سانا عایق سانا عایق سانا عایق
Menu
مشاور آنلاین

عایق با خواص ویژه

Scroll Down

عایق با خواص ویژه و مزایا

عایق با خواص ویژه می تواند شما را از هزینه های زیاد انرژی نجات دهد. عایق ها با تنوع زیادی طراحی و تولید می شوند. مواد اولیه ای که برای ساخت عایق استفاده می شوند، متنوع هستند. این تنوع مواد اولیه و عایق ها به معنای برتری هر یک از انواع عایق ها بر دیگری نیست؛ بلکه گوناگونی عایق ها، آن ها را برای انواع ساختمان ها مناسب کرده است.

عایق بندی در انواع ساختمان تجاری، صنعتی و مسکونی اهمیت زیادی دارد. با استفاده از عایق ها می توانید از هدر رفتن انرژی تا حد زیادی جلوگیری کنید. عایق ها دمای داخل ساختمان را متعادل نگه می دارند.

هر یک از انواع عایق ها در جای خاصی از ساختمان نصب می شوند. هر چقدر وسعت عایق بزرگ تر باشد، هزینه های آن ها افزایش پیدا می کنید. البته این نکته به عوامل مختلف دیگری هم بستگی دارد. یک عایق با خواص ویژه در سقف، دیوار های داخلی، دیوار های خارجی، لوله ها و... مورد استفاده قرار می گیرد.

برای اینکه با عایق ها و اهمیت استفاده از آن ها بیشتر آشنا شوید، در ادامه درباره انواع عایق برای مکان های مختلف، فاکتور های مهم انتخاب عایق و انتخاب مدل عایق صحبت می کنیم.


انواع عایق با خواص ویژه برای مکان های مختلف

اگر به عایق بندی ساختمان فکر می کنید، احتمالا با مدل های مختلفی از عایق با خواص ویژه رو به رو خواهید شد. برای اینکه بهترین عایق را انتخاب کنیدئ، باید ابتدا به این نتیجه برسید که کدام قسمت ساختمان به عایق بندی نیاز دارد.

عایق بندی در ابعاد مختلف یک ساختمان امکان پذیر است. شما می توانید زیر شیروانی، کف و سقف را عایق بندی کنید. در ادامه با شکل های مختلف این عایق بندی آشنا خواهید شد.


عایق سقف

سقف یک ساختمان از مهم ترین بخش های آن است. با عایق بندی سقف یک ساختمان می توانید به کاهش کربن و ایجاد یک فضای کارآمد برای مصرف انرژی کمک کنید. برای عایق بندی این قسمت می توانید از پشم معدنی یا مواد بازیافتی استفاده کنید. عایق بندی سقف یک راه ایده آل برای حفظ گرمای داخل ساختمان و جلوگیری از خروج هوای مطبوع است.


عایق دیوار

دیوار یکی دیگر از بخش های مهم از ساختمان محسوب می شود که به کمک عایق با خواص ویژه پوشیده می شود. امروزه به محیط زیست اهمیت زیادی داده می شود. با استفاده از عایق بندی رد پای کربن در ساختمان کاهش پیدا می کند. معمولا استفاده از عایق با خواص ویژه برای دیوار نادیده گرفته می شود.


عایق زیر کف

اگر به عایق بندی کارآمد فکر می کنید، استفاده از عایق با خواص ویژه برای کف ساختمان را فراموش نکنید. عایق کاری کف ساختمان از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند. برای این نوع عایق کاری از تخته های عایق استفاده می شود که بسیار کارآمد هستند.

این تخته ها خصوصا برای کسانی که فضای زیادی در اختیار دارند، بهترین گزینه است. نکته مهم دیگری که درباره عایق با خواص ویژه وجود دارد، کاهش هزینه های انرژی در طولانی مدت است. به این ترتیب می توانید دستگاه های گرمایشی و سرمایشی را برای مدت زمان کوتاه تری روشن بگذارید.

کف یک ساختمان شامل تیرچه هایی است که وزن خانه را حفظ می کند. از همین رو بسیار اهمیت دارد که کف را خشک و عاری از پوسیدگی نگه دارید. به این منظور بهتر است که قبل از خرید عایق کاری با خواص ویژه از یک متخصص حرفه ای کمک بگیرید. بسیاری از متخصصین این کار می توانند با استفاده از رطوبت سنج یا سایر تجهیزات نیاز به عایق را شناسایی کنند.

با ما تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید