سانا عایق سانا عایق سانا عایق
Menu
مشاور آنلاین

تایل عایق صوتی دیوار

Scroll Down


کیفیت تایل عایق صوتی دیوار 

صداهای مختلف همه جا در محیط کار و زندگی اطراف ما هستند. آلودگی‌‌های صوتی نیز بخشی از این اصوات هستند که مشکلاتی در محیط زندگی پدید می‌آورند. صداهای آزاردهنده‌ای که ورود آنها به فضای زندگی ما اغلب با مختل شدن خواب و راحتی، بروز اشکالاتی در تایم استراحت بیماران، مشکلات شنیداری در بخش آموزش و موارد مشابه ایجاد می‌کند.

هم‌زمان صداهای مزاحم مشکلاتی در مسیر انجام کارها و مشاغلی ایجاد می‌کنند که نیازمند محیطی آرام و بی‌صدا هستند.

به‌ همه این دلایل در سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی از طرف محققین صورت گرفته تا تجهیزات لازم برای پیشگیری از ورود این صداها به محیط کار و زندگی ابداع و به‌کار گرفته شود.

ابداع و تولید انواع دیوارپوش صداگیر نتیجه بخشی از این تلاش‌هاست که به ثمر نشسته است.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره عایق لاستیکی صوتی کف هستید به این صفحه مراجعه کنید.


عملکرد تایل عایق صوتی دیوار 

تایل عایق صوتی دیوار مانع قوی و بزرگی در مسیر این صداها هستند. از نصب آسان تا قیمت مناسب و از همه مهم‌تر جلوه زیاد این نوع تایل‌های عایق صوت، کاربرد آنها را به گزینه‌ای مناسب تبدیل کرده که این روزها بسیار پرمصرف هستند.

تنوع محصولات تایل عایق صوتی دیوار نیز به نوبه خود نقش مهمی در گسترش استفاده از آنها داشته است. این تنوع زمینه را برای کاربرد نمونه‌های مختلف این ملزومات در فضاهای مختلف فراهم آورده است. تا جایی که امروزه با پیشنهادهای مختلفی برای فضاهای گوناگون جهت نصب عایق صوتی دیوار روبرو هستیم.

نکته جالب اینکه این عایق‌های صوتی در مواردی عایق حرارت و رطوبت نیز هستند و همه این نقش‌ها را به‌طور همزمان ایفا می‌کنند.

در ادامه مطلب به معرفی این محصولات می‌پردازیم.


تایل عایق صوتی دیوار چیست؟

دیوار عایق صدا زمانی نه‌چندان دور از ما رویایی بیش نبود. مکانی مجهز به دیوارهای عایق که اجازه ورود و خروج صداهای ناخواسته را ندهد و در آن بتوان از بهترین کیفیت صداهای موجود استفاده کرد، بدون آنکه از موارد مزاحم، پارازیت‌ها و اصوات اضافه خبری باشد.

اما امروزه و به مدد تایل عایق صوتی دیوار تهران این مشکل حل شده و راه‌های گوناگونی برای رفع آن پیدا شده است. تایل‌های آکوستیک یکی از اصلی‌ترین ملزومات کاربردی در این زمینه هستند.

تایل آکوستیک نوعی عایق صوتی و در عین حال دکوراتیو است که در ابعاد و رنگ‌های متنوع تولید و به بازار عرضه می‌شود. کاربردهای وسیع این ملزومات آکوستیک و نیز اشکال مختلف نصب آنها در بخش‌های مختلف ساختمان باعث شده این ملزومات امروزه به بخش مهمی در هر سازه مدرن تبدیل شوند.

در میان انواع تایل عایق صوتی دیوار، تایل آکوستیک چهار خشت از نمونه‌های پرمصرفی است که بر روی دیوار کاذب به‌راحتی نصب می‌شوند. اما امکان نصب آنها بر روی کاشی و سرامیک، سطوح شیشه‌ای و چوبی و بسیاری موارد دیگر نیز وجود دارد. به این ترتیب کاربرد وسیع این نوع عایق صوتی در مکان‌های مختلف با سطوحی از متریال مختلف امکان‌پذیر است.


تایل عایق صوت از نصب آسان تا کاربردهای متنوع

نصب تایل عایق صوتی دیوار با چسب و به‌راحتی صورت می‌گیرد. برش‌های بزرگ‌تر این پانل‌های دیوار پوش عایق صوتی با تنوع در طرح و رنگ نیز وجود دارند که امکان استفاده از آنها را در مکان‌هایی با کاربری‌های گوناگون فراهم می‌کند.

کار اصلی این تجهیزات شکست صدا و ممانعت از اکو یا بازگشت آن است. جذب صدا توسط این ملزومات در سالن‌های بزرگ و هر جا که امکان انعکاس صدا جود داشته باشد به کاربرد وسیع آنها می‌انجامد.

جالب اینکه زیبایی منحصربه‌فرد این تولیدات در سال‌های اخیر نقش دکوراتیو قوی نیز به‌ آنها بخشیده است. تا جایی که کاربرد آنها در هر دو نقش عایق صوت و نمای دکوراتیو امروزه بسیار معمول شده است.

میزان و تعداد بخش‌های فرورفته و برآمده در این ملزومات تاثیر مستقیم بر میزان خواص عایق در آنها دارد. به‌عبارتی هر قدر میزان این موارد بیشتر باشد صدا را از نظر اکو و انعکاس بیشتر و بهتر محدود کرده و حذف فرکانس‌های بالا را پوشش می‌دهد.


ویژگی های تایل عایق صدا دیوار

تنوع بالای رنگ، فرم و جنس در این محصولات از مزیت‌های بزرگی است که استفاده از این تایل‌ها را در فضاهایی با نما و ملزومات کاربردی مختلف ممکن نموده است. آکوستیک حاصل از این تایل‌های رنگین، کاربرد آنها را در محیط‌هایی مانند استودیوهای صدابرداری و موزیک، مراکز ضبط و پخش صدا، آپارتمان‌های مسکونی و بسیاری موقعیت‌های دیگر با استقبال بالا روبرو نموده است.

اما از نظر محل کاربرد این نوع عایق‌ها، علاوه بر دیوار که موضوع بحث ماست، کف ساختمان و سقف را نیز شامل می‌شود.

از دست دادن بخشی از صداهای موجود در کلاس‌های آموزشی به‌دلیل عدم تمرکز و تثبیت صدا و نیز مشکلات بی‌خوابی و دردسرهای جانبی وجود سروصدا در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها با کاربرد عایق‌های صوتی دیوار قابل حل است.

هم‌چنین علاوه‌بر منازل و سالن‌های آمفی تئاتر و محل اجرای موزیک، نیاز به تایل عایق صوتی دیوار در بیمارستان‌ها، مراکز آموزشی مانند کلاس‌های درس و نیز آموزشگاه‌های تعلیم موسیقی از دیگر مواردی است که کاربرد دیوار پوش عایق صوتی برای حل آن کارساز است.

از موارد مهم و جذاب در کاربرد این تجهیزات، قیمت‌گذاری مناسب آنهاست که امکان کاربرد آنها را برای هر توان خرید فراهم می‌کند. به این ترتیب و با استفاده از تایل‌های رنگی و زیبای عایق صوت، می‌توان همزمان ضمن رفع مشکلات آلودگی صدا، در بخش دکوراتیو نیز فعال بود.


قیمت تایل عایق صوتی دیوار تهران

قیمت انواع کالاهای صنعتی همواره از عوامل تاثیرگذار بر تهیه آنهاست که بر مشتریان و فروشندگان هر دو موثر است. این مورد در انواع تایل عایق صوتی دیوار نیز صدق می‌کند و به‌دلیل قیمت مناسب این ملزومات با اقبال خوبی از طرف مشتریان روبروست.

با وجود تنوع این محصولات، کاربرد همزمان آنها در دو نقش عایق صوت و حرارت و از سوی دیگر نقش دکوراتیو آنها صرفه اقتصادی بالایی در خرید این تولیدات برای مشتریان در نظر گرفته شده است.

به این ترتیب هزینه عایق صوتی دیوار و اجرای آن با توجه به میزان تاثیر آن و کاربرد چندگانه‌ای که داراست کاملا مقرون به‌صرفه است.


اما هزینه خلاص شدن از صداهای مزاحم واقعا چه میزان است؟

در نمونه‌های مختلف، قیمت عایق صوتی با یکدیگر متفاوت است. از وارداتی یا داخلی بودن تا تاثیر نوسانات ارز و تعاملات بازارهای داخلی و خارجی، عوامل گوناگونی بر این قیمت گذاری‌ها موثرند.

خوشبختانه با وجود سایت‌های معتبر عرضه کننده این محصولات، استعلام قیمت از طریق آنها به‌خوبی امکان‌پذیر است. هم‌چنین به‌روز رسانی قیمت‌ها از طریق این سایت‌ها و نیز امکان تماس با کارشناس فروش از دیگر مواردی است که دریافت اطلاعات گوناگون درباره این محصولات را به پروسه‌ای آسان و عملی تبدیل کرده است.


و در پایان...

تایل عایق صوتی دیوار و کاربردهای آن در بخش‌های مختلف و موقعیت‌های گوناگون امروزه به بخشی از صنعت ساختمان تبدیل شده و مصارف زیادی دارد. بر این اساس و با توجه به تنوع موجود در این محصولات، توصیه می‌شود پیش از اقدام به اجرای این نوع عایق‌ها، نسبت به نوع سازه و الزامات کاربردی آن دقت و تحقیق لازم صورت گیرد.

کاربرد چند منظوره این تجهیزات در نمونه‌های عایق صوت و حرارت و نیز انواع دارای نمای دکوراتیو از جمله مواردی است که کاربرد تخصصی این تولیدات را از حساسیت و صرفه اقتصادی بالایی برخوردار نموده است.

شما نیز می‌توانید ساختمان خود را به تایل عایق صوتی دیوار مجهز نموده و خود را از مشکلات آلودگی هوا و اصوات مزاحم آسوده کنید.

علاوه بر کسب اطلاعات لازم از طریق سایت‌های معتبر ارائه کننده، مشاوره با کارشناس فروش در این مورد تاثیر بالایی در تهیه نمونه‌های مناسب این عایق‌ها دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عایق حرارتی برودتی صوتی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

با ما تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید