سانا عایق سانا عایق سانا عایق
Menu
مشاور آنلاین

کانال گالوانیزه SanaDuct

برای اتصال بخش های مختلف کانال های گالوانیزه در سیستم کانال کشی و یا زمانی که نیاز به انشعاب کانال های توزیع هوا و کاهش فشار وجود دارد، لازم است از قطعات مناسب برای متصل کردن بخش هایی که سطح مقطع یکسان ندارند و یا با تغییر جهت همراه هستند استفاده شود.

ملزومات نصب

در سیستم کانال کشی علاوه بر کانال های چهارگوش و اتصالات آنها, به منظور تکمیل و بهبود عملکرد سیستم از پروفیل های مربوطه, دریچه های تنظیم هوا, دمپرها و ... نیز استفاهده می شود.

ملزومات نصب

ملزومات نصب

ساخت کانال گالوانیزه صنعتی


کانال گاوانیزه

از گذشته تا کنون در سیستم‌های تهویه مطبوع از کانال گالوانیزه چهارگوش استفاده می‌گردیده است. در واقع این کانال‌ها از نظر شکل پذیری، استحکام، تنوع سایز و زیبایی به عنوان پر مصرف‌ترین و همچنین با کیفیت‌ترین سیستم‌های تهویه هوا شناخته می‌شوند. البته این کانال‌ها یک عیب بزرگ نیز دارند که این عیب را می‌توان نیاز به زمان طولانی برای تولید آن‌ها دانست. اما این نقطه ضعف با ورود تکنولوژی به این عرصه بر طرف شده است. به طور کلی می‌توان گفت امروزه ساخت کانال گالوانیزه صنعتی با کمک سیستم‌های تمام اتوماتیک و همچنین استفاده از مهارت و دانش مهندسین با تجربه به بهترین شکل انجام خواهد شد. برای ساخت کانال صنعتی چهارگوش اتوماتیک ابتدا باید مدل سازی انجام شود. سپس محیط‌های مشخص شده با کمک پلاسما برش داده خواهد شد و پس از آن نوبت به مرحله خمکاری می‌رسد. همچنین درزهای این کانال‌ها از نوع پیتسبورگ خواهد بود که موجب می‌گردد پرت هوا در تمامی قطعات به شدت کاهش پیدا کند و به صفر برسد. در این مطلب قصد داریم اطلاعات بیشتری در مورد نحوه ساخت کانال گالوانیزه صنعتی در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم با ما همراه باشید.

به طور کلی می‌توان گفت سیستم‌های تهویه هوا از دو بخش اصلی تشکیل شده‌اند که قسمت یا بخش اول آن سیستم‌های تولید می‌باشند و شامل سیستم‌های حرارتی، سیستم‌های برودتی و همچنین سیستم‌هایی که وظیفه به حرکت انداختن هوا در یک محیط را دارند هستند. بخش دیگر آن سیستم تهویه هوا یا همان شریان‌های انتقال دهنده را تشکیل می‌دهد. به طور کلی می‌توان گفت هوای گرم یا سردی که توسط سیستم‌های حرارتی و برودتی تولید می‌گردد باید به قسمت‌های متفاوت یک ساختمان انتقال داده شود و این وظیفه توسط سیستم انتقال یا شریان‌های انتقال انجام خواهد شد.

جالب است بدانید در کشور ما برای تولید شریان‌های انتقال از کانال‌های گالوانیزه استفاده می‌کنند. همان طور که از نام این کانال‌ها مشخص است از ورق‌هایی با جنس گالوانیزه تولید خواهند شد. اما قطعاً ابعاد یا شکل‌های این کانال‌ها با توجه به شرایط ساختمانی و همچنین مکانی که در آن نصب می‌شوند متفاوت خواهد بود. همان طور که گفته شد امروزه برای ساخت کانال گالوانیزه صنعتی از تکنولوژی‌های بسیار پیشرفته استفاده می‌شود که باعث گردیده محصولات با کیفیت، که بازدهی بیشتری دارند تولید شود.

در واقع می‌توان گفت برای ساخت کانال گالوانیزه صنعتی از کویل ورق گالوانیزه استفاده می‌شود. همچنین استفاده از بالاترین و مدرن‌ترین تکنولوژی روز دنیا موجب گردیده تا محدودیتی در ابعاد مورد نیاز وجود نداشته باشد.‌ البته توجه داشته باشید به دلیل این که طراحی کانال و همین طور اتصالات آن با استفاده از نرم افزارهای بسیار پیشرفته انجام می‌شود دقت و کیفیت ساخت نیز افزایش پیدا می‌کند.

تکنولوژی جدیدی که در ساخت کانال گالوانیزه صنعتی به کار برده می‌شود تمام اتومات خواهد بود. پس تمامی قطعات و اتصالات مربوط به کانال نیز به صورت تمام اتومات ساخته خواهد شد. علاوه بر آن همه قطعات منحنی و اشکال کانال با کمک CNC برش داده می‌شوند. البته جالب است بدانید که حتی سوراخکاری فلنج‌های tdf با کمک دست و بدون دخالت اپراتور انجام خواهد شد‌.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره کانال فلکسیبل داکت کومبی هستید به این صفحه مراجعه کنید.


کانال صنعتی چهارگوش اتوماتیک

کانال صنعتی چهارگوش اتوماتیک نوعی کانال هوا است که جهت انتقال هوای گرم یا سرد به محیط‌های مختلف استفاده می‌شود. برای انتخاب این کانال‌ها باید حتما به نکاتی مانند شرایط محیطی و جنس و شکل ظاهری آن ها دقت کنید. اگر بخواهیم منظور از این کانال‌ها را به صورت ساده‌تر بیان کنیم می‌توان گفت کانال چهارگوش در واقع کانال انتقال هوایی است که به شکل مستطیل یا مربع تولید می‌شود و بیشتر از جنس آلومینیوم یا گالوانیزه خواهد بود. ساخت کانال گالوانیزه صنعتی اکثراً برای کانال‌های کولر انجام خواهد شد. البته امروزه ساخت کانال گالوانیزه با کیفیت به شکل چشمگیری افزایش پیدا کرده است و مزایای بسیار زیادی دارد. از جمله مزایایی که این کانال‌ها دارند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

این کانال‌ها دارای استحکام بسیار زیادی هستند که دلیل آن را می‌توان وجود رخ‌های عرضی در این کانال‌ها دانست.

همچنین به دلیل این که در این کانال‌ها نبشی‌های آهنی حذف شده‌اند پس وزن آن‌ها بسیار سبک خواهد بود.

جالب است بدانید در ساخت کانال گالوانیزه صنعتی از فلنج fdf استفاده می‌شود. بنابراین این کانال‌ها به طور کامل هوابندی خواهند شد.

در واقع ساخت کانال صنعتی چهارگوش اتوماتیک باعث می‌گردد تا ابعاد و سایز آن ها به طور دقیق مطابق نقشه باشد.

علاوه بر این موارد کانال‌هایی که به صورت صنعتی تولید می‌شوند به دلیل این که از گوشه‌های فلزی بسیار استاندارد در آن ها استفاده شده است کاملاً قائمه و دقیق هستند‌.

ما در مقاله های قبلی درباره کانال هوا ماشینی توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.


ساخت کانال گالوانیزه صنعتی در تهران

همان طور که می‌دانید از اصلی‌ترین راه‌هایی که برای انتقال هوا در ساختمان‌های صنعتی، تجاری، مسکونی، اداری، بیمارستانی و‌... وجود دارد کانال‌های هوا هستند. در واقع کانال صنعتی چهارگوش اتوماتیک به دلیل این که دارای استحکام بالایی می‌باشند و تنوع ابعاد و شکل پذیری در آن‌ ها زیاد است طرفداران بیشتری نیز پیدا کرده‌اند. امروزه ساخت کانال گالوانیزه صنعتی در تهران با کمک فناوری‌های جدید انجام خواهد شد. زیرا روش‌های سنتی دیگر در صنعت تهویه مطبوع جایی ندارند و برای ارتقای این صنعت و افزایش کیفیت و دقت در آن ها باید از روش‌های مدرن استفاده گردد.

به طور کلی کانال صنعتی چهار‌گوش در تهران در ابعاد متفاوتی تولید می‌شود و تمامی پروسه ساخت آن ها اتوماتیک خواهد بود. در نتیجه سرعت تولید بالا خواهد رفت و هر گونه مشکلی در آن ها مانند هدر رفت هوا یا هدر رفت انرژی از بین خواهد رفت. جالب است بدانید ساخت کانال گالوانیزه صنعتی دقیقاً مطابق با نقشه ساختمان و دیگر المان های تاسیساتی انجام خواهد گرفت، در نتیجه میزان پرت آن بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.

مجموعه سانا عایق مفتخر است تمامی خدمات مربوط به کانال فلکسیبل داکت برزنتی را در اختیار شما قرار دهد.


کانال گالوانیزه صنعتی

اگر قصد خرید کانال گالوانیزه صنعتی را دارید باید به استانداردهایی که در طراحی آن ها در نظر گرفته شده است و همچنین کاربرد این کانال‌ها دقت نمایید. در واقع کانال باید توانایی تولید هوا را به گونه‌ای داشته باشد که هدر رفت هوا و افت فشار در آن بسیار کم باشد. همچنین کانال باید بتواند هوا را به مکان‌های مختلف انتقال دهد. همان طور که می‌دانید امروزه از ماشین آلات صنعتی بسیار پیشرفته برای ساخت کانال گالوانیزه صنعتی استفاده می‌شود. پس تغییراتی در طراحی آن ها انجام خواهد شد که تا حد بسیار زیادی باعث کاهش پرتی هوا و هدر رفت دما خواهد شد. همچنین کانال صنعتی چهارگوش اتوماتیک از جمله کانال‌هایی است که بدون پوشش عایق تولید می‌شود اما در بعضی موارد ممکن است از فایبر بورد یا پوشش پشم شیشه به عنوان عایق در آن استفاده نمایند.قیمت کانال گالوانیزه صنعتی

قیمت کانال گالوانیزه صنعتی با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود. از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اولین فاکتور در تعیین قیمت کانال گالوانیزه صنعتی جنس و نوع ورق گالوانیزه‌ایی است که برای ساخت کانال گالوانیزه صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین ضخامت ورقی که برای ساخت این کانال ها استفاده خواهد شد در تعیین قیمت موثر است.

علاوه بر آن عواملی مانند طول کانال یا متراژ کار نیز در تعیین قیمت کانال گالوانیزه صنعتی تاثیر گذار است.

از دیگر عواملی که تعیین کننده قیمت نهایی کانال صنعتی چهارگوش اتوماتیک خواهد بود می‌توان به سختی کار یا حتی شرایط کارگاهی اشاره کرد.

در نهایت می‌توان دستمزد ساخت و همچنین هزینه نصب را به عنوان آخرین پارامتر برای تعیین هزینه‌ها بیان نمود.


سفارش ساخت کانال گالوانیزه صنعتی

حال که با کانال گالوانیزه صنعتی آشنا شدیم باید در مورد نحوه سفارش ساخت کانال گالوانیزه صنعتی نیز اطلاعاتی به دست آوریم. در واقع برای سفارش ساخت این کانال‌ها شما باید به چند نکته مهم دقت نمایید که از جمله این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اولین قدم برای سفارش ساخت کانال گالوانیزه محاسبه ابعاد کانال است. این موضوع اهمیت زیادی خواهد داشت و قبل از شروع ساخت باید انجام شود. پس بهتر است از یک کارشناس متخصص کمک بگیرید و ابعاد کانال را محاسبه کنید.

پس از آن که ابعاد کانال مشخص شد نقشه کار و شابلون تهیه می‌شود که در این نقشه باید تمامی قسمت‌هایی که کانال در ساختمان عبور می‌کند مشخص گردد.

مرحله بعدی طراحی کانال است که در این هنگام باید به چند نکته توجه شود. از جمله این نکات می‌توان به میزان سرعت هوا تناسب، اندازه زانویی که مورد نیاز است، تعداد دریچه‌ها، میزان مسافت کانال و نوع پرتی اشاره کرد.

در آخرین مرحله باید روش مناسب برای سفارش ساخت کانال گالوانیزه صنعتی انتخاب شود. در واقع برای ساخت این کانال‌ها از سه روش که شامل روش نرخ افت فشار برابر، روش طراحی کانال سرعتی و همچنین روش بازیافت فشار ثابت استفاده می‌شود.

ساخت کانال گالوانیزه:

همان طور که گفته شد برای ساخت کانال گالوانیزه از روش سنتی یا صنعتی استفاده می‌شود که روش سنتی به‌ دلیل معایب مختلفی که دارد کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما ساخت کانال گالوانیزه صنعتی طرفداران زیادی پیدا کرده است. برای ساخت کانال صنعتی چهارگوش اتوماتیک ابتدا محیط با دقت اندازه گیری خواهد شد. سپس اندازه‌ها بر روی ورق مشخص می‌گردد که برای این کار از شابلون و متر استفاده می‌شود. زمانی که الگوی مورد نظر مشخص شد عمل برش کاری انجام خواهد گرفت و ورق‌های به دست آمده به دیگر متصل می‌گردند.

برای اطلاع از عایق الاستومری میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.


تولید و نصب کانال گالوانیزه صنعتی

به طور کلی می‌توان گفت کانال‌های چهارگوش بیشتر از جنس ورق گالوانیزه تولید خواهند شد. اما در شرایط خاص و با توجه به نیاز کاربر ممکن است این کانال‌ها از فلزهای دیگری مانند آلومینیوم یا استیل نیز تولید گردند. البته این فلزها قیمت بیشتری خواهند داشت ولی کیفیت آن‌ها نیز بیشتر خواهد بود. اما بهتر است بدانید برای تولید و نصب کانال گالوانیزه صنعتی از قطعات یدکی استفاده نمی‌گردد و این کانال‌ها چه به روش‌های سنتی تولید شوند چه از روش‌های صنعتی و مدرنیته برای ساخت آن ها استفاده گردد به صورت نر و ماده خواهند بود و در یکدیگر قفل خواهند شد تا در نهایت شکل کلی کانال مشخص گردد.

جالب است بدانید که یک موضوع بسیار مهم باعث می‌گردد تا سرعت اجرا و نصب این کانال‌ها افزایش پیدا کند و این موضوع آن است که برای متصل کردن قسمت‌های مختلف کانال‌های گالوانیزه از اتصالات خارجی استفاده نخواهد شد. به طور کلی در هنگام ساخت کانال گالوانیزه صنعتی بر روی هر وجه آن خطوطی ایجاد می‌شود که این موضوع باعث می‌گردد استقامت کلی کانال افزایش پیدا کند. علاوه بر آن اصطکاک بسیار کمتری بین وجه‌های کانال چهارگوش و هوا ایجاد خواهد کرد. در نتیجه از هدر رفت هوا پیشگیری می‌شود. همچنین برای افرادی که در ساختمان‌های مرتفع زندگی می‌کنند دیگر نگرانی معنا نخواهد داشت. زیرا این کانال‌ها به راحتی در این ساختمان ها نصب و اجرا خواهد شد.

تولید


ساخت و نصب کانال گالوانیزه صنعتی:

یکی از مهم‌ترین تجهیزات مورد نیاز در هر مرکز صنعتی، ساختمانی یا اداری مربوط به بخش تهویه و گردش هوا خواهد بود که این کار با کمک ساخت و نصب کانال گالوانیزه صنعتی انجام خواهد شد. در واقع ساخت کانال گالوانیزه صنعتی و نصب آن در یک مجموعه به شما کمک می‌کند تا میزان رطوبت، دما و همچنین عوامل مرتبط با هوا در ساختمان‌ را به خوبی کنترل نمایید. به طور کلی می‌توان گفت ساخت و نصب کانال صنعتی چهارگوش اتوماتیک باعث می‌گردد تا آسایش و رفاه در ساختمان‌ها یا مجموعه‌ها ایجاد گردد. شاید تصور کنید که ساخت و نصب کانال گالوانیزه صنعتی در یک مجموعه کار راحتی است. اما این کار نیاز به دقت و ظرافت بالایی خواهد داشت. زیرا اگر انتقال هوا به درستی انجام نگردد قطعاً ضررهایی را برای شما به همراه خواهد داشت.


نحوه ساخت کانال گالوانیزه صنعتی:

امروزه ساخت کانال گالوانیزه صنعتی توسط شرکت‌های بزرگ و با کمک روش‌های صنعتی انجام خواهد شد. در مورد نحوه ساخت کانال گالوانیزه صنعتی می‌توان گفت این کانال‌ها با کمک ماشین آلات صنعتی تمام اتوماتیک تولید می‌شوند. البته نحوه ساخت همه کانال‌های گالوانیزه به یک صورت نیست و ممکن است در بعضی از آن ها از زانویی استفاده گردد.

در کل می‌توان گفت که برای ساخت این کانال‌ها ابتدا باید مسیرهای کانال‌ها و شرایط پروژه مورد بررسی متخصصان قرار بگیرد. سپس نقشه اتوکد آماده شود و توسط کارفرما تایید گردد. پس از آن باید نقشه‌ها مدولار گردند و پس از ساخت قطعات، درزگیری و هوابندی قسمت های انتهایی انجام خواهد شد و آخرین مرحله اتصال کانال‌های گالوانیزه خواهد بود که تمامی این مراحل توسط دستگاه‌های اتوماتیک انجام خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کانال فلنج تی دی اف با کارشناسان ما تماس بگیرید.


کانال چهار گوش

کانال چهار گوش یکی از انواع کانال ها برای استفاده در دستگاه تهویه مطبوع است. این کانال ها به دلیل شکل و ساختاری که دارند برای فواصل کوتاه مورد استفاده قرار می گیرند. در صورتی که نیاز باشد، امکان سفارشی سازی آن ها برای فواصل بلند هم وجود دارد.

یک کانال چهار گوش با وجود پنهان بودنش، در کل سیستم تهویه اهمیت زیادی دارد. از همین رو باید در انتخاب و مراقبت از آن دقت کافی را داشته باشید. عایق بندی کانال از مهم ترین کار هایی است که برای آماده سازی کانال و استفاده از دستگاه می توانید انجام دهید.

برخی از کانال ها در فرایند ساخت و تولید، عایق بندی شده اند و نیازی به عایق ندارند. با این حال برخی دیگر از انواع کانال ها با عایق بندی بهتر کار می کنند. عایق بندی از هدر رفتن انرژی و ورود آلاینده ها جلوگیری می کند.

سیستم تهویه با عایق، کیفیت و عملکرد بهتری خواهد داشت. در ادامه این مقاله قصد داریم به صورت مفصل درباره ویژگی های کانال چهار گوش، عایق بندی کردن کانال، زمان تعویض کانال و اهمیت استفاده از دستگاه تهویه در ساختمان اداری صحبت کنیم.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره عایق الاستومری کانال تاسیسات هستید به این صفحه مراجعه کنید.


ویژگی های کانال چهار گوش یا مستطیلی

کانال مستطیلی معمولا در ترکیب با کانال گرد یا بدون آن مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا از کانال چهار گوش در مکان هایی با ارتفاع کم استفاده می شود. تولید کننده کانال مستطیلی باید آن را با دوام و استحکام بالا تولید کند.

به علاوه کانال باید به راحتی قابل نصب باشد. وقتی نصب یک کانال راحت باشد، در هزینه های نصب و نیروی کار هم صرفه جویی می شود. در صورتی که کانال به محافظت در برابر خوردگی نیاز داشته باشد، از ورق های فولادی مقاوم و ضد زنگ برای ساخت آن استفاده می شود.

معمولا برای ساخت این نوع کانال هوا از پوشش های داخلی برای مقاومت هر چه بیشتر استفاده می شود. به طور کلی زمانی که فضای کمی در اختیار است و امکان استفاده از کانال گرد نیست، از کانال چهار گوش استفاده می شود.

برای ساخت یک کانال چارگوش از مواد اولیه مختلفی مثل فولاد، آلومینیوم و فایبرگلاس استفاده می شود. شما می توانید این کانال را برای هر محدودیت ارتفاعی سفارشی سازی کنید. جا به جایی کانال مستطیلی به دلیل ساختاری که دارد، بسیار راحت است.

اگر به دنبال خرید کانال فلکسیبل داکت الاستومری هستید به این صفحه مراجعه کنید.


عایق بندی کانال چهار گوش

کانال ها از مهم ترین بخش های یک دستگاه تهویه هستند که به راحتی دیده نمی شوند. این عناصر مهم و پنهان به عایق بندی نیاز دارند که از اتلاف انرژی جلوگیری کند. گاهی اوقات تا 30 درصد از انرژی از طریق درب و پنجره ها از دست می رود.

برای اینکه از عایق بندی استفاده کنید، باید کانال ها را به خوبی بررسی کنید. برخی از کانال ها به عایق بندی نیازی ندارند و از داخل عایق بندی شده اند. معمولا کانال ها از فولاد ضد زنگ یا فولاد گالوانیزه ساخته می شوند که به عایق بندی نیاز دارند.


زمان تعویض کانال چهار گوش

هر دستگاهی دارای عمر مفیدی است پس از این عمر مفید، کارکرد دستگاه چندان زیاد نخواهد بود. در این شرایط بهترین کار این است که کانال را تعویض کنید. کانال از اجزای غیر قابل رویت در دستگاه تهویه است اما بخش ضروری و مهم آن هم به حساب می آید.

از طریق این کانال، هوا از جایی به جای دیگر انتقال پیدا می کند. کانال کشی صحیح نقش مهمی در کیفیت هوا و مصرف انرژی ساختمان دارد. برای اینکه عملکرد یک دستگاه تهویه و کانال آن در ایده آل ترین حالت ممکن باقی بماند، باید به صورت مرتب برای تعمیر و در صورت لزوم تعویض آن اقدام کنید.

گاهی اوقات افراد برای جایگزینی و تعویض کانال چهار گوش دچار سردرگمی می شوند. اگر هنوز درباره زمان تعویض کانال شک دارید، باید موارد زیر را با دقت بررسی کنید.

  • سن دستگاه

در صورتی که به خوبی از کانال مراقبت کنید و در زمان درستی آن را تعمیر کنید، نیازی به هزینه های زیاد برای تعمیرات نیست. با این حال درزگیر ها، اتصالات و به طور کلی کانال هوا در طول زمان دچار استهلاک و فرسودگی می شود.

نشتی و آسیب حیوانات به کانال از جمله مواردی است که برای یک کانال چهار گوش اتفاق می افتد. همه این مشکلات در طول زمان پیش می آیند و بروز آن ها اجتناب ناپذیر است. در طول زمان، نشتی می تواند جریان هوا را ضعیف کند و هزینه های انرژی را افزایش دهد.

اگر کانال ها کهنه و قدیمی هستند، درباره عملکرد و نیاز به تعمیر آن ها تحقیق کنید. اگر این مشکل با تعمیرات قابل حل نباشند، بهترین کار تعویض کانال چهار گوش است.

  • کپک

کپک و قارچ در اثر رطوبت ایجاد می شود. در صورتی که این کپک در کانال ایجاد شود، مشکلات بزرگی برای شما می آفریند. هر زمان که دستگاه تهویه را روشن کنید، این کپک ها در سراسر ساختمان و بخش های خروجی کانال چهار گوش پخش می شوند.

تنفس در چنین هوایی برای شما خصوصا افراد سالمند و کودک خطرناک است. یکی از نشانه هایی که این کپک ها کانال را فرا گرفته اند، بوی نامطبوع در زمان استفاده از دستگاه تهویه است. در صورتی که بوی بدی احساس می کنید، بهترین کار این است که سلامت و نیاز به تعویض سیستم تهویه و کانال ها را بسنجید.

  • گرمایش یا سرمایش نامطلوب

وظیفه یک سیستم تهویه مطبوع ایجاد فضای گرم یا خنک در طول سال است. در صورتی که در هر یک از اتاق ها یا سالن اصلی، هوای مطبوعی را احساس نمی کنید، احتمال وجود نشتی در سیستم تهویه وجود دارد.

برای اینکه از خرابی و نیاز به تعویض دستگاه تهویه یا کانال چهار گوش اطمینان حاصل کنید، دمای هر یک از بخش های اتاق را بسنجید. در صورتی که اختلاف دما در قسمت های مختلف ساختمان وجود دارد، باید به فکر تعویض کانال باشید.

ما در مقاله های قبلی درباره کانال هوا توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.


کانال چهارگوش انتقال

کانال چهارگوش انتقال از انواع رایج کانال کشی در سیستم های تهویه است. این کانال با مواد اولیه مقاوم و ایمنی ساخته می شود. دستگاه تهویه در کیفیت هوای مطبوع یک ساختمان نقش مهمی را ایفا می کند.

به این منظور باید در انتخاب نوع کانال و کیفیت آن توجه کافی داشته باشید. یک کانال کارآمد بدون نشتی، هوای مطبوع را در ساختمان پخش می کند. نشتی یک کانال سبب اتلاف انرژی و هزینه ها می شود.

برای اینکه از این مشکل جلوگیری کنید، عایق بندی کانال اهمیت زیادی دارد. برای اینکه دستگاه به درستی کار کند، باید دکوراسیون داخلی ساختمان را مطابق با آن بچینید. هیچ یک از اجزا و عناصر ساختمان مثل پارتیشن ها یا مبلمان نباید جلوی گردش هوای مطبوع را بگیرند.

در صورتی که همه فاکتور های مورد نظر را به خوبی رعایت کنید، یک فضای ایده آل برای خودتان و اطرافیان خواهید ساخت. یک دستگاه تهویه چهارگوش انتقال می تواند فضای اتاق یا سالن را به بهترین نحو برای تنفس و زندگی روزمره آماده کند.

در ادامه درباره بهبود هوای داخلی با استفاده از دستگاه تهویه، مزیت استفاده از کانال چهارگوش، اشتباهات رایج طراحی کانال تهویه و طراحی ایده آل کانال صحبت کنیم.


بهبود هوای داخلی ساختمان با استفاده از دستگاه تهویه

کانال چهارگوش انتقال یکی از اجزای اصلی در دستگاه تهویه است. این دستگاه وظیفه ایجاد یک شرایط مطلوب را بر عهده دارد. شما می توانید با ایجاد یک فضای مناسب برای تهویه، کیفیت زندگی روزمره و کاری را برای خودتان و اطرافیان بهبود ببخشید.

کیفیت هوای داخلی یکی از فاکتور های موثر بر توانایی های ذهنی و عملکردی است. این نکته بیانگر این است که هوای مطبوع می تواند بر بهره وری و نتایج نهایی یک کسب و کار یا زندگی عادی اثر گذار باشد. برای اینکه این کیفیت هوا در دستگاه تهویه و کانال چهارگوش انتقال اجرا شود، باید نکات زیر را رعایت کنید.


تعمیر و نگهداری منظم دستگاه تهویه

هوای ساختمان از طریق دستگاه تهویه و مجرا های کانال چهارگوش انتقال به حرکت در می آید. از همین رو باید تجهیزات به صورت منظم، سرویس و تعمیر شوند. به این منظور باید به صورت منظم از تکنسین ماهر در زمینه دستگاه تهویه کمک بگیرید.


بودجه بندی و برنامه ریزی برای بهبود تجهیزات دستگاه تهویه

هر ساختمان و محیطی نیاز های خاص خودش را دارد. به این منظور با شرکت فروش دستگاه تهویه، درباره نیاز های ساختمان مشورت کنید. فاکتور هایی مثل فیلتر هوا، سطح رطوبت مورد نیاز، تامین هوای تازه، فشار هوا، گرمایش و سرمایش در نظر بگیرید.

برای اینکه هر یک از این فاکتور ها را در دستگاه تهویه و کانال چهارگوش انتقال اجرا کنید، به اولویت بندی نیاز دارید. پس از آن به یک جدول زمانی و بودجه برای خرید تجهیزات نیاز خواهید داشت.


مدیریت و ذخیره کردن مواد شیمیایی و پسماند ها

یکی از طرفداران اصلی دستگاه تهویه و کانال چهارگوش انتقال کسب و کار ها هستند. بسیاری از عوامل در هر کسب و کاری آلاینده های مضری تولید می کنند. حلال ها، چسب ها، چاپگر ها، دستگاه های فکس، غذا و مایعات از جمله این عوامل هستند.

این عوامل آلودگی هایی را در محیط آزاد می کنند. برای اینکه از دستگاه تهویه و کانال چهارگوش انتقال استفاده کنید، ابتدا سیاست هایی برای ذخیره سازی و دفع این آلاینده ها در نظر بگیرید. همه این آلاینده ها و کنترل آن ها بر کیفیت هوا اثر می گذارد.


قرارگیری درست مبلمان و پارتیشن

در صورتی که مبلمان و پارتیشن ها جلوی دریچه هوا را بگیرند، باعث مسدود شدن جریان هوا می شوند. برای اینکه بهترین نتیجه را از دستگاه تهویه بگیرید، در قرار گیری هر یک از مبلمان و دیگر اجزای دکوراسیون داخلی دقت کافی را داشته باشید.


استفاده مناسب از فضا

هر شرکت و کسب و کاری برای رشد کردن به یک فضای اولیه نیاز دارد. گاهی اوقات می توانید فضای انبار یا اتاق تجهیزات را به فضای اداری تبدیل کنید. این اتاق به فضای مناسب برای فیلتراسیون و گردش هوا نیاز دارد. برای اینکه این جریان هوا به خوبی صورت بگیرد، به یک دستگاه تهویه نیاز دارید.

مطالعه بیشتر

زبان مورد نظر را انتخاب نمایید
FA EN FA