتریکی:

این ملزومات به‌ویژه در ساختمان و برای پیشگیری از بروز مشکلات الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. تجهیزات برقی در ایستگاه‌های انتقال نیرو نیز از کاربران عمده این تولیدات به‌شمار می‌‌آیند.


• عایق ضدحریق:

پشم سنگ از نمونه‌های کلاسیک عایق ضد حریق است که در زمان ما نیز دارای مصارفی بوده و هنوز هم به‌کلی کنار گذاشته نشده است.در میان انواع عایق تولید داخل ایرانی این ماده در برابر هدایت الکتریکی کاملا نارسانا بوده و ضرری نیز برای انسان ندارد. بر این اساس و با توجه به عایق بودن همزمان آن در برابر صدا کاربرد وسیعی در این حوزه نیز دارد.


• عایق‌ های چند منظوره:

برخی از بهترین عایق الاستومری تولید ایران را می‌توان برای استفاده در همه بخش‌های اشاره شده به‌طور همزمان استفاده کرد. این محصولات با ترکیبات شیمیایی متنوعی ساخته می‌شوند که شامل همه فاکتورهای لازم برای محافظت از مواد و سازه‌های تحت پوشش خود به لحاظ تنش‌های سرمایی و گرمایی، رطوبت و حرارت مستقیم است. هم‌چنین این نوع محصولات عایق را می‌توان برای محافظت در برابر صداهای آلاینده و‌ آزاردهنده، نویزها و پارازیت‌ها نیز به‌کار گرفت.

در نهایت برخی از این عایق‌ها دارای خواص نارسانای الکتریسیته نیز هستند که آنها را به محصولاتی چند منظوره و بسیار مفید تبدیل کرده است.


ویژگی‌ عایق تولید داخل ایرانی

نمونه‌های گوناگون عایق تولید داخل ایرانی این روزها کاربرد وسیعی یافته‌اند. تا جایی که انتخاب نمونه مناسب از آنها که با الزامات کاربردی مورد نظر هماهنگی کامل داشته باشد نیاز به نگاهی تخصصی و شناخت این محصولات دارد.

از طرفی با وجود مزایا و ویژگی‌ها گوناگون بدون شک می‌توان ورد مناسب برای هر گزینه را در میان این تولیدات یافت. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های عایق تولید داخل ایرانی عبارتند از:

• نصب راحت و سریع

• چسبندگی بالا

• جایگزین ایده‌آل برای نمونه های عایق سنتی

• پایداری و ماندگاری در شرایط آب و هوایی و دماهای مختلف (بین 20- تا 180+)

• انعطاف‌پذیری بالا در برابر عوامل گوناگون از جمله لرزش سازه محل نصب

• مزیت‌های زیست محیطی

• ممانعت از پوسیدگی در سقف‌‌های سوله و شیروانی در صورت پوشش با عایق تولید داخل ایرانی

• صرفه‌جویی بالا در هزینه و زمان

• هماهنگ و سازگار با شرایط آب و هوایی کشورمان

• منطبق با استانداردهای سخت‌گیرانه اروپایی و امریکایی


صرفه‌ جویی در انرژی، مزیت درخشان عایق‌ های ایرانی!

در کنار ده‌ها مزیت و مورد کاربردی در عایق تولید داخل ایرانی، از مهم‌ترین مواردی که می‌توان به‌ آن اشاره کرد، موضوع صرفه‌جویی حداکثری در مصرف انرژی با کاربرد این نوع عایق‌هاست.

عایق تولید داخل ایرانی با پوشش کامل هرگونه خروجی و جلوگیری از نشتی مواد در انرژی به‌طور قابل ملاحظه‌ای صرفه‌جویی کرده و مصرف آن را کاهش می‌دهد. به‌علاوه حفظ سرمایش و گرمایش با این نوع عایق‌ها نیز مورد دیگری است که در کاستن از هزینه‌های مصرفی در این موارد تاثیر زیادی دارد.

علاوه بر این موارد، رعایت اصول نصب و اجرای بی‌نقص این عایق‌ها نیز تاثیر به‌سزایی در عملکرد بهینه آنها دارد. به این ترتیب شرکت‌ها و تولیدکنندگان عایق الاستومری ایرانی، کادر فنی و اجرایی باتجربه را جهت پیاده‌سازی یک عایق‌کاری کامل برای این نوع محصولات نیز به مشتریان خود ارائه می‌دهند. موردی که باعث صرفه‌جویی مضاعف در زمان و نیروی انسانی مجری انواع عایق تولید داخل ایرانی نیز می‌شود.

با یک محاسبه ساده به‌خوبی مشخص می‌شود که کاربرد این نوع عایق، ضمن کاهش هزینه‌های خرید عایق تولید داخل ایرانی از مزایای نصب آسان و حرفه‌ای نیز برخوردار بوده و در کل صرفه اقتصادی بالایی برای مشتریان به‌همراه دارد.


کلام آخر...

عایق‌ها و نیز انواع عایق تولید داخل ایرانی نقش مهمی در دنیای مدرن ساخت و ساز و تاسیسات امروزی دارند. از نقش چشمگیر آنها در صرفه‌جویی در مصرف انرژی تا تاثیر زیادی که در دوام و طول عمر سازه‌ها و تاسیسات دارند، همة جا رد پای محکم و قوی این ملزومات به‌روشنی دیده می‌شود.

علاوه بر این، مزایای کاربرد تولیدات داخلی این محصولات از جمله دریافت خدمات حین و پس از فروش، نصب آسان و سریع با حضور کارشناسان داخلی و اطمینان از دریافت گارانتی های ضمانت کیفی و بسیاری موارد دیگر را می‌توان در ردیف این موارد نام برد.

در نهایت با خرید عایق تولید داخل ایرانی محصولی سازگار با اقلیم آب و هوایی کشورمان و به‌طور همزمان بهره‌مند از استاندارهای اروپایی را دریافت می‌کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تولیدکننده عایق صنعتی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

با ما تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید