سانا عایق سانا عایق سانا عایق
Menu
مشاور آنلاین

عایق الاستومری آماده فلنج

Scroll Down

عایق الاستومری آماده فلنج


عایق الاستومری آماده فلنج

عایق الاستومری آماده فلنج بخش مهمی از زیرساخت ساختمان را فراهم می کند. با وجود مهم بودن عایق بندی در لوله ها و دیگر بخش های ساختمان، توجه کافی به آن نمی شود. هدف استفاده از انواع عایق لوله، ایجاد یک مانع بین محیط بیرون و البته محتویات داخل لوله است.

لوله های بدون عایق باعث کاهش راندمان، افزایش تراکم، یخ زدگی و حتی آسیب به افراد در صورت تماس با آن می شوند. به طور کلی عایق ها در انواع صوتی و حرارتی تولید می شوند. این در حالی است که نیاز ساختمان ها به عایق حرارتی بیشتر است. با توجه به اینکه یخ زدگی و خوردگی از آسیب های رایج به لوله هاست، باید در انتخاب عایق مورد نظر، این فاکتور ها را در نظر بگیرید.

هر چقدر عایق در برابر این آسیب ها مقاوم تر باشد، دوام بیشتر و عملکرد بهتری خواهد داشت. با وجود طیف وسیعی از کاربرد های عایق لوله، از مواد اولیه مختلفی هم برای عایق بندی استفاده می شود. هر یک از مواد اولیه برای مکان و کاربرد خاصی مناسب هستند.

برای اینکه عایق مورد نظرتان را پیدا کنید، باید به خوبی با انواع آن آشنا شوید. در ادامه درباره ماهیت عایق الاستومری آماده فلنج، ویژگی های این عایق، نیاز لوله های پلاستیکی و مزایایی که عایق الاستومری دارد، صحبت می کنیم.

ما در مقاله های قبلی درباره گواهینامه فنی عایق الاستومری توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.


ماهیت عایق الاستومری آماده فلنج 

عایق الاستومری آماده فلنج شامل لاستیکی مصنوعی است که از یک ساختار سلول بسته در لوله ها، ورق ها و رول ها تشکیل شده است. لبه بیرونی آن از یک سطح صاف همچون پوست تشکیل شده است که مانند بازدارنده بخار داخلی عمل می کند.

انعطاف پذیری عایق الاستومری نسبت به نمونه های مشابه همچون عایق صلب شیشه سلولی، پلی ایزو و فنولیک بیشتر است. به این ترتیب خطر شکستگی و ترک در آن کم است.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره عایق سنتی پشم شیشه هستید به این صفحه مراجعه کنید.


ویژگی های عایق الاستومری آماده فلنج

عایق الاستومری توانایی بالایی در کنترل تراکم سیستم های مکانیکی سرد دارد. به همین دلیل از آن به عنوان عایق لوله های سیستم های تهویه، سیستم های سرمایشی و لوله کشی استفاده می شود.

عایق الاستومری آماده فلنج به دلیل داشتن ویژگی های نفوذپذیری کم بخار آب، ساختار سلول بسته و بازدارنده بخار داخلی، در برابر یکی از رایج ترین مشکلات در صنعت ساختمان یعنی خوردگی لوله ها و تجهیزات ساختمانی مقاوم است.

در صورتی که عایق الاستومری آماده به درستی انتخاب و نصب شود، به طور موثری افزایش یا افت بیش از حد گرما و کنترل تراکم را کنترل می کند. به این صورت عمر دستگاه مکانیکی افزایش پیدا می کند و به زودی مستهلک نمی شود.

پیکی از قابل توجه ترین ویژگی های طراحی در فوم الاستومری ضخامت بالای آن است. برای محاسبه ضخامت عایق باید دمای سیال یا گاز، نوع لوله، اندازه لوله، دمای محیط، رطوبت نسبی و استفاده از پوشش بیرونی محافظ به صورت دقیق در نظر گرفته شود. از دیگر ویژگی های مهم عایق الاستومری آماده فلنج می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

مجموعه سانا عایق مفتخر است تمامی خدمات مربوط به عایق cryogenic سردخانه را در اختیار شما قرار دهد.


الزامات ایمنی آتش نشانی

آتش سوزی یکی از خطراتی است که باید با استفاده از تجهیزات و آمادگی قبلی از آن جلوگیری کنید. این استاندارد ایمنی یک مزیت قابل توجه در ساختمان سازی و استفاده از عایق الاستومری آماده فلنج است. همه پروژه ها به این ویژگی ایمنی در برابر آتش نیاز ندارند ولی استفاده از آن برای کسانی که ایمنی از ملزومات کار آن هاست، عایق الاستومری یک انتخاب ایده آل است.


محافظت در برابر یخ زدگی

یکی از خطراتی که لوله ها را تهدید می کند، یخ زدگی در آب و هوای سرد است. معمولا برای جلوگیری از این خطر از عایق ها استفاده می شود. در این شرایط از یک عایق الاستومری آماده هم برای جلوگیری از آسیب به سیستم لوله کشی و تجهیزات اطراف آن و هم برای جلوگیری از خاموش شدن دستگاه استفاده می شود.

با وجود اینکه از این نوع عایق برای جلوگیری از گرما و یخ زدگی استفاده می شود، محودیت هایی هم از نظر عمکردی دارد. در واقع عملکرد این نوع عایق به عوامل زیر بستگی دارد:

 • نوع سیال
 • دمای سیال
 • دمای محیط
 • اندازه لوله
 • نوع عایق
 • ضخامت عایق


مقاومت در برابر خوردگی

همانطور که گفتیم آسیبی به نام خوردگی، یکی از رایج ترین آسیب ها و مشکلاتی است که برای لوله ها پیش می آید. این آسیب هزینه های زیادی را برای ساکنین و صاحبان ساختمان به همراه می آورد.

خوردگی همان تخریب لوله های فلزی مثل مس و آهن است. خوردگی یکی از پر هزینه ترین آسیب هایی است که در صنعت ساخت و ساز جهانی وجود دارد. عواملی مثل گرد و غبار، کثیفی، گریس و روغن باعث تسریع آسیب خوردگی می شوند.

این آلودگی ها باید تمیز شوند وگرنه باعث آسیب های جدی به لوله می شوند. با وجود اینکه خوردگی یک آسیب و فرایند طبیعی محسوب می شود ولی قابل کنترل است. یکی از کار هایی که برای کنترل صورت می گیرد، استفاده از عایق است.

قبل از نصب عایق الاستومری آماده فلنج باید سطح لوله را به خوبی تمیز کنید و هرگونه آلودگی را از آن پاک کنید. متناسب با مواد یا گرد و غباری که روی لوله ها قرار گرفته است، می توانید از آب یا الکل دناتوره استفاده کنید.


سهولت نصب

یکی از ویژگی های قابل توجه در عایق الاستومری آماده فلنج سهولت در نصب آن است. این کار به راحتی در محل انجام می شود. به علاوه این عایق سبک وزن و انعطاف پذیر است که این ویژگی ها هم نصب را آسان می کنند و هم احتمال شکستگی را به حداقل می رسانند.


آیا لوله ها پلاستیکی به عایق بندی نیاز دارد؟

لوله ها در جنس و با مواد اولیه مختلفی تولید می شوند. در سال های اخیر لوله های از جنس مس و چدن جای خود را به لوله های پلاستیکی داده اند. در این جا مقاومت حرارتی لوله ها اهمیت دارد. پلاستیک ها انواع مختلفی دارند و هر یک از آن ها دارای مقاومت متفاوتی در برابر حرارت هستند.

متناسب با نوع پلاستیک، لوله های پلاستیکی 25 تا 35 درصد در برابر حرارت مقاوم بیشتری نسبت به فلزات دارند. پلاستیک، رسانایی حرارتی کمتری نسبت به فلزات دارد. در نهایت به این نتیجه می رسیم که متناسب با نوع لوله پلاستیکی و کاربردی که دارد، نیاز کمتری به عایق الاستومری آماده فلنج یا هر نوع دیگری از عایق بندی در آن وجود دارد.

ما در مقاله های قبلی درباره فروش بهترین عایق الاستومری توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.


مزایای عایق الاستومری آماده فلنج

عایق کاری می تواند در طولانی مدت مقداری از پول شما را ذخیره کند. این عایق می تواند به گرم نگهداشتن ساختمان و جلوگیری از اتلاف انرژی کمک کند. به طور کلی عایق کاری یک ساختمان مزایای زیادی دارد.

برای این که عایق بندی انجام دهید، بهتر است از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید. در ادامه درباره مزایای استفادخ از عایق الاستومری آماده فلنج برای لوله های بیشتر صحبت می کنیم.

 • عایق کاری به کاهش هزینه های شما کمک می کند

یک اتاق شیروانی با استفاده از عایق بندی لوله ها می تواند 10 تا 50 درصد از انرژی را ذخیره کند و از اتلاف آن جلوگیری کند. به این ترتیب هزینه های انرژی کاهش پیدا می کند. البته این نکته را به یاد داشته باشید که نصب و اجرای عایق الاستومری آماده فلنج به خوبی انجام شود وگرنه در طولانی مدت برای شما هزینه بر خواهد بود.

 • اتلاف حرارت به حداقل می رسد

همانطور که گفتیم یک خانه با عایق الاستومری آماده فلنج می توانید هزینه های قبوض برق و انرژی را کاهش دهید. در این راستا انتخاب نوع عایق مناسب برای ساختمان شما و تعیین میزان بودجه برای خرید آن بسیار مهم است.

 • با عایق لوله ها صدا کنترل می شود

حرکت سیالات در لوله ها صدا تولید می کند. این ارتعاشات و صدای کوبیده شدن در لوله ها با استفاده از یک عایق مناسب پوشش داده می شود.

 • ایمنی کار با لوله ها افزایش پیدا می کند

برخی از لوله ها سیالات و مواد داغ و پر حرارتی را جا به جا می کنند و کار با آن ها نا امن است. عایق لوله هایی مثل عایق فایبر گلاس انتقال حرارت لوله ها را به حداقل می رساند. برای جلوگیری از انتقال این حرارت به عایق هایی نیاز دارید که در برابر گرما و انتقال آن مقاوم باشد.

مقاومت در برابر آتش از دیگر ویژگی هایی است که ایمنی لوله ها را تامین می کند. همانطور که در بالا اشاره کردیم، عایق الاستومری آماده فلنج در این راه بسیار کارآمد است.

 • با استفاده از عایق تراکم کنترل می شود

وقتی دما افزایش پیدا می کند، لوله ها متراکم می شوند و در این فرایند منجر به جمع شدن آب می شود. با کمک یک عایق مناسب و با کیفیت همچون عایق الاستومری فلنج از ایجاد میعان تا حد زیادی جلوگیری می شود.

در نهایت با استفاده از عایق الاستومری آماده فلنج می توانید هزینه های بلند مدت در ساختمان را کاهش دهید. این عایق از اتلاف گرما و انرژی جلوگیری می کند و می تواند تا حدودی عایق صدا باشد. عایق کردن لوله ها یا ساختمان به معنای تامین ایمنی و یک سرمایه گذاری مطمئن برای آن است.

اگر به دنبال خرید عایق پیش ساخته فلنج هستید به این صفحه مراجعه کنید.

با ما تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید